Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord start zonder Berghuis tegen Heracles

Feyenoord start zonder Berghuis tegen Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zonder aanvoerder Steven Berghuis aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo begonnen. De aanvaller, met negen doelpunten de topscorer van Feyenoord in de Eredivisie, zit op eigen verzoek op de bank.

"Steven heeft de meeste minuten gemaakt van iedereen", zei trainer Dick Advocaat kort voor de aftrap bij FOX Sports. "Dat verzoek kwam dus bij hem zelf vandaan. Hij denkt ook in het belang van het elftal. Aan een frisse en fitte speler kan je soms meer hebben dan een speler die even niet goed in zijn vel zit." Volgens Advocaat heeft de reservebeurt van Berghuis weinig te maken met het beslissende duel van donderdag in de Europa League met Wolfsberger AC. "Want deze wedstrijd tegen Heracles is ook belangrijk, hoor."

De Rotterdammers verloren donderdag in De Kuip met 2-0 van Dinamo Zagreb en ze moeten nu winnen in Oostenrijk om de knock-outfase te bereiken. Aanvaller Bryan Linssen en verdediger Uros Spajic vielen tegen de Kroaten geblesseerd uit. Linssen ontbreekt ook tegen Heracles, Spajic staat wel in de basis. Voorin kiest Advocaat voor Luciano Narsingh, Nicolai Jørgensen en João Teixeira. Bart Nieuwkoop begint als rechtsback, Lutsharel Geertruida zit op de bank. Jens Toornstra draagt bij afwezigheid van Berghuis de aanvoerdersband.

Advocaat, die eerder in de week bekendmaakte dat hij na dit seizoen stopt als clubtrainer, wilde niets zeggen over zijn mogelijke opvolger Arne Slot. AZ besloot zaterdag om Slot te ontslaan omdat hij onderhandelt met Feyenoord. "Je moet twee dingen niet aan mij vragen: iets over Slot en over wat ik ga doen. Dat vind ik totaal niet belangrijk."

Meer uit Voetbal

Tuchtcommissie schorst verdediger Goes van AZ voor één duel

ALKMAAR (ANP) - Wouter Goes mist alleen de thuiswedstrijd van AZ van zondag tegen FC Groningen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de verdediger voor twee duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

3 minuten geleden
Spaanse media: trainer Alonso vervangt Ancelotti bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Xabi Alonso gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Real Madrid. Volgens Marca tekent de coach van Bayer Leverkusen nog deze maand een contract voor drie seizoenen.

45 minuten geleden
Middenvelder Van den Berg keert terug bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Davy van den Berg keert terug bij FC Utrecht. De middenvelder verlaat PEC Zwolle transfervrij aan het einde van dit seizoen en tekent een driejarig contract bij de club waarvoor hij van 2019 tot en met 2022 ook in actie kwam.

1 uur geleden
Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer Van den Brom

ARNHEM (ANP) - Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer John van den Brom. De nieuwe eigenaren van de club gaan op zoek naar een coach die een jeugdige selectie moet aansturen.

1 uur geleden
Hoofdprijs gloort voor Spurs en Van de Ven na zwaar seizoen

BODØ (ANP) - Micky van de Ven is blij dat Tottenham Hotspur een vooralsnog teleurstellend seizoen toch met een hoofdprijs kan afsluiten. "Het was een zwaar jaar maar we zijn maar één zege verwijderd van succes", zei de Nederlandse verdediger na de uitzege op Bodø/Glimt in de halve finale van de Europa League (0-2).

2 uur geleden
Manchester United en Tottenham Hotspur halen finale Europa League

BILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.

12 uur geleden
Verdediger Van der Haar langer bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.

19 uur geleden