Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord staat voor een week die het seizoen kan maken of breken

Feyenoord staat voor een week die het seizoen kan maken of breken

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord staat voor een week die het seizoen kan maken of breken. De kampioen moet dinsdagavond in het thuisduel met Atlético Madrid eerst de kans op een plek in de achtste finale van de Champions League levend houden en komende zondag wacht een nieuwe uitdaging als koploper PSV met een voorsprong van 7 punten naar De Kuip komt.

Trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg beter voetbalt dan vorig seizoen, maar ziet ook dat de tegenstanders van een hoger niveau zijn. "Het zegt denk ik wel iets dat we uit bij Atlético en Lazio misschien wel onze beste duels hebben gespeeld", zei hij. "Maar die wedstrijden hebben we ook verloren. Gelukkig is er een verschil tussen uitduels en thuisduels. Dat geeft hoop."

Slot denkt dat de supporters van Feyenoord het verschil kunnen maken, te beginnen tegen Atlético Madrid. "Het mag geen seconde stil zijn in De Kuip. Het is of zingen, fluiten of toejuichen en niet anders", luidde zijn oproep aan het Legioen. "Die energieboost hebben we echt nodig."

'Leuk feitje'

Vergeleken met de uitwedstrijd tegen Atlético heeft Slot ook zijn topscorer Santiago Giménez terug. "We creëren dit seizoen heel veel kansen, maar het is ook fijn als iemand die benut", zei Slot. "Atlético kreeg in het thuisduel minder kansen dan wij. Maar Álvaro Morata maakte er twee en Antoine Griezmann één. En nu lijkt Memphis Depay ook voldoende fit om in ieder geval in te vallen."

Feyenoord plaatst zich voor de achtste finales van de Champions League als het Atlético Madrid verslaat en Lazio punten laat liggen tegen Celtic. De Rotterdammers vervolgen het Europees avontuur in de tussenronde van de Europa League als ze verliezen van Atlético en Lazio van Celtic wint. Bij andere uitslagen valt de beslissing op 13 december als Feyenoord de groepsfase afsluit met een uitwedstrijd tegen Celtic.

Trainer Slot weet nog niet hoe het is om een Europees thuisduel te verliezen. Hij leidde Feyenoord naar veertien overwinningen en twee gelijke spelen in De Kuip. Ook AZ verloor geen Europese thuiswedstrijd met Slot op de bank. "Dat is een leuk feitje", zei hij. "Maar dat komt natuurlijk ook omdat ik niet alle Europese thuisduels op het niveau van de Champions League heb afgewerkt. En natuurlijk heeft het te maken met de spelers die ik kan opstellen. Ook bij AZ had ik fantastische spelers."

Meer uit Voetbal

Sparta en Fortuna spelen gelijk op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.

9 uur geleden
Heracles wint ook vierde duel onder interim-trainer Krüzen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).

9 uur geleden
Aanvaller Lang maakt eerste doelpunt voor Napoli in Serie A

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.

10 uur geleden
Naujoks vergroot problemen Ajax met twee treffers voor Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.

11 uur geleden
Mühren redt punt voor Volendam tegen FC Twente

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.

11 uur geleden
Ajax verliest van Excelsior in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.

11 uur geleden
PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

14 uur geleden