Feyenoord start in Zwolle met Jørgensen in de spits
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Nicolai Jørgensen als spits aan de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen PEC Zwolle. Trainer Dick Advocaat geeft de Deen op het nieuwe grasveld in Zwolle de voorkeur boven Robert Bozenik. "Jørgensen is fit, dat is hij een tijd niet geweest. Het is nu aan hem om te laten zien dat hij de eerste spits wil zijn", zegt de 72-jarige Hagenaar, die de oudste trainer ooit wordt in de eredivisie.
Advocaat is zaterdag 72 jaar en 351 dagen. Hij neemt het record over van Foppe de Haan, die 72 jaar en 317 dagen was toen hij op 8 mei 2016 bij sc Heerenveen voor het laatst op de bank zat in de eredivisie. "Wat ik daarvan vind? Niet speciaals. Ik kijk uit naar de wedstrijd van zaterdagavond, daar gaat het om. Het heeft heel lang geduurd. Op een gegeven moment komt dat trainen en geen wedstrijd spelen je wel de keel uit."
Meer uit Voetbal
GUATEMALA-STAD (ANP) - Suriname heeft door een nederlaag bij Guatemala naast een plek in de kwartfinales van de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF gegrepen. De ploeg van bondscoach Henk Fraser verloor door een laat doelpunt met 1-0 in Guatemala-Stad.
1 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
15 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
22 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
1 dag geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
1 dag geleden