Feyenoord tegen Vitesse zonder Kökcü, maar mogelijk met Dilrosun
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord moet het bij de start van de Eredivisie zondag tegen Vitesse in ieder geval doen zonder middenvelder Orkun Kökcü, zei trainer Arne Slot op een persconferentie. Verdediger Gernot Trauner en aanvaller Javairô Dilrosun hebben wel weer meegetraind na blessureleed, maar het is nog onzeker of zij kunnen meedoen in Arnhem.
"We moeten zien hoe Javairô op de training reageert", zei Slot over de van Hertha BSC overgekomen voetballer. "Hij viel eerder met een lichte hersenschudding uit en dan moet je echt volledig klachtenvrij zijn. Dat proces volgen we zorgvuldig." Trauner miste het verloren oefenduel met Olympique Lyon (0-2) bijna twee weken geleden vanwege een blessure, maar traint wel weer volledig met de groep mee.
De Noorse middenvelder Fredrik Aursnes zit ondanks de interesse van Benfica "zoals het er nu voorstaat" bij de selectie. "Hij trainde mee en zat bij het basisteam", aldus Slot. De van Sevilla overgekomen Oussama Idrissi maakt op hem "een prima indruk".
Op de komst van FC Twente-middenvelder Ramiz Zerrouki wilde Slot niet ingaan. "Dat vind ik bijzonder ongepast, over een speler spreken die nog niet van ons is." De middenvelder zei zelf donderdag graag de overstap te maken.
Feyenoord begint zondag om 14.30 uur aan de nieuwe competitie. De club uit Rotterdam werd vorig seizoen derde, Vitesse zesde.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
9 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
15 uur geleden