Feyenoord start met Van den Belt tegen FC Twente
ROTTERDAM (ANP) - Thomas van den Belt begint met Feyenoord aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De middenvelder vervangt Calvin Stengs, die onvoldoende fit is om in actie te kunnen komen. Ook Bart Nieuwkoop heeft weer een basisplaats. Hij krijgt op de rechterflank de voorkeur boven Javairô Dilrosun.
Ramiz Zerrouki en Yankuba Minteh zitten weer bij de selectie van Feyenoord, na hun duels met Algerije en Gambia op de Afrika Cup. Zij zitten op de bank als er om 14.30 uur wordt afgetrapt in De Kuip.
FC Twente begint met Daan Rots als spits. Manfred Ugalde ontbreekt bij de club uit Enschede omdat hij op het punt staat een lucratief contract bij Spartak Moskou te tekenen. Ricky van Wolfswinkel en Sem Steijn waren afgelopen week ziek. Trainer Joseph Oosting heeft ze niet in zijn basisformatie opgenomen. Hij denkt dat ze wel kunnen invallen.
Feyenoord staat tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 5 punten op het als derde geklasseerde FC Twente. De nummer 2 van de eindstand plaatst zich rechtstreeks voor de groepsfase van het nieuwe seizoen in de Champions League. De nummer 3 mag aan de voorronden van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal deelnemen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
2 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
5 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
5 uur geleden