Feyenoord teleurgesteld in binnendringende supporters
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is teleurgesteld in de tientallen supporters die tijdens de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk het stadion binnendrongen. De supporters richtten vernielingen aan, onder meer aan het veld. Na de wedstrijd werd ook de autopoort van het hek om De Kuip ontzet.
"We zijn nog aan het uitzoeken hoe dit precies is gebeurd, maar het lijkt erop dat ze zichzelf naar binnen toe hebben weten te dringen", zei stadiondirecteur Jan van Merwijk bij de NOS. Van Merwijk is bij Feyenoord ook verantwoordelijk voor veiligheids- en supporterszaken. "Het vermoeden is dat er een sleutel in omloop is. Daar zijn we uiteraard niet blij mee. We begrijpen dat er bij de supporters de nodige frustratie en teleurstelling is over hoe dit seizoen in sportief opzicht verloopt. Iedereen kan daar uiting aan geven. Maar niet op deze manier. Het binnendringen van het stadion is een grens die we niet eerder gezien hebben. Daar zijn we teleurgesteld over."
Enkele honderden voetbalfans verzamelden zich tijdens het duel op de parkeerplaats voor De Kuip. Ze staken daar vuurwerk af en lieten met spandoeken en spreekkoren weten tegen de komst van een nieuw stadion te zijn. Een deel van de groep wist De Kuip binnen te dringen. De supporters staken fakkels en rookbommen af en gooiden vuurwerk op het veld. De wedstrijd lag daardoor een tijdje stil. Na afloop bleef het onrustig om De Kuip. Assistent-trainer John de Wolf, als oud-speler heel populair onder de fans, sprak de supporters toe die via de autopoort toegang probeerden te krijgen tot het stadionterrein. Nadat De Wolf was vertrokken, werd het hek alsnog ontzet.
Vooraf op de hoogte
Volgens Van Merwijk waren Feyenoord en de politie vooraf op de hoogte van een supportersactie. "Op basis van de informatie die we hadden, hebben we er alles aan gedaan om deze situatie zo goed mogelijk tegen te gaan. Qua beveiliging zijn we opgeschaald en we hebben de politie geïnformeerd. Maar het ligt ook buiten onze macht. Fakkels op het veld gooien, het stadion binnendringen, de autopoort ontzetten; daar zit je als club niet op te wachten."
Op basis van camerabeelden hoopt Feyenoord de supporters te identificeren die het stadion in zijn gekomen. Voor hen dreigt een stadionverbod.
Opvallend genoeg kregen de fans die De Kuip binnendrongen applaus van de spelers op het veld. "De spelers zijn met voetbal bezig, die hebben verder geen idee wat er gebeurde", zegt Van Merwijk. "Als ze worden toegezongen, is het een natuurlijke reactie om daar waardering voor te geven. Maar ik denk dat ze er een andere mening over hebben als ze de context weten."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - De Portugese bondscoach Jorge Jesus is woensdag niet ingegaan op vragen over het conflict tussen hemzelf en Cristiano Ronaldo. Dat schrijven Portugese media, waaronder de Diario de Noticias. "Ik heb zijn bericht gelezen en nu ga ik doen wat ik elke dag doe", zei Jesus bij het verlaten van zijn huis tegen verslaggevers. "Ik ga naar de bond om te werken, om na te denken over het elftal."
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Pedro heeft zijn afscheid aangekondigd na een profcarrière van meer dan twintig jaar. De 39-jarige Pedro maakte deel uit van de Spaanse ploeg die in 2010 in Zuid-Afrika wereldkampioen werd door Oranje in de finale te verslaan. Hij veroverde ook de Europese titel met Spanje in 2012.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetbaltrainer Mikel Arteta heeft bijgetekend bij Arsenal. De Spanjaard is akkoord met een verbeterd contract tot medio 2030, meldt de club uit Londen op zijn website.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal staat nog altijd negende op de FIFA-wereldranglijst. Dat blijkt uit de woensdag gepubliceerde ranking. Wel is Oranje na de eerste vier wedstrijden onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández dichter bij nummer 8 België gekomen, waar Mark van Bommel sinds kort bondscoach is.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - Robert Lewandowski heeft zijn voormalig ploeggenoot bij Bayern München, Thomas Müller, verslagen in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Poolse spits won in de nacht van dinsdag op woensdag met zijn club Chicago Fire met 3-1 van de Vancouver Whitecaps, waar Müller speelt in de Major League Soccer.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Lionel Messi heeft in een uitverkocht Estadio Monumental zijn 208e en laatste interland voor Argentinië gespeeld. De 39-jarige wereldster nam in de nacht van dinsdag op woensdag in Buenos Aires met zijn laatste optreden in een vriendschappelijk duel tegen Benin afscheid van de nationale ploeg.
11 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Argentinië is gaan zitten voor de laatste interland van Lionel Messi. Hij neemt in de nacht van dinsdag op woensdag afscheid als international voor 80.000 toeschouwers in een uitverkocht Estadio Monumental. De 39-jarige spelmaker doet met La Albiceleste mee in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Afrikaanse Benin. Na een kwartier spelen staat het nog 0-0.
14 uur geleden