Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-trainer Advocaat boos op arbitrage

Feyenoord-trainer Advocaat boos op arbitrage

ALMELO (ANP) - Coach Dick Advocaat van Feyenoord benadrukte na de teleurstellende remise bij Heracles Almelo (1-1) dat hij niet wilde zeuren over de arbitrage. De oud-bondscoach zei bij ESPN zelfs zonder cynisme in zijn stem dat scheidsrechter Jeroen Manschot goed had gefloten. De scheidende trainer was niettemin laaiend over de strafschop die Heracles in de 68e minuut kreeg, kort na de openingstreffer van Orkun Kökcü.

Volgens Advocaat was er geen sprake van een overtreding van Eric Botteghin op Ismail Azzaoui. Sinan Bakis mocht echter aanleggen van elf meter, ook van de VAR, en schoot raak: 1-1. Mede daardoor moet Feyenoord zich nu via de play-offs alsnog zien te plaatsen voor Europees voetbal.

"Als je hier een penalty voor geeft, is de VAR blind en maakt de scheidsrechter ook een foutje", foeterde Advocaat. "Dit is echt helemaal geen strafschop. Men heeft niet in de gaten wat hiermee wordt aangericht als je hiervoor een penalty geeft. Of de scheidsrechter heeft nooit gevoetbald en de VAR ook niet. De scheidsrechter wordt nu gewoon in bescherming genomen. Die jongen van Heracles verliest de bal en struikelt over zijn eigen voeten. Dat was het gewoon, meer niet."

Volgens Advocaat was die benutte strafschop een breekpunt in de wedstrijd. "Normaal gesproken hadden wij meer ruimte gekregen, omdat Heracles bij 0-1 naar voren had moeten komen. Na de 1-1 werd het echter een rommelige wedstrijd. Totaal onnodig."

Meer uit Voetbal

City-trainer Maresca looft spelers na zege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Enzo Maresca is tevreden over de manier waarop zijn spelers zich zondag op het veld hebben getoond. City won op bezoek bij Liverpool (0-3) de eerste wedstrijd sinds de club een kleine twee weken geleden schuldig werd bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.

5 uur geleden
Manchester City wint na rode kaart Gravenberch ruim bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.

9 uur geleden
FC Groningen boekt in Eredivisie ruime zege bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 5-1 te sterk voor Excelsior. FC Groningen heeft na zes speelronden 14 punten en ontvangt volgende week zondag nummer 5 Ajax, dat op 15 punten staat.

9 uur geleden
Lazio na thuiszege op Monza naast koploper Inter in Serie A

ROME (ANP) - Lazio is na zes speelronden de gedeelde koploper in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won voor eigen publiek met 3-1 van Monza en profiteerde daarmee van het puntenverlies van stadgenoot AS Roma, eerder op zondag bij Como (0-0).

11 uur geleden
SC Cambuur vergroot problemen van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Nicolas Binder heeft SC Cambuur aan een belangrijke uitzege op PEC Zwolle geholpen. De invaller uit Oostenrijk schoot de bal in de 83e minuut na een geslaagde actie hoog in het doel (0-1).

12 uur geleden
ADO Den Haag houdt met tien man stand bij Telstar en pakt punt

VELSEN (ANP) - ADO Den Haag heeft voor de derde keer dit seizoen een punt gepakt in de Eredivisie. Het elftal van trainer Robin Peter speelde een groot deel van de uitwedstrijd tegen Telstar met een man minder na een rode kaart voor de jarige Milan Hokke, maar wist stand te houden: 2-2.

12 uur geleden
Feyenoord rouwt om overleden oudste ex-speler (101) van de club

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord rouwt om het overlijden van Henk van der Bijl. De doelman, die in de jaren veertig en vijftig 210 wedstrijden voor de Rotterdammers speelde, was de oudst nog levende speler van de club. Hij is 101 jaar geworden, meldt de koploper van de Eredivisie.

12 uur geleden