Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord stelt teleur met nederlaag tegen RB Salzburg

Feyenoord stelt teleur met nederlaag tegen RB Salzburg

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft nagelaten zich een sterke uitgangspositie in het hoofdtoernooi van de Champions League te verschaffen. De club verloor van RB Salzburg (1-3), dat negen potentiële basisspelers miste en de eerste drie duels had verloren zonder te scoren. De openingstreffer werd ingeleid door een fout van Timon Wellenreuther, die na een duel weer terug in de basisploeg keerde omdat Justin Bijlow zich sinds zijn optreden tegen AZ niet fit voelt.

Feyenoord, dat zeven spelers miste, staat halverwege het hoofdtoernooi op 6 punten. De ploeg van trainer Brian Priske moet zich in de resterende duels met Manchester City, Sparta Praag, Bayern München en Lille voor de achtste finales zien te plaatsen.

Priske moest flink puzzelen op zijn basisformatie. De Deen miste Santiago Giménez en Ayase Ueda, zijn eerste en tweede spits. Vlak voor het duel bleek ook Julián Carranza, de derde spits van Feyenoord, onvoldoende fit om tegen de huidige nummer 4 van Oostenrijk te spelen. De Argentijn nam plaats in een ziekenboeg die al aardig gevuld was met Antoni Milambo, Bijlow, Calvin Stengs en Quilindschy Hartman. Feyenoord trapte af met Ibrahim Osman in de spits. Bart Nieuwkoop, vaak rechtsback, verving Osman als rechtsbuiten. Luka Ivanusec, vaak vleugelaanvaller, nam de positie op het middenveld over van de afwezige Milambo.

Blessures

Beide ploegen konden niet verbergen dat veel spelers ontbraken. Ze leden veel balverlies, begingen onhandige overtredingen en creëerden nauwelijks kansen. Toch gingen de bezoekers met een voorsprong de rust in. Wellenreuther moest na zijn twee fouten van vorige week tegen Ajax toch weer het doel van Feyenoord verdedigen. Hij gooide de bal in blessuretijd van de eerste helft in de voeten van een tegenstander. Vervolgens kon Karim Konaté eenvoudig scoren omdat veel Feyenoord-spelers al naar voren waren gelopen (0-1).

Priske bracht tijdens de rust Chris-Kévin Nadje en Anis Hadj-Moussa in het veld voor Osman en Jordan Lotomba en positioneerde Igor Paixão als spits. Ook met deze wissels was Feyenoord niet creatief genoeg om de tegenstander serieus in verlegenheid te brengen. Sterker nog, Konaté scoorde in de 58e minuut opnieuw (0-2). Feyenoord moest na 79 minuten met tien man verder nadat Nadje een rode kaart had gekregen.Toch scoorde invaller Hadj-Moussa nog voor de thuisploeg (1-2). Daarna miste Konaté een strafschop maar maakte Daouda Guindo alsnog de derde treffer van de bezoekers.

Meer uit Voetbal

Wellenreuther neemt bij Feyenoord aanvoerdersband over van Steijn

MARBELLA (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft doelman Timon Wellenreuther benoemd tot nieuwe aanvoerder. De 30-jarige Duitser neemt de aanvoerdersband over van Sem Steijn. Dat bevestigde een woordvoerder van de club.

27 minuten geleden
Oranje-tegenstander Tunesië ontslaat bondscoach

TUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.

5 uur geleden
PSG wint eerste stadsderby tegen Paris FC na 53 jaar

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.

16 uur geleden
Internazionale pakt koppositie met zege op Bologna

MILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).

16 uur geleden
Geblesseerde Ounahi speelt niet meer voor Marokko op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.

17 uur geleden
Manchester City verspeelt in blessuretijd zege tegen Chelsea

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.

18 uur geleden
Fan overlijdt vlak voor aftrap van Leeds tegen Manchester United

LEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.

20 uur geleden