Feyenoord start in Zwolle met Jørgensen in de spits
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Nicolai Jørgensen als spits aan de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen PEC Zwolle. Trainer Dick Advocaat geeft de Deen op het nieuwe grasveld in Zwolle de voorkeur boven Robert Bozenik. "Jørgensen is fit, dat is hij een tijd niet geweest. Het is nu aan hem om te laten zien dat hij de eerste spits wil zijn", zegt de 72-jarige Hagenaar, die de oudste trainer ooit wordt in de eredivisie.
Advocaat is zaterdag 72 jaar en 351 dagen. Hij neemt het record over van Foppe de Haan, die 72 jaar en 317 dagen was toen hij op 8 mei 2016 bij sc Heerenveen voor het laatst op de bank zat in de eredivisie. "Wat ik daarvan vind? Niet speciaals. Ik kijk uit naar de wedstrijd van zaterdagavond, daar gaat het om. Het heeft heel lang geduurd. Op een gegeven moment komt dat trainen en geen wedstrijd spelen je wel de keel uit."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
9 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
45 minuten geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Ronald Koeman geëerd met een tegel op de Walk of Fame van de Eindhovense club. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal onthulde de tegel zaterdag voor het thuisduel van PSV met AZ.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.
4 uur geleden