Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord staat voor een week die het seizoen kan maken of breken

Feyenoord staat voor een week die het seizoen kan maken of breken

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord staat voor een week die het seizoen kan maken of breken. De kampioen moet dinsdagavond in het thuisduel met Atlético Madrid eerst de kans op een plek in de achtste finale van de Champions League levend houden en komende zondag wacht een nieuwe uitdaging als koploper PSV met een voorsprong van 7 punten naar De Kuip komt.

Trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg beter voetbalt dan vorig seizoen, maar ziet ook dat de tegenstanders van een hoger niveau zijn. "Het zegt denk ik wel iets dat we uit bij Atlético en Lazio misschien wel onze beste duels hebben gespeeld", zei hij. "Maar die wedstrijden hebben we ook verloren. Gelukkig is er een verschil tussen uitduels en thuisduels. Dat geeft hoop."

Slot denkt dat de supporters van Feyenoord het verschil kunnen maken, te beginnen tegen Atlético Madrid. "Het mag geen seconde stil zijn in De Kuip. Het is of zingen, fluiten of toejuichen en niet anders", luidde zijn oproep aan het Legioen. "Die energieboost hebben we echt nodig."

'Leuk feitje'

Vergeleken met de uitwedstrijd tegen Atlético heeft Slot ook zijn topscorer Santiago Giménez terug. "We creëren dit seizoen heel veel kansen, maar het is ook fijn als iemand die benut", zei Slot. "Atlético kreeg in het thuisduel minder kansen dan wij. Maar Álvaro Morata maakte er twee en Antoine Griezmann één. En nu lijkt Memphis Depay ook voldoende fit om in ieder geval in te vallen."

Feyenoord plaatst zich voor de achtste finales van de Champions League als het Atlético Madrid verslaat en Lazio punten laat liggen tegen Celtic. De Rotterdammers vervolgen het Europees avontuur in de tussenronde van de Europa League als ze verliezen van Atlético en Lazio van Celtic wint. Bij andere uitslagen valt de beslissing op 13 december als Feyenoord de groepsfase afsluit met een uitwedstrijd tegen Celtic.

Trainer Slot weet nog niet hoe het is om een Europees thuisduel te verliezen. Hij leidde Feyenoord naar veertien overwinningen en twee gelijke spelen in De Kuip. Ook AZ verloor geen Europese thuiswedstrijd met Slot op de bank. "Dat is een leuk feitje", zei hij. "Maar dat komt natuurlijk ook omdat ik niet alle Europese thuisduels op het niveau van de Champions League heb afgewerkt. En natuurlijk heeft het te maken met de spelers die ik kan opstellen. Ook bij AZ had ik fantastische spelers."

Meer uit Voetbal

PEC herstelt zich met zege op Sparta van afgang tegen Heracles

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.

38 minuten geleden
Fortuna Sittard passeert Heerenveen na thuiszege

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.

41 minuten geleden
Voetbalsters Oranje grijpen bij WK onder 17 naast titel

RABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.

42 minuten geleden
Volendam klopt NAC Breda (2-1) na rode kaarten Holtby en Jensen

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.

2 uur geleden
Invaller Brobbey helpt Sunderland in blessuretijd naast Arsenal

SUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.

2 uur geleden
Heracles wint ook bij Excelsior en is bijna van laatste plaats af

ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.

5 uur geleden
Doekhi bezorgt Bayern met twee treffers eerste puntenverlies

BERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.

5 uur geleden