Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord struikelt ook onder coach Bosschaart in Eredivisie

Feyenoord struikelt ook onder coach Bosschaart in Eredivisie

BREDA (ANP) - Feyenoord blijft ook onder interim-trainer Pascal Bosschaart punten verspelen in de Eredivisie. De Rotterdamse club kwam in de uitwedstrijd tegen NAC Breda niet verder dan een gelijkspel (0-0) maar klom naar de vierde plaats van de ranglijst op basis van een beter doelsaldo dan AZ.

De videoscheidsrechter speelde een hoofdrol in Breda. Arbiter Dennis Higler gaf NAC na een klein uur een penalty, na een vermeende overtreding van Jakub Moder op Maxime Busi. Maar hij kwam op zijn beslissing terug nadat de VAR hem naar de kant had geroepen. Higler raadpleegde de videoscheidsrechter even later opnieuw na een treffer van Paixão. Volgens een grensrechter stond de gevaarlijkste aanvaller van Feyenoord buitenspel en hij kreeg uiteindelijk gelijk van de VAR.

Feyenoord excelleerde na de winterstop tegen Bayern München (3-0) en AC Milan (1-0) in de Champions League. Maar de laatste winnaar van de KNVB-beker en Johan Cruijff Schaal heeft slechts vijf punten gepakt in de eerste vijf competitieduels na de winterstop. Die wisselvallige resultaten leidden tot het ontslag van trainer Brian Priske.

Debuut

Interim-trainer Bosschaart debuteerde woensdag met een knappe zege op AC Milan, maar zag zijn ploeg weer worstelen tegen NAC. Net als zijn voorganger miste de geboren Rotterdammer veel geblesseerde spelers tegen de vorig jaar naar de Eredivisie gepromoveerde club. Voor Luka Ivanusec was vorige maand nauwelijks meer toekomst bij Feyenoord. Maar hij mocht in de winterstop niet vertrekken omdat er steeds weer andere spelers geblesseerd raakten. De Kroaat verscheen aan de aftrap van het duel met NAC omdat Hwang In-beom en Jurriën Timber niet inzetbaar waren. Julián Carranza verving de afwezige centrumspits Ayase Ueda.

NAC kreeg de beste kansen voor rust. Maar Elías Már Ómarsson schoot over en naast, op aangeven van de goed spelende Leo Sauer die door Feyenoord is verhuurd. Dávid Hancko was namens Feyenoord dicht bij de openingstreffer. De verdediger leek raak te koppen, maar Sydney van Hooijdonk bracht redding op de doellijn. Paixão, de grote uitblinker van het duel met AC Milan, liet zich zien in de openingsfase van de tweede helft. Maar de Braziliaan miste en zag Anis Hadj Moussa de rebound ook niet benutten.

Sauer schoot in de slotfase nog op de paal namens de thuisploeg. Trainer Bosschaart liet de vorige maand aangetrokken Oussama Targhalline aan het einde van de reguliere speeltijd debuteren.

Meer uit Voetbal

Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

3 uur geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

4 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

7 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

7 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

9 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

10 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

11 uur geleden