Feyenoord tegen Vitesse zonder Kökcü, maar mogelijk met Dilrosun
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord moet het bij de start van de Eredivisie zondag tegen Vitesse in ieder geval doen zonder middenvelder Orkun Kökcü, zei trainer Arne Slot op een persconferentie. Verdediger Gernot Trauner en aanvaller Javairô Dilrosun hebben wel weer meegetraind na blessureleed, maar het is nog onzeker of zij kunnen meedoen in Arnhem.
"We moeten zien hoe Javairô op de training reageert", zei Slot over de van Hertha BSC overgekomen voetballer. "Hij viel eerder met een lichte hersenschudding uit en dan moet je echt volledig klachtenvrij zijn. Dat proces volgen we zorgvuldig." Trauner miste het verloren oefenduel met Olympique Lyon (0-2) bijna twee weken geleden vanwege een blessure, maar traint wel weer volledig met de groep mee.
De Noorse middenvelder Fredrik Aursnes zit ondanks de interesse van Benfica "zoals het er nu voorstaat" bij de selectie. "Hij trainde mee en zat bij het basisteam", aldus Slot. De van Sevilla overgekomen Oussama Idrissi maakt op hem "een prima indruk".
Op de komst van FC Twente-middenvelder Ramiz Zerrouki wilde Slot niet ingaan. "Dat vind ik bijzonder ongepast, over een speler spreken die nog niet van ons is." De middenvelder zei zelf donderdag graag de overstap te maken.
Feyenoord begint zondag om 14.30 uur aan de nieuwe competitie. De club uit Rotterdam werd vorig seizoen derde, Vitesse zesde.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
8 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden