Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord terug in stadion waar het Europees rampzalig begon

Feyenoord terug in stadion waar het Europees rampzalig begon

ROME (ANP) - Trainer Arne Slot moest even aan het begin van het seizoen denken toen hij een kleedkamer van Stadio Olimpico binnenliep voor de afsluitende training van Feyenoord voor het uitduel van donderdagavond met AS Roma in de kwartfinale van de Europa League. "Tegen Lazio werden we hier voor rust aardig overlopen", weet hij nog.

Feyenoord verloor het groepsduel met Lazio in het olympisch stadion van Rome met 4-2, na een achterstand van 4-0. "Maar daarna zijn we in veel dingen duidelijk beter geworden", vindt Slot. "We zijn bijvoorbeeld veel fitter en jagen de tegenstanders daardoor veel fanatieker af. Ons spel aan de bal is ook beter. Zeg nooit nooit, maar de kans is nu echt kleiner dat we weer zo worden overlopen."

Feyenoord verdedigt in een uitverkocht voetbaltheater een voorsprong van 1-0 tegen de huidige nummer 3 van de Serie A. "We hebben er 67.000 spelers bij", blufte trainer José Mourinho op zijn afsluitende persconferentie. "Het aantal fans zegt me niet zoveel", counterde Slot."Wel hoe fanatiek te zijn. In de uitwedstrijd tegen Ajax hadden we het in de eerste helft lastig toen er een geweldige sfeer in de Johan Cruijff ArenA hing. Na rust was de stootkracht op de tribunes minder en gingen we beter spelen. Dat kan met elkaar te maken hebben."

Gewaarschuwd

Slot vindt het knap van Feyenoord dat het een team als AS Roma partij kan bieden. "Het gaat er nu over of Dybala en Abraham beginnen", zei hij. "Logisch, want dat zijn fantastische spelers. Dybala is zelfs wereldkampioen geworden. Maar ook zonder hen speelt AS Roma met bijna alleen maar internationals. Dan komen Wijnaldum of Belotti er in. Zij hebben bijna onuitputtelijke financiële mogelijkheden. En toch zijn de verschillen tussen beide ploegen in mijn ogen vrij klein."

De trainer van Feyenoord heeft zijn spelers vooral gewaarschuwd voor de hoekschoppen en vrije trappen van AS Roma. "Zo kregen we vorige week in De Kuip een belachelijke strafschop tegen en moesten we ook een bal van de doellijn trappen. We moeten AS Roma zo ver als mogelijk van ons doel afhouden. De beste manier van verdedigen is zelf veel de bal hebben. Als dat lukt, dan kunnen we ver komen."

Meer uit Voetbal

Arsenal wint bij Slavia Praag ook vierde duel in Champions League

PRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.

25 minuten geleden
PSV-trainer Bosz houdt tegen Olympiakos vast aan spits Til

PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.

1 uur geleden
Galatasaray mist Akgün en Gündogan tegen Ajax

ISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.

4 uur geleden
PSG-aanvaller Doué wint prijs voor grootste voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.

5 uur geleden
City-spelers krijgen vrij op dag voor duel met Dortmund

MANCHESTER (ANP/BELGA) - Tijjani Reijnders, Nathan Aké en hun ploeggenoten bij Manchester City mogen thuis in alle rust toeleven naar het Champions League-duel met Borussia Dortmund van woensdag. Hun coach Pep Guardiola besloot de gebruikelijke training op de dag voor de wedstrijd af te gelasten om zijn spelers zo wat extra rust te gunnen.

6 uur geleden
Ajax mist Dolberg, Berghuis en Taylor tegen Galatasaray

AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg en Steven Berghuis missen woensdagavond ook het thuisduel van Ajax met Galatasaray in de Champions League. "Kasper is wel op de weg terug", zei trainer John Heitinga op een persconferentie. "Hij traint weer mee, maar deze wedstrijd komt te vroeg voor hem. De terugkeer van Berghuis gaat langer duren."

6 uur geleden
Voetbalsters Oranje loten Frankrijk in kwalificatie voor WK 2027

NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het onder leiding van bondscoach Arjan Veurink in de WK-kwalificatie op tegen Frankrijk. Dat bleek uit de loting in het Zwitserse Nyon. In groep A2 zijn Polen en Noord-Ierland de andere tegenstanders van Oranje. Regerend wereldkampioen Spanje speelt in groep A3 tegen Europees kampioen Engeland van Sarina Wiegman. Het WK vindt plaats van 24 juni tot en met 25 juli 2027 in Brazilië.

8 uur geleden