Feyenoord speelt gelijk in Kosovo bij debuut coach Slot
PRISTINA (ANP) - Feyenoord heeft het eerste officiële duel onder de nieuwe trainer Arne Slot niet kunnen winnen. De Rotterdammers moesten in de uitwedstrijd tegen FC Drita, de nummer 2 van Kosovo, genoegen nemen met 0-0.
Volgende week donderdag is in De Kuip de return in de tweede voorronde van de nieuwe Conference League. De winnaar van het tweeluik stuit in de derde voorronde op het Zwitserse FC Luzern.
Slot wil met Feyenoord dominant, aanvallend en aantrekkelijk voetbal gaan spelen, maar in Pristina was daar nog niet veel van te zien. De nummer 5 van het vorige Eredivisieseizoen maakte een vrij machteloze indruk. In de extra tijd schoot invaller Francesco Antonucci namens Feyenoord nog op de paal.
Grote kans
Naoufal Bannis kreeg in de beginfase een grote kans. Hij schoot uit een kansrijke positie de bal tegen doelman Faton Maloku. Bannis had van Slot als centrumspits de voorkeur gekregen boven de Slowaakse international Robert Bozenik, die volgens de voormalige AZ-coach in de opbouw naar het seizoen nog wat tijd nodig heeft.
Feyenoord had zoals verwacht een groot overwicht, maar haalde geen rendement uit het vele balbezit. De ploeg van Slot combineerde aardig, maar kwam voorin stootkracht, creativiteit en kwaliteit tekort. Luis Sinisterra kreeg op de linkerflank alle kans om zich te onderscheiden, maar was ongelukkig met zijn eindpass en zijn doelgerichte acties. FC Drita loerde voortdurend op de counter, maar dankzij attente intercepties van doelman Justin Bijlow leverden de spaarzame tegenstoten niets op.
Ook na de onderbreking bleef Feyenoord knoeien in aanvallend opzicht. Pas na een uur waren de Rotterdammers even gevaarlijk. Een diagonale uithaal van Tyrell Malacia werd door doelman Maloku goed verwerkt. Tien minuten later miste nieuwkomer Guus Til van dichtbij een grote kans, op aangeven van een andere debutant, rechtsback Marcus Pedersen. Antonucci (ex-FC Volendam) had in de extra tijd zijn officiële debuut kunnen vieren met de winnende treffer, maar zijn schot belandde op de paal.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
49 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
15 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
21 uur geleden