Feyenoord-tegenstander AS Roma wint ook tweede duel onder De Rossi
SALERNO (ANP) - AS Roma heeft ook de tweede wedstrijd onder trainer Daniele De Rossi gewonnen. Bij Salernitana won de club uit Rome, volgende maand tegenstander van Feyenoord in de Europa League, met 2-1.
Roma klimt door de zege naar de vijfde plaats in de Serie A. De club heeft 35 punten, 19 minder dan koploper Internazionale, maar slechts 2 minder dan nummer 4 Atalanta.
Paulo Dybala zette Roma in de tweede helft op voorsprong uit een strafschop. Een kwartier later maakte Lorenzo Pellegrini er op aangeven van Rick Karsdorp vanaf rechts 2-0 van met een intikker. Het werd nog spannend door een doelpunt van Grigoris Kastanos, maar Salernitana slaagde er niet in nog een keer te scoren. Karsdorp speelde de hele wedstrijd. Dean Huijsen viel in de slotfase in bij Roma.
Feyenoord en AS Roma spelen op 15 februari in De Kuip en op 22 februari in Stadio Olimpico tegen elkaar in de play-offronde van de Europa League. De Rossi begon een week geleden als opvolger van de ontslagen José Mourinho met een overwinning op Hellas Verona.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
11 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
23 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
17 uur geleden