Feyenoord start met Ueda in de spits tegen Atlético Madrid
MADRID (ANP) - Ayase Ueda is woensdagavond de spits van Feyenoord in het uitduel met Atlético Madrid in de Champions League. De 25-jarige Japanner vervangt Santiago Giménez, die zijn laatste duel van een schorsing van twee wedstrijden moet uitzitten.
Feyenoord nam Ueda twee maanden geleden over van Cercle Brugge voor een bedrag 10 miljoen euro inclusief bonussen. De kampioen van Nederland verwacht dat de Japanner op termijn Giménez kan opvolgen. Ze hebben hem ook aangetrokken omdat al bekend was dat Mexicaanse topscorer van de Eredivisie de eerste twee groepsduels in de Champions League zou missen.
Ueda scoorde afgelopen seizoen 22 keer voor Cercle Brugge. Voor Feyenoord is hij nog maar weinig in actie gekomen. Hij miste het eerste duel met Celtic in de Champions League vanwege een spierblessure. Trainer Arne Slot liet de Japanner in de laatste duels met Ajax en Go Ahead Eagles pas in de slotfase invallen.
"Het is jammer dat we hem nog weinig hebben kunnen laten spelen", zei Slot. "Maar we hebben alle vertrouwen in hem. De vraag is hoe hij met de intensiteit van een duel met Atlético omgaat. Maar daar kunnen we alleen maar achter komen door hem op te stellen. En dat doen we ook. Ueda gaat starten."
Meer uit Voetbal
ZAGREB (ANP/AFP) - De politie in Kroatië heeft 23 supporters van Hajduk Split aangeklaagd, omdat zij voorafgaand aan de wedstrijd vorige week donderdag tegen Ajax nazistische en antisemitische leuzen scandeerden. Leden van de harde kern riepen tijdens een mars op weg naar het stadion leuzen als 'verpletter de Joden' en 'sta op Adolf Hitler'.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester City moet het acht weken zonder aanvaller Antoine Semenyo stellen. Dat zei Manchester City-trainer Enzo Maresca op een persconferentie in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AEK Athene van dinsdag.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman blijft langer bondscoach van de Engelse voetbalsters. De 56-jarige Wiegman lag vast tot en met het WK van 2027 en heeft een nieuw contract getekend tot en met het EK van 2029.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
21 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.
21 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.
22 uur geleden