Feyenoord-trainer Advocaat boos op arbitrage
ALMELO (ANP) - Coach Dick Advocaat van Feyenoord benadrukte na de teleurstellende remise bij Heracles Almelo (1-1) dat hij niet wilde zeuren over de arbitrage. De oud-bondscoach zei bij ESPN zelfs zonder cynisme in zijn stem dat scheidsrechter Jeroen Manschot goed had gefloten. De scheidende trainer was niettemin laaiend over de strafschop die Heracles in de 68e minuut kreeg, kort na de openingstreffer van Orkun Kökcü.
Volgens Advocaat was er geen sprake van een overtreding van Eric Botteghin op Ismail Azzaoui. Sinan Bakis mocht echter aanleggen van elf meter, ook van de VAR, en schoot raak: 1-1. Mede daardoor moet Feyenoord zich nu via de play-offs alsnog zien te plaatsen voor Europees voetbal.
"Als je hier een penalty voor geeft, is de VAR blind en maakt de scheidsrechter ook een foutje", foeterde Advocaat. "Dit is echt helemaal geen strafschop. Men heeft niet in de gaten wat hiermee wordt aangericht als je hiervoor een penalty geeft. Of de scheidsrechter heeft nooit gevoetbald en de VAR ook niet. De scheidsrechter wordt nu gewoon in bescherming genomen. Die jongen van Heracles verliest de bal en struikelt over zijn eigen voeten. Dat was het gewoon, meer niet."
Volgens Advocaat was die benutte strafschop een breekpunt in de wedstrijd. "Normaal gesproken hadden wij meer ruimte gekregen, omdat Heracles bij 0-1 naar voren had moeten komen. Na de 1-1 werd het echter een rommelige wedstrijd. Totaal onnodig."
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP/RTR) - Tunesië heeft Mouin Chaâbani aangesteld als de nieuwe bondscoach van de voetballers. De 45-jarige Tunesiër heeft een contract tot en met 2030 getekend, meldde de Tunesische voetbalbond (FTF).
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II haalt Hidde ter Avest terug naar Nederland. De 29-jarige verdediger komt transfervrij over van Oxford United en tekent een contract voor één seizoen bij de gepromoveerde club uit Tilburg, met een optie voor nog een jaar.
9 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA heeft zeer negatief gereageerd op de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. FIFA wil een nieuwe dochteronderneming FIFA Forward Enterprise (FFE) oprichten en daarvan zo'n 20 procent van de aandelen verkopen aan investeerders.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Voetballers in de Bundesliga die vanaf nu hun mond bedekken bij een verbale confrontatie met een tegenstander krijgen een gele kaart. Dat heeft de scheidsrechterscommissie van de Duitse bond (DFB) bevestigd aan persbureau dpa. Op het afgelopen WK werd de handeling nog bestraft met rood.
11 uur geledenROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini keert na drie jaar terug als bondscoach van de Italiaanse voetballers. Dat heeft de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Giovanni Malagò, in Rome bekendgemaakt.
12 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.
13 uur geledenROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini staat op het punt om opnieuw bondscoach van Italië te worden. Dat melden verschillende media. De 61-jarige trainer moet de opvolger worden van de in april vertrokken bondscoach Gennaro Gattuso. Onder zijn leiding wist Italië zich niet te plaatsen voor het afgelopen WK. Het land ontbrak zo voor de derde keer op rij op het mondiale toernooi.
14 uur geleden