Feyenoord start met Ueda in de spits tegen Atlético Madrid
MADRID (ANP) - Ayase Ueda is woensdagavond de spits van Feyenoord in het uitduel met Atlético Madrid in de Champions League. De 25-jarige Japanner vervangt Santiago Giménez, die zijn laatste duel van een schorsing van twee wedstrijden moet uitzitten.
Feyenoord nam Ueda twee maanden geleden over van Cercle Brugge voor een bedrag 10 miljoen euro inclusief bonussen. De kampioen van Nederland verwacht dat de Japanner op termijn Giménez kan opvolgen. Ze hebben hem ook aangetrokken omdat al bekend was dat Mexicaanse topscorer van de Eredivisie de eerste twee groepsduels in de Champions League zou missen.
Ueda scoorde afgelopen seizoen 22 keer voor Cercle Brugge. Voor Feyenoord is hij nog maar weinig in actie gekomen. Hij miste het eerste duel met Celtic in de Champions League vanwege een spierblessure. Trainer Arne Slot liet de Japanner in de laatste duels met Ajax en Go Ahead Eagles pas in de slotfase invallen.
"Het is jammer dat we hem nog weinig hebben kunnen laten spelen", zei Slot. "Maar we hebben alle vertrouwen in hem. De vraag is hoe hij met de intensiteit van een duel met Atlético omgaat. Maar daar kunnen we alleen maar achter komen door hem op te stellen. En dat doen we ook. Ueda gaat starten."
Meer uit Voetbal
HERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.
24 minuten geledenHERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
8 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
11 uur geleden