Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-trainer Priske rekent tegen Benfica op Bueno en Trauner

Feyenoord-trainer Priske rekent tegen Benfica op Bueno en Trauner

LISSABON (ANP) - Feyenoord-trainer Brian Priske gaat ervan uit dat verdediger Hugo Bueno woensdag kan spelen in het duel in de Champions League met Benfica. De 22-jarige Spanjaard ging zaterdag in het met 5-1 gewonnen uitduel met Go Ahead Eagles voortijdig naar de kant met klachten aan een hiel. "Hij is in principe met ons meegereisd om te spelen", zei Priske op de persconferentie in Lissabon, uitgezonden op de site Feyenoord One.

De Rotterdammers hebben 3 punten uit twee duels en treffen een tegenstander die al twee keer won in de Champions League. Met name de 4-0-zege op Atlético Madrid, drie weken geleden, maakte indruk. "Ik geloof dat ze de afgelopen weken zes duels op rij hebben gewonnen. De grootste uitdaging ligt erin hen van scoren af te houden", zei Priske, die ook verdediger Gernot Trauner fit genoeg acht voor een hele wedstrijd. Tegen Go Ahead stond de Oostenrijker, die hersteld is van een tijdens het EK opgelopen spierblessure, voor het eerst dit seizoen in de basis. Hij speelde ruim een uur.

Priske verloor in de voorbereiding nog met 5-0 van Benfica, maar zag dat niet als een verontrustend signaal. "Ik denk dat er bij ons twee spelers in de basis stonden die er nu ook bij zijn: Igor Paixão en David Hancko. Er waren nog blessures en transferperikelen. Er is sindsdien veel gebeurd."

Moeilijke avond

Feit is dat zijn ploeg steeds beter is gaan spelen, met de 5-1-zege in Deventer zaterdag als bewijs. "De ploeg is met name offensief gegroeid. We zitten in een goede periode. De spelers begrijpen elkaar steeds beter. Kijk bijvoorbeeld hoe Antoni Milombo de bal laat lopen voor Ayase Ueda omdat hij wist dat die er beter voor stond", keek de Deense coach, die deze zomer Arne Slot opvolgde, terug op de mooiste treffer van de Rotterdammers tegen Go Ahead.

Met name met zijn dynamische middenveld hoopt Priske Benfica woensdag een moeilijke avond te bezorgen. "Ik ben positief, al weet ik ook dat we nog veel moeten verbeteren. Benfica is een team van topklasse, maar wij kunnen hen ook pijn doen."

Het duel tussen Benfica en Feyenoord begint woensdag om 21.00 uur.

Meer uit Voetbal

Voetballer Simons verontschuldigt zich bij Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zijn excuses aangeboden na zijn overtreding op Virgil van Dijk in de competitiewedstrijd van Tottenham Hotspur tegen Liverpool. De aanvaller van de Spurs werd van het veld gestuurd in de door Liverpool gewonnen wedstrijd (1-2) na een zware tackle op Van Dijk.

53 minuten geleden
Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

12 uur geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

12 uur geleden
NEC houdt Ajax met tien man op gelijkspel

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.

12 uur geleden
Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

14 uur geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

14 uur geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

14 uur geleden