Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord start zonder Berghuis tegen Heracles

Feyenoord start zonder Berghuis tegen Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zonder aanvoerder Steven Berghuis aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo begonnen. De aanvaller, met negen doelpunten de topscorer van Feyenoord in de Eredivisie, zit op eigen verzoek op de bank.

"Steven heeft de meeste minuten gemaakt van iedereen", zei trainer Dick Advocaat kort voor de aftrap bij FOX Sports. "Dat verzoek kwam dus bij hem zelf vandaan. Hij denkt ook in het belang van het elftal. Aan een frisse en fitte speler kan je soms meer hebben dan een speler die even niet goed in zijn vel zit." Volgens Advocaat heeft de reservebeurt van Berghuis weinig te maken met het beslissende duel van donderdag in de Europa League met Wolfsberger AC. "Want deze wedstrijd tegen Heracles is ook belangrijk, hoor."

De Rotterdammers verloren donderdag in De Kuip met 2-0 van Dinamo Zagreb en ze moeten nu winnen in Oostenrijk om de knock-outfase te bereiken. Aanvaller Bryan Linssen en verdediger Uros Spajic vielen tegen de Kroaten geblesseerd uit. Linssen ontbreekt ook tegen Heracles, Spajic staat wel in de basis. Voorin kiest Advocaat voor Luciano Narsingh, Nicolai Jørgensen en João Teixeira. Bart Nieuwkoop begint als rechtsback, Lutsharel Geertruida zit op de bank. Jens Toornstra draagt bij afwezigheid van Berghuis de aanvoerdersband.

Advocaat, die eerder in de week bekendmaakte dat hij na dit seizoen stopt als clubtrainer, wilde niets zeggen over zijn mogelijke opvolger Arne Slot. AZ besloot zaterdag om Slot te ontslaan omdat hij onderhandelt met Feyenoord. "Je moet twee dingen niet aan mij vragen: iets over Slot en over wat ik ga doen. Dat vind ik totaal niet belangrijk."

Meer uit Voetbal

Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

23 minuten geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

25 minuten geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

4 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

4 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

6 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

8 uur geleden
Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

20 uur geleden