Feyenoord-tegenstander AS Roma wint ook tweede duel onder De Rossi
SALERNO (ANP) - AS Roma heeft ook de tweede wedstrijd onder trainer Daniele De Rossi gewonnen. Bij Salernitana won de club uit Rome, volgende maand tegenstander van Feyenoord in de Europa League, met 2-1.
Roma klimt door de zege naar de vijfde plaats in de Serie A. De club heeft 35 punten, 19 minder dan koploper Internazionale, maar slechts 2 minder dan nummer 4 Atalanta.
Paulo Dybala zette Roma in de tweede helft op voorsprong uit een strafschop. Een kwartier later maakte Lorenzo Pellegrini er op aangeven van Rick Karsdorp vanaf rechts 2-0 van met een intikker. Het werd nog spannend door een doelpunt van Grigoris Kastanos, maar Salernitana slaagde er niet in nog een keer te scoren. Karsdorp speelde de hele wedstrijd. Dean Huijsen viel in de slotfase in bij Roma.
Feyenoord en AS Roma spelen op 15 februari in De Kuip en op 22 februari in Stadio Olimpico tegen elkaar in de play-offronde van de Europa League. De Rossi begon een week geleden als opvolger van de ontslagen José Mourinho met een overwinning op Hellas Verona.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
13 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
47 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
5 uur geleden