Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord start met Bijlow en Kökcü tegen Vitesse

Feyenoord start met Bijlow en Kökcü tegen Vitesse

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint om 16.45 uur met Justin Bijlow onder de lat en Orkun Kökcü op het middenveld aan de thuiswedstrijd tegen Vitesse. Bijlow raakte twee weken geleden in de slotfase van het gewonnen duel met FC Utrecht (1-2) weer geblesseerd, maar is fit genoeg om te starten in De Kuip. Trainer Dick Advocaat stapt tegen Vitesse weer af van het 5-3-2-systeem.

Feyenoord speelde tegen FC Utrecht met vijf verdedigers en twee aanvallers. Advocaat liet zijn elftal eind vorig jaar ook zo spelen in de uitwedstrijd tegen Vitesse. Feyenoord verloor in Arnhem met 1-0.

Kökcü ontbrak de afgelopen weken vanwege een coronabesmetting. Zijn terugkeer in de basis gaat ten koste van Leroy Fer, die op de bank moet beginnen. Advocaat kiest voor voor drie aanvallers: Steven Berghuis, Bryan Linssen en Luis Sinisterra.

Vitesse, dat vorige week in De Kuip de bekerfinale tegen Ajax met 2-1 verloor, staat op de vierde plaats in de Eredivisie met twee punten voorsprong op Feyenoord. De nummer 4 aan het einde van het seizoen plaatst zich voor de derde voorronde van de Conference League, de nummer 5 moet play-offs spelen om Europees voetbal.

Meer uit Voetbal

Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

35 minuten geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

36 minuten geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

37 minuten geleden
Simons krijgt rode kaart voor zware tackle op Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.

2 uur geleden
Ajax begint met middenvelder Steur tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.

2 uur geleden
De Graafschap knokt zich naar uitzege bij TOP Oss

OSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.

2 uur geleden
Heerenveen na bekerzege in Kuip ook te sterk voor Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.

2 uur geleden