Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-trainer Priske rekent tegen Benfica op Bueno en Trauner

Feyenoord-trainer Priske rekent tegen Benfica op Bueno en Trauner

LISSABON (ANP) - Feyenoord-trainer Brian Priske gaat ervan uit dat verdediger Hugo Bueno woensdag kan spelen in het duel in de Champions League met Benfica. De 22-jarige Spanjaard ging zaterdag in het met 5-1 gewonnen uitduel met Go Ahead Eagles voortijdig naar de kant met klachten aan een hiel. "Hij is in principe met ons meegereisd om te spelen", zei Priske op de persconferentie in Lissabon, uitgezonden op de site Feyenoord One.

De Rotterdammers hebben 3 punten uit twee duels en treffen een tegenstander die al twee keer won in de Champions League. Met name de 4-0-zege op Atlético Madrid, drie weken geleden, maakte indruk. "Ik geloof dat ze de afgelopen weken zes duels op rij hebben gewonnen. De grootste uitdaging ligt erin hen van scoren af te houden", zei Priske, die ook verdediger Gernot Trauner fit genoeg acht voor een hele wedstrijd. Tegen Go Ahead stond de Oostenrijker, die hersteld is van een tijdens het EK opgelopen spierblessure, voor het eerst dit seizoen in de basis. Hij speelde ruim een uur.

Priske verloor in de voorbereiding nog met 5-0 van Benfica, maar zag dat niet als een verontrustend signaal. "Ik denk dat er bij ons twee spelers in de basis stonden die er nu ook bij zijn: Igor Paixão en David Hancko. Er waren nog blessures en transferperikelen. Er is sindsdien veel gebeurd."

Moeilijke avond

Feit is dat zijn ploeg steeds beter is gaan spelen, met de 5-1-zege in Deventer zaterdag als bewijs. "De ploeg is met name offensief gegroeid. We zitten in een goede periode. De spelers begrijpen elkaar steeds beter. Kijk bijvoorbeeld hoe Antoni Milombo de bal laat lopen voor Ayase Ueda omdat hij wist dat die er beter voor stond", keek de Deense coach, die deze zomer Arne Slot opvolgde, terug op de mooiste treffer van de Rotterdammers tegen Go Ahead.

Met name met zijn dynamische middenveld hoopt Priske Benfica woensdag een moeilijke avond te bezorgen. "Ik ben positief, al weet ik ook dat we nog veel moeten verbeteren. Benfica is een team van topklasse, maar wij kunnen hen ook pijn doen."

Het duel tussen Benfica en Feyenoord begint woensdag om 21.00 uur.

Meer uit Voetbal

Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

6 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

6 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

6 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

7 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

8 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

8 uur geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

9 uur geleden