Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-trainer Priske rekent tegen Benfica op Bueno en Trauner

Feyenoord-trainer Priske rekent tegen Benfica op Bueno en Trauner

LISSABON (ANP) - Feyenoord-trainer Brian Priske gaat ervan uit dat verdediger Hugo Bueno woensdag kan spelen in het duel in de Champions League met Benfica. De 22-jarige Spanjaard ging zaterdag in het met 5-1 gewonnen uitduel met Go Ahead Eagles voortijdig naar de kant met klachten aan een hiel. "Hij is in principe met ons meegereisd om te spelen", zei Priske op de persconferentie in Lissabon, uitgezonden op de site Feyenoord One.

De Rotterdammers hebben 3 punten uit twee duels en treffen een tegenstander die al twee keer won in de Champions League. Met name de 4-0-zege op Atlético Madrid, drie weken geleden, maakte indruk. "Ik geloof dat ze de afgelopen weken zes duels op rij hebben gewonnen. De grootste uitdaging ligt erin hen van scoren af te houden", zei Priske, die ook verdediger Gernot Trauner fit genoeg acht voor een hele wedstrijd. Tegen Go Ahead stond de Oostenrijker, die hersteld is van een tijdens het EK opgelopen spierblessure, voor het eerst dit seizoen in de basis. Hij speelde ruim een uur.

Priske verloor in de voorbereiding nog met 5-0 van Benfica, maar zag dat niet als een verontrustend signaal. "Ik denk dat er bij ons twee spelers in de basis stonden die er nu ook bij zijn: Igor Paixão en David Hancko. Er waren nog blessures en transferperikelen. Er is sindsdien veel gebeurd."

Moeilijke avond

Feit is dat zijn ploeg steeds beter is gaan spelen, met de 5-1-zege in Deventer zaterdag als bewijs. "De ploeg is met name offensief gegroeid. We zitten in een goede periode. De spelers begrijpen elkaar steeds beter. Kijk bijvoorbeeld hoe Antoni Milombo de bal laat lopen voor Ayase Ueda omdat hij wist dat die er beter voor stond", keek de Deense coach, die deze zomer Arne Slot opvolgde, terug op de mooiste treffer van de Rotterdammers tegen Go Ahead.

Met name met zijn dynamische middenveld hoopt Priske Benfica woensdag een moeilijke avond te bezorgen. "Ik ben positief, al weet ik ook dat we nog veel moeten verbeteren. Benfica is een team van topklasse, maar wij kunnen hen ook pijn doen."

Het duel tussen Benfica en Feyenoord begint woensdag om 21.00 uur.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

7 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

7 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

7 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

9 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

10 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

11 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

11 uur geleden