Feyenoord-trainer Priske rekent tegen Benfica op Bueno en Trauner
LISSABON (ANP) - Feyenoord-trainer Brian Priske gaat ervan uit dat verdediger Hugo Bueno woensdag kan spelen in het duel in de Champions League met Benfica. De 22-jarige Spanjaard ging zaterdag in het met 5-1 gewonnen uitduel met Go Ahead Eagles voortijdig naar de kant met klachten aan een hiel. "Hij is in principe met ons meegereisd om te spelen", zei Priske op de persconferentie in Lissabon, uitgezonden op de site Feyenoord One.
De Rotterdammers hebben 3 punten uit twee duels en treffen een tegenstander die al twee keer won in de Champions League. Met name de 4-0-zege op Atlético Madrid, drie weken geleden, maakte indruk. "Ik geloof dat ze de afgelopen weken zes duels op rij hebben gewonnen. De grootste uitdaging ligt erin hen van scoren af te houden", zei Priske, die ook verdediger Gernot Trauner fit genoeg acht voor een hele wedstrijd. Tegen Go Ahead stond de Oostenrijker, die hersteld is van een tijdens het EK opgelopen spierblessure, voor het eerst dit seizoen in de basis. Hij speelde ruim een uur.
Priske verloor in de voorbereiding nog met 5-0 van Benfica, maar zag dat niet als een verontrustend signaal. "Ik denk dat er bij ons twee spelers in de basis stonden die er nu ook bij zijn: Igor Paixão en David Hancko. Er waren nog blessures en transferperikelen. Er is sindsdien veel gebeurd."
Moeilijke avond
Feit is dat zijn ploeg steeds beter is gaan spelen, met de 5-1-zege in Deventer zaterdag als bewijs. "De ploeg is met name offensief gegroeid. We zitten in een goede periode. De spelers begrijpen elkaar steeds beter. Kijk bijvoorbeeld hoe Antoni Milombo de bal laat lopen voor Ayase Ueda omdat hij wist dat die er beter voor stond", keek de Deense coach, die deze zomer Arne Slot opvolgde, terug op de mooiste treffer van de Rotterdammers tegen Go Ahead.
Met name met zijn dynamische middenveld hoopt Priske Benfica woensdag een moeilijke avond te bezorgen. "Ik ben positief, al weet ik ook dat we nog veel moeten verbeteren. Benfica is een team van topklasse, maar wij kunnen hen ook pijn doen."
Het duel tussen Benfica en Feyenoord begint woensdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Ayase Ueda heeft direct zijn waarde bewezen voor zijn nieuwe club Lille. De Japanse spits, die maandag werd overgenomen van Feyenoord, maakte als invaller het enige doelpunt in de uitwedstrijd tegen Toulouse in de Franse competitie.
10 uur geledenGENUA (ANP) - Kingsley Ehizibue maakt in de Serie A de overstap van Udinese naar Genoa. De 31-jarige Nederlandse verdediger ondertekent een meerjarig contract bij zijn nieuwe werkgever.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA beschuldigt de UEFA van een lastercampagne tegen de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino. Dat blijkt uit een gerechtelijk document dat persbureau Reuters heeft ingezien.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ibrahim Sadiq vertrekt bij AZ. De Alkmaarders verkopen de 26-jarige Ghanese buitenspeler aan de Amerikaanse club Colorado Rapids, die uitkomt in de Major League Soccer (MLS).
13 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Marcos Llorente stelt zich niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Spanje. Dat maakte de 31-jarige verdediger van Atlético Madrid, die anderhalve maand geleden met zijn land de wereldtitel won, op Instagram bekend.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft Gabriel Martinelli verkocht aan de Saudische voetbalclub Al-Hilal. De Engelse landskampioen krijgt volgens Engelse media bijna 70 miljoen euro voor de Braziliaanse buitenspeler, die bij zijn nieuwe werkgever onder andere ploeggenoot wordt van Oranje-international Crysencio Summerville. Arsenal ontving nog niet eerder zoveel geld voor een speler.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Zidane Iqbal. De 23-jarige Irakese middenvelder, die in juni met zijn land meedeed aan het wereldkampioenschap, stapt over naar de Schotse club Dundee United FC.
13 uur geleden