Feyenoord start met spits Jørgensen tegen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Feyenoord begint om 16.45 uur met Nicolai Jørgensen in de ploeg aan de uitwedstrijd tegen Ajax. De Deense spits krijgt de voorkeur boven Lucas Pratto en Luis Sinisterra.
Jørgensen vormt de voorhoede met Steven Berghuis en de snelle Ridgeciano Haps. Trainer Dick Advocaat kondigde vrijdag al aan dat hij compact wil spelen met Feyenoord en met snelle aanvallen wil profiteren van de ruimte die Ajax vaak achterin weggeeft. Pratto en Sinisterra starten op de bank, net als onder anderen Bryan Linssen en de van een blessure herstelde Orkun Kökcü.
Feyenoord heeft een achterstand van 3 punten op Ajax, de club met veruit het beste doelsaldo van de Eredivisie.
Opstelling Feyenoord: Marsman: Geertruida, Spajić, Senesi en Malacia; Toornstra, Fer en Diemers; Berghuis, Jørgensen en Haps.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
5 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
7 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
15 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
18 uur geleden