Feyenoord-trainer Priske rekent tegen Benfica op Bueno en Trauner
LISSABON (ANP) - Feyenoord-trainer Brian Priske gaat ervan uit dat verdediger Hugo Bueno woensdag kan spelen in het duel in de Champions League met Benfica. De 22-jarige Spanjaard ging zaterdag in het met 5-1 gewonnen uitduel met Go Ahead Eagles voortijdig naar de kant met klachten aan een hiel. "Hij is in principe met ons meegereisd om te spelen", zei Priske op de persconferentie in Lissabon, uitgezonden op de site Feyenoord One.
De Rotterdammers hebben 3 punten uit twee duels en treffen een tegenstander die al twee keer won in de Champions League. Met name de 4-0-zege op Atlético Madrid, drie weken geleden, maakte indruk. "Ik geloof dat ze de afgelopen weken zes duels op rij hebben gewonnen. De grootste uitdaging ligt erin hen van scoren af te houden", zei Priske, die ook verdediger Gernot Trauner fit genoeg acht voor een hele wedstrijd. Tegen Go Ahead stond de Oostenrijker, die hersteld is van een tijdens het EK opgelopen spierblessure, voor het eerst dit seizoen in de basis. Hij speelde ruim een uur.
Priske verloor in de voorbereiding nog met 5-0 van Benfica, maar zag dat niet als een verontrustend signaal. "Ik denk dat er bij ons twee spelers in de basis stonden die er nu ook bij zijn: Igor Paixão en David Hancko. Er waren nog blessures en transferperikelen. Er is sindsdien veel gebeurd."
Moeilijke avond
Feit is dat zijn ploeg steeds beter is gaan spelen, met de 5-1-zege in Deventer zaterdag als bewijs. "De ploeg is met name offensief gegroeid. We zitten in een goede periode. De spelers begrijpen elkaar steeds beter. Kijk bijvoorbeeld hoe Antoni Milombo de bal laat lopen voor Ayase Ueda omdat hij wist dat die er beter voor stond", keek de Deense coach, die deze zomer Arne Slot opvolgde, terug op de mooiste treffer van de Rotterdammers tegen Go Ahead.
Met name met zijn dynamische middenveld hoopt Priske Benfica woensdag een moeilijke avond te bezorgen. "Ik ben positief, al weet ik ook dat we nog veel moeten verbeteren. Benfica is een team van topklasse, maar wij kunnen hen ook pijn doen."
Het duel tussen Benfica en Feyenoord begint woensdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
5 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
7 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
17 uur geleden