Feyenoord-supporters stappen naar Raad van State
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-supporters verenigd in Stadion op Zuid stappen naar de Raad van State om bezwaar te maken tegen het bestemmingsplan Feyenoord City.
Volgens de supportersgroep is de financiële uitvoerbaarheid van het stadionplan onvoldoende aangetoond. Het plan drijft in hun ogen zowel Feyenoord als de NV Stadion Feijenoord in de richting van een faillissement.
Zij stellen op hun website verder twijfels te hebben over het mobiliteitsplan en ze geven aan te vrezen voor "fors hogere toegangsprijzen".
444 miljoen euro
Stadion op Zuid diende in het voorjaar van 2020 ook al bezwaren aan tegen het ontwerp-bestemmingsplan voor Feyenoord City, maar de gemeenteraad ging desondanks in december vorig jaar akkoord.
Na een lang en soms verhit debat stemden 21 raadsleden voor en 20 tegen het plan. Het bestemmingsplan maakt de weg vrij om te gaan beginnen met het realiseren van een nieuwe wijk in Rotterdam-Zuid met ongeveer 3700 woningen, waarvan 450 sociale huurwoningen, de nodige voorzieningen en een nieuw stadion voor Feyenoord aan de oevers van de Nieuwe Maas. Inclusief het nieuwe stadion wordt er voor circa 1,5 miljard euro in het gebied geïnvesteerd door overheid en marktpartijen.
Het nieuwe stadion, de vervanger van voetbaltempel De Kuip, moet 444 miljoen euro kosten. In de financiering daarvan zou nog steeds een tekort van 50 miljoen euro bestaan. Het nieuwe stadion moet volgens plan in 2025 gereed zijn.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
1 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
1 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan de thuiszege van Manchester City op West Ham United (3-0). De middenvelder maakte de tweede treffer op aangeven van Erling Haaland, de Noorse spits die tweemaal doel trof.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
4 uur geleden