Feyenoord start met Bijlow en Kökcü tegen Vitesse
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint om 16.45 uur met Justin Bijlow onder de lat en Orkun Kökcü op het middenveld aan de thuiswedstrijd tegen Vitesse. Bijlow raakte twee weken geleden in de slotfase van het gewonnen duel met FC Utrecht (1-2) weer geblesseerd, maar is fit genoeg om te starten in De Kuip. Trainer Dick Advocaat stapt tegen Vitesse weer af van het 5-3-2-systeem.
Feyenoord speelde tegen FC Utrecht met vijf verdedigers en twee aanvallers. Advocaat liet zijn elftal eind vorig jaar ook zo spelen in de uitwedstrijd tegen Vitesse. Feyenoord verloor in Arnhem met 1-0.
Kökcü ontbrak de afgelopen weken vanwege een coronabesmetting. Zijn terugkeer in de basis gaat ten koste van Leroy Fer, die op de bank moet beginnen. Advocaat kiest voor voor drie aanvallers: Steven Berghuis, Bryan Linssen en Luis Sinisterra.
Vitesse, dat vorige week in De Kuip de bekerfinale tegen Ajax met 2-1 verloor, staat op de vierde plaats in de Eredivisie met twee punten voorsprong op Feyenoord. De nummer 4 aan het einde van het seizoen plaatst zich voor de derde voorronde van de Conference League, de nummer 5 moet play-offs spelen om Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
10 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
13 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
21 uur geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
23 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.
23 uur geleden