Feyenoord stelt teleur met nederlaag tegen RB Salzburg
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft nagelaten zich een sterke uitgangspositie in het hoofdtoernooi van de Champions League te verschaffen. De club verloor van RB Salzburg (1-3), dat negen potentiële basisspelers miste en de eerste drie duels had verloren zonder te scoren. De openingstreffer werd ingeleid door een fout van Timon Wellenreuther, die na een duel weer terug in de basisploeg keerde omdat Justin Bijlow zich sinds zijn optreden tegen AZ niet fit voelt.
Feyenoord, dat zeven spelers miste, staat halverwege het hoofdtoernooi op 6 punten. De ploeg van trainer Brian Priske moet zich in de resterende duels met Manchester City, Sparta Praag, Bayern München en Lille voor de achtste finales zien te plaatsen.
Priske moest flink puzzelen op zijn basisformatie. De Deen miste Santiago Giménez en Ayase Ueda, zijn eerste en tweede spits. Vlak voor het duel bleek ook Julián Carranza, de derde spits van Feyenoord, onvoldoende fit om tegen de huidige nummer 4 van Oostenrijk te spelen. De Argentijn nam plaats in een ziekenboeg die al aardig gevuld was met Antoni Milambo, Bijlow, Calvin Stengs en Quilindschy Hartman. Feyenoord trapte af met Ibrahim Osman in de spits. Bart Nieuwkoop, vaak rechtsback, verving Osman als rechtsbuiten. Luka Ivanusec, vaak vleugelaanvaller, nam de positie op het middenveld over van de afwezige Milambo.
Blessures
Beide ploegen konden niet verbergen dat veel spelers ontbraken. Ze leden veel balverlies, begingen onhandige overtredingen en creëerden nauwelijks kansen. Toch gingen de bezoekers met een voorsprong de rust in. Wellenreuther moest na zijn twee fouten van vorige week tegen Ajax toch weer het doel van Feyenoord verdedigen. Hij gooide de bal in blessuretijd van de eerste helft in de voeten van een tegenstander. Vervolgens kon Karim Konaté eenvoudig scoren omdat veel Feyenoord-spelers al naar voren waren gelopen (0-1).
Priske bracht tijdens de rust Chris-Kévin Nadje en Anis Hadj-Moussa in het veld voor Osman en Jordan Lotomba en positioneerde Igor Paixão als spits. Ook met deze wissels was Feyenoord niet creatief genoeg om de tegenstander serieus in verlegenheid te brengen. Sterker nog, Konaté scoorde in de 58e minuut opnieuw (0-2). Feyenoord moest na 79 minuten met tien man verder nadat Nadje een rode kaart had gekregen.Toch scoorde invaller Hadj-Moussa nog voor de thuisploeg (1-2). Daarna miste Konaté een strafschop maar maakte Daouda Guindo alsnog de derde treffer van de bezoekers.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
9 uur geleden