Feyenoord teleurgesteld in binnendringende supporters
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is teleurgesteld in de tientallen supporters die tijdens de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk het stadion binnendrongen. De supporters richtten vernielingen aan, onder meer aan het veld. Na de wedstrijd werd ook de autopoort van het hek om De Kuip ontzet.
"We zijn nog aan het uitzoeken hoe dit precies is gebeurd, maar het lijkt erop dat ze zichzelf naar binnen toe hebben weten te dringen", zei stadiondirecteur Jan van Merwijk bij de NOS. Van Merwijk is bij Feyenoord ook verantwoordelijk voor veiligheids- en supporterszaken. "Het vermoeden is dat er een sleutel in omloop is. Daar zijn we uiteraard niet blij mee. We begrijpen dat er bij de supporters de nodige frustratie en teleurstelling is over hoe dit seizoen in sportief opzicht verloopt. Iedereen kan daar uiting aan geven. Maar niet op deze manier. Het binnendringen van het stadion is een grens die we niet eerder gezien hebben. Daar zijn we teleurgesteld over."
Enkele honderden voetbalfans verzamelden zich tijdens het duel op de parkeerplaats voor De Kuip. Ze staken daar vuurwerk af en lieten met spandoeken en spreekkoren weten tegen de komst van een nieuw stadion te zijn. Een deel van de groep wist De Kuip binnen te dringen. De supporters staken fakkels en rookbommen af en gooiden vuurwerk op het veld. De wedstrijd lag daardoor een tijdje stil. Na afloop bleef het onrustig om De Kuip. Assistent-trainer John de Wolf, als oud-speler heel populair onder de fans, sprak de supporters toe die via de autopoort toegang probeerden te krijgen tot het stadionterrein. Nadat De Wolf was vertrokken, werd het hek alsnog ontzet.
Vooraf op de hoogte
Volgens Van Merwijk waren Feyenoord en de politie vooraf op de hoogte van een supportersactie. "Op basis van de informatie die we hadden, hebben we er alles aan gedaan om deze situatie zo goed mogelijk tegen te gaan. Qua beveiliging zijn we opgeschaald en we hebben de politie geïnformeerd. Maar het ligt ook buiten onze macht. Fakkels op het veld gooien, het stadion binnendringen, de autopoort ontzetten; daar zit je als club niet op te wachten."
Op basis van camerabeelden hoopt Feyenoord de supporters te identificeren die het stadion in zijn gekomen. Voor hen dreigt een stadionverbod.
Opvallend genoeg kregen de fans die De Kuip binnendrongen applaus van de spelers op het veld. "De spelers zijn met voetbal bezig, die hebben verder geen idee wat er gebeurde", zegt Van Merwijk. "Als ze worden toegezongen, is het een natuurlijke reactie om daar waardering voor te geven. Maar ik denk dat ze er een andere mening over hebben als ze de context weten."
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.
22 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.
32 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Feyenoord merkte in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona dat het zich nog niet kan meten met de beste ploegen van de Champions League. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst leed een kansloze nederlaag in Camp Nou (5-1), waar vooral de thuisploeg soms heel mooie dingen liet zien.
33 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Javi López begint om 18.45 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen FC Barcelona. Het lijkt erop dat de Spanjaard een rol op de linkerflank krijgt. Hij kan als vijfde verdediger spelen, maar ook als linksbuiten in actie komen.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat gaat door als hoofdtrainer van het nationale elftal van Curaçao. De Curaçaose voetbalbond FFK heeft woensdag bekendgemaakt dat hij aanblijft tot en met 31 juli 2027.
5 uur geledenELDA (ANP/RTR) - De Argentijnse voetbalgrootheid Lionel Messi wordt mogelijk eigenaar van een tweede Spaanse club, Eldense. Hij is dicht bij een akkoord om alle aandelen over te nemen van een Colombiaanse investeringsgroep, die nu een meerderheidsbelang heeft in Eldense. Die club komt uit in de Segunda División, het tweede niveau.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Marc Overmars stopt per direct als technisch directeur bij de Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC. De oud-international van Oranje en voormalige directeur voetbalzaken van Ajax kampt met gezondheidsproblemen. Dat laat hij weten in een brief op de website van de club.
10 uur geleden