Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord start met Ueda in de spits tegen Atlético Madrid

Feyenoord start met Ueda in de spits tegen Atlético Madrid

MADRID (ANP) - Ayase Ueda is woensdagavond de spits van Feyenoord in het uitduel met Atlético Madrid in de Champions League. De 25-jarige Japanner vervangt Santiago Giménez, die zijn laatste duel van een schorsing van twee wedstrijden moet uitzitten.

Feyenoord nam Ueda twee maanden geleden over van Cercle Brugge voor een bedrag 10 miljoen euro inclusief bonussen. De kampioen van Nederland verwacht dat de Japanner op termijn Giménez kan opvolgen. Ze hebben hem ook aangetrokken omdat al bekend was dat Mexicaanse topscorer van de Eredivisie de eerste twee groepsduels in de Champions League zou missen.

Ueda scoorde afgelopen seizoen 22 keer voor Cercle Brugge. Voor Feyenoord is hij nog maar weinig in actie gekomen. Hij miste het eerste duel met Celtic in de Champions League vanwege een spierblessure. Trainer Arne Slot liet de Japanner in de laatste duels met Ajax en Go Ahead Eagles pas in de slotfase invallen.

"Het is jammer dat we hem nog weinig hebben kunnen laten spelen", zei Slot. "Maar we hebben alle vertrouwen in hem. De vraag is hoe hij met de intensiteit van een duel met Atlético omgaat. Maar daar kunnen we alleen maar achter komen door hem op te stellen. En dat doen we ook. Ueda gaat starten."

Meer uit Voetbal

Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

2 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

10 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

10 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

10 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

11 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

11 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

13 uur geleden