Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord start zonder Berghuis tegen Heracles

Feyenoord start zonder Berghuis tegen Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zonder aanvoerder Steven Berghuis aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo begonnen. De aanvaller, met negen doelpunten de topscorer van Feyenoord in de Eredivisie, zit op eigen verzoek op de bank.

"Steven heeft de meeste minuten gemaakt van iedereen", zei trainer Dick Advocaat kort voor de aftrap bij FOX Sports. "Dat verzoek kwam dus bij hem zelf vandaan. Hij denkt ook in het belang van het elftal. Aan een frisse en fitte speler kan je soms meer hebben dan een speler die even niet goed in zijn vel zit." Volgens Advocaat heeft de reservebeurt van Berghuis weinig te maken met het beslissende duel van donderdag in de Europa League met Wolfsberger AC. "Want deze wedstrijd tegen Heracles is ook belangrijk, hoor."

De Rotterdammers verloren donderdag in De Kuip met 2-0 van Dinamo Zagreb en ze moeten nu winnen in Oostenrijk om de knock-outfase te bereiken. Aanvaller Bryan Linssen en verdediger Uros Spajic vielen tegen de Kroaten geblesseerd uit. Linssen ontbreekt ook tegen Heracles, Spajic staat wel in de basis. Voorin kiest Advocaat voor Luciano Narsingh, Nicolai Jørgensen en João Teixeira. Bart Nieuwkoop begint als rechtsback, Lutsharel Geertruida zit op de bank. Jens Toornstra draagt bij afwezigheid van Berghuis de aanvoerdersband.

Advocaat, die eerder in de week bekendmaakte dat hij na dit seizoen stopt als clubtrainer, wilde niets zeggen over zijn mogelijke opvolger Arne Slot. AZ besloot zaterdag om Slot te ontslaan omdat hij onderhandelt met Feyenoord. "Je moet twee dingen niet aan mij vragen: iets over Slot en over wat ik ga doen. Dat vind ik totaal niet belangrijk."

Meer uit Voetbal

AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

23 minuten geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

2 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

3 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

3 uur geleden
Lamine Yamal mist rest seizoen, maar is op tijd hersteld voor WK

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.

4 uur geleden
Ajax werkt mogelijke play-offs af in Volendam

AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.

4 uur geleden
De Jong gelooft in kansen Oranje op WK voetbal

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.

8 uur geleden