Feyenoord speelt gelijk in Kosovo bij debuut coach Slot
PRISTINA (ANP) - Feyenoord heeft het eerste officiële duel onder de nieuwe trainer Arne Slot niet kunnen winnen. De Rotterdammers moesten in de uitwedstrijd tegen FC Drita, de nummer 2 van Kosovo, genoegen nemen met 0-0.
Volgende week donderdag is in De Kuip de return in de tweede voorronde van de nieuwe Conference League. De winnaar van het tweeluik stuit in de derde voorronde op het Zwitserse FC Luzern.
Slot wil met Feyenoord dominant, aanvallend en aantrekkelijk voetbal gaan spelen, maar in Pristina was daar nog niet veel van te zien. De nummer 5 van het vorige Eredivisieseizoen maakte een vrij machteloze indruk. In de extra tijd schoot invaller Francesco Antonucci namens Feyenoord nog op de paal.
Grote kans
Naoufal Bannis kreeg in de beginfase een grote kans. Hij schoot uit een kansrijke positie de bal tegen doelman Faton Maloku. Bannis had van Slot als centrumspits de voorkeur gekregen boven de Slowaakse international Robert Bozenik, die volgens de voormalige AZ-coach in de opbouw naar het seizoen nog wat tijd nodig heeft.
Feyenoord had zoals verwacht een groot overwicht, maar haalde geen rendement uit het vele balbezit. De ploeg van Slot combineerde aardig, maar kwam voorin stootkracht, creativiteit en kwaliteit tekort. Luis Sinisterra kreeg op de linkerflank alle kans om zich te onderscheiden, maar was ongelukkig met zijn eindpass en zijn doelgerichte acties. FC Drita loerde voortdurend op de counter, maar dankzij attente intercepties van doelman Justin Bijlow leverden de spaarzame tegenstoten niets op.
Ook na de onderbreking bleef Feyenoord knoeien in aanvallend opzicht. Pas na een uur waren de Rotterdammers even gevaarlijk. Een diagonale uithaal van Tyrell Malacia werd door doelman Maloku goed verwerkt. Tien minuten later miste nieuwkomer Guus Til van dichtbij een grote kans, op aangeven van een andere debutant, rechtsback Marcus Pedersen. Antonucci (ex-FC Volendam) had in de extra tijd zijn officiële debuut kunnen vieren met de winnende treffer, maar zijn schot belandde op de paal.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
3 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
3 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
5 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
6 uur geleden