Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord start met Bijlow en Kökcü tegen Vitesse

Feyenoord start met Bijlow en Kökcü tegen Vitesse

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint om 16.45 uur met Justin Bijlow onder de lat en Orkun Kökcü op het middenveld aan de thuiswedstrijd tegen Vitesse. Bijlow raakte twee weken geleden in de slotfase van het gewonnen duel met FC Utrecht (1-2) weer geblesseerd, maar is fit genoeg om te starten in De Kuip. Trainer Dick Advocaat stapt tegen Vitesse weer af van het 5-3-2-systeem.

Feyenoord speelde tegen FC Utrecht met vijf verdedigers en twee aanvallers. Advocaat liet zijn elftal eind vorig jaar ook zo spelen in de uitwedstrijd tegen Vitesse. Feyenoord verloor in Arnhem met 1-0.

Kökcü ontbrak de afgelopen weken vanwege een coronabesmetting. Zijn terugkeer in de basis gaat ten koste van Leroy Fer, die op de bank moet beginnen. Advocaat kiest voor voor drie aanvallers: Steven Berghuis, Bryan Linssen en Luis Sinisterra.

Vitesse, dat vorige week in De Kuip de bekerfinale tegen Ajax met 2-1 verloor, staat op de vierde plaats in de Eredivisie met twee punten voorsprong op Feyenoord. De nummer 4 aan het einde van het seizoen plaatst zich voor de derde voorronde van de Conference League, de nummer 5 moet play-offs spelen om Europees voetbal.

Meer uit Voetbal

Forlán interim-bondscoach van Uruguay

MONTEVIDEO (ANP/DPA) - Diego Forlán leidt voorlopig de nationale voetbalploeg van Uruguay. Hij is de tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend WK is vertrokken.

5 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino twijfelt nog over een WK met 64 landen

ATLANTA (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA weet nog niet of er in de toekomst 64 landen aan een WK deelnemen. "Dat gaan we na dit toernooi eens rustig onderzoeken", zei hij in een interview met de Zwitserse televisiezender Blue Sport. Het WK van 2030 vindt plaats in Spanje, Portugal en Marokko, met drie duels in Argentinië, Paraguay en Uruguay. Vier jaar later is Saudi-Arabië gastheer van de beste landenploegen van de wereld.

8 uur geleden
Ajax wil dure Braziliaanse spits Leonardo naar ArenA halen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.

12 uur geleden
Zwitsers woedend over 'rampzalige' rode kaart Embolo

KANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.

19 uur geleden
Argentinië klopt Zwitsers en treft Engeland voor plaats in finale

KANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.

21 uur geleden
Senegal ontslaat bondscoach Thiaw na vroege uitschakeling op WK

DAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.

23 uur geleden
Noren beklagen zich: bal zou bij 1-1 kabel hebben geraakt

MIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.

1 dag geleden