Feyenoord staat voor een week die het seizoen kan maken of breken
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord staat voor een week die het seizoen kan maken of breken. De kampioen moet dinsdagavond in het thuisduel met Atlético Madrid eerst de kans op een plek in de achtste finale van de Champions League levend houden en komende zondag wacht een nieuwe uitdaging als koploper PSV met een voorsprong van 7 punten naar De Kuip komt.
Trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg beter voetbalt dan vorig seizoen, maar ziet ook dat de tegenstanders van een hoger niveau zijn. "Het zegt denk ik wel iets dat we uit bij Atlético en Lazio misschien wel onze beste duels hebben gespeeld", zei hij. "Maar die wedstrijden hebben we ook verloren. Gelukkig is er een verschil tussen uitduels en thuisduels. Dat geeft hoop."
Slot denkt dat de supporters van Feyenoord het verschil kunnen maken, te beginnen tegen Atlético Madrid. "Het mag geen seconde stil zijn in De Kuip. Het is of zingen, fluiten of toejuichen en niet anders", luidde zijn oproep aan het Legioen. "Die energieboost hebben we echt nodig."
'Leuk feitje'
Vergeleken met de uitwedstrijd tegen Atlético heeft Slot ook zijn topscorer Santiago Giménez terug. "We creëren dit seizoen heel veel kansen, maar het is ook fijn als iemand die benut", zei Slot. "Atlético kreeg in het thuisduel minder kansen dan wij. Maar Álvaro Morata maakte er twee en Antoine Griezmann één. En nu lijkt Memphis Depay ook voldoende fit om in ieder geval in te vallen."
Feyenoord plaatst zich voor de achtste finales van de Champions League als het Atlético Madrid verslaat en Lazio punten laat liggen tegen Celtic. De Rotterdammers vervolgen het Europees avontuur in de tussenronde van de Europa League als ze verliezen van Atlético en Lazio van Celtic wint. Bij andere uitslagen valt de beslissing op 13 december als Feyenoord de groepsfase afsluit met een uitwedstrijd tegen Celtic.
Trainer Slot weet nog niet hoe het is om een Europees thuisduel te verliezen. Hij leidde Feyenoord naar veertien overwinningen en twee gelijke spelen in De Kuip. Ook AZ verloor geen Europese thuiswedstrijd met Slot op de bank. "Dat is een leuk feitje", zei hij. "Maar dat komt natuurlijk ook omdat ik niet alle Europese thuisduels op het niveau van de Champions League heb afgewerkt. En natuurlijk heeft het te maken met de spelers die ik kan opstellen. Ook bij AZ had ik fantastische spelers."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
21 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
23 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geleden