
Feyenoord speelt met ruime zege op RKC frustraties van zich af
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk veel frustraties over een paar vervelende dagen van zich afgespeeld. Het elftal van trainer Arne Slot boekte een ruime zege (5-1) en kreeg de eerste landstitel sinds 2017 weer een beetje beter in zicht. De voorsprong op Ajax en PSV is zes speelronden voor het einde van de competitie weer 8 punten.
Feyenoord kwam woensdag na het verloren bekerduel met Ajax (1-2) negatief in het wereldnieuws omdat Davy Klaassen een hoofdwond opliep nadat hij was geraakt door een voorwerp uit het publiek. "We waren in het nieuws zoals we dat niet willen zijn", besefte algemeen directeur Dennis te Kloese. "Dit wil je niet, het waren zware en pijnlijke dagen."
Feyenoord wil op weg naar de landstitel zoveel mogelijk risico's uit de weg gaan. De club speelt daarom de resterende thuisduels in de competitie met netten rond het veld. De spelers van trainer Slot betraden ook met speciale shirts het veld voor het duel met RKC. 'Gebruik je verstand en steun je club', was hun boodschap aan de aanwezige toeschouwers.
Jozefzoon
RKC begon nog best aardig en Florian Jozefzoon opende bijna de score voor de bezoekers. Linksback Quilindschy Hartman van Feyenoord blokkeerde de inzet van de aanvaller op de doellijn. Vervolgens besliste de thuisploeg het duel nog voor rust. Eerst passeerde de ongelukkige Yassin Oukili zijn doelman Etienne Vaessen. Daarna tekende Igor Paixão voor 2-0 en scoorde ook Hartman nog.
Paixão zou eigenlijk niet aan de wedstrijd beginnen. Maar hij verscheen alsnog aan de aftrap omdat Alireza Jahanbakhsh in de warming-up afhaakte. De Braziliaan maakte ook de vierde treffer van de thuisploeg na een fraaie hakbal van Santiago Giménez die even later voor 5-0 zorgde. Julen Lobete bepaalde namens RKC de eindstand.
Zo beleefde Feyenoord een heerlijke voorbereiding op het thuisduel met AS Roma van donderdag in de kwartfinale van de Europa League. Veel aanwezige fans namen in de tweede helft alvast een voorschot op de landstitel. "Arne, Arne, we worden kampioen", zongen ze hun trainer toe in De Kuip. Coach Slot, de architect van Feyenoord, beantwoordde de muzikale ode met een brede glimlach.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich op het wereldkampioenschap als laatste club voor de kwartfinales geplaatst. De Duitsers wonnen in Atlanta met 2-1 van de Mexicaanse club Monterrey.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.
14 uur geledenTHUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.
16 uur geleden