Feyenoord start in Zwolle met Jørgensen in de spits
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Nicolai Jørgensen als spits aan de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen PEC Zwolle. Trainer Dick Advocaat geeft de Deen op het nieuwe grasveld in Zwolle de voorkeur boven Robert Bozenik. "Jørgensen is fit, dat is hij een tijd niet geweest. Het is nu aan hem om te laten zien dat hij de eerste spits wil zijn", zegt de 72-jarige Hagenaar, die de oudste trainer ooit wordt in de eredivisie.
Advocaat is zaterdag 72 jaar en 351 dagen. Hij neemt het record over van Foppe de Haan, die 72 jaar en 317 dagen was toen hij op 8 mei 2016 bij sc Heerenveen voor het laatst op de bank zat in de eredivisie. "Wat ik daarvan vind? Niet speciaals. Ik kijk uit naar de wedstrijd van zaterdagavond, daar gaat het om. Het heeft heel lang geduurd. Op een gegeven moment komt dat trainen en geen wedstrijd spelen je wel de keel uit."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
11 uur geleden