Feyenoord-trainer Advocaat boos op arbitrage
ALMELO (ANP) - Coach Dick Advocaat van Feyenoord benadrukte na de teleurstellende remise bij Heracles Almelo (1-1) dat hij niet wilde zeuren over de arbitrage. De oud-bondscoach zei bij ESPN zelfs zonder cynisme in zijn stem dat scheidsrechter Jeroen Manschot goed had gefloten. De scheidende trainer was niettemin laaiend over de strafschop die Heracles in de 68e minuut kreeg, kort na de openingstreffer van Orkun Kökcü.
Volgens Advocaat was er geen sprake van een overtreding van Eric Botteghin op Ismail Azzaoui. Sinan Bakis mocht echter aanleggen van elf meter, ook van de VAR, en schoot raak: 1-1. Mede daardoor moet Feyenoord zich nu via de play-offs alsnog zien te plaatsen voor Europees voetbal.
"Als je hier een penalty voor geeft, is de VAR blind en maakt de scheidsrechter ook een foutje", foeterde Advocaat. "Dit is echt helemaal geen strafschop. Men heeft niet in de gaten wat hiermee wordt aangericht als je hiervoor een penalty geeft. Of de scheidsrechter heeft nooit gevoetbald en de VAR ook niet. De scheidsrechter wordt nu gewoon in bescherming genomen. Die jongen van Heracles verliest de bal en struikelt over zijn eigen voeten. Dat was het gewoon, meer niet."
Volgens Advocaat was die benutte strafschop een breekpunt in de wedstrijd. "Normaal gesproken hadden wij meer ruimte gekregen, omdat Heracles bij 0-1 naar voren had moeten komen. Na de 1-1 werd het echter een rommelige wedstrijd. Totaal onnodig."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
6 uur geleden