Feyenoord start met spits Jørgensen tegen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Feyenoord begint om 16.45 uur met Nicolai Jørgensen in de ploeg aan de uitwedstrijd tegen Ajax. De Deense spits krijgt de voorkeur boven Lucas Pratto en Luis Sinisterra.
Jørgensen vormt de voorhoede met Steven Berghuis en de snelle Ridgeciano Haps. Trainer Dick Advocaat kondigde vrijdag al aan dat hij compact wil spelen met Feyenoord en met snelle aanvallen wil profiteren van de ruimte die Ajax vaak achterin weggeeft. Pratto en Sinisterra starten op de bank, net als onder anderen Bryan Linssen en de van een blessure herstelde Orkun Kökcü.
Feyenoord heeft een achterstand van 3 punten op Ajax, de club met veruit het beste doelsaldo van de Eredivisie.
Opstelling Feyenoord: Marsman: Geertruida, Spajić, Senesi en Malacia; Toornstra, Fer en Diemers; Berghuis, Jørgensen en Haps.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
7 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
22 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden