Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord: spandoeken Tirana zijn misselijkmakend en laf

Feyenoord: spandoeken Tirana zijn misselijkmakend en laf

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft met afschuw gereageerd op de spandoeken die een groep supporters in Tirana aan het publiek en via sociale media toonde. Op de spandoeken werden meerdere mensen, onder wie de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb, met de dood bedreigd en werd Adolf Hitler verheerlijkt. "Op zeer korte termijn zal de club contact zoeken met zowel de politie als de gemeente om te bezien hoe we, mogelijk met nog andere partijen, hier samen ten strijde kunnen trekken", zegt een woordvoerder van de club.

"In één woord walgelijk", noemt een woordvoerder van Feyenoord de uitingen. "Zoals al heel vaak aangegeven wijzen wij iedere vorm van discriminatie, uitsluiting, bedreiging en intimidatie af en dus zeker ook dit soort misselijkmakende uitingen. Met Feyenoord en wie wij zijn heeft dit helemaal niets te maken. Je vraagt je echt af wat zij die er als altijd weer laf, want onherkenbaar, mee op de foto gaan bezielt. "

Feyenoord kan het probleem naar eigen zeggen niet alleen te lijf gaan. "Hoewel het de naam van de club schaadt en we er dus vreselijk van balen, is wel duidelijk dat Feyenoord dit maatschappelijke probleem niet en in elk geval niet alleen kan oplossen. Al was het maar omdat we dus niet weten wie het zijn en dit zich steeds weer afspeelt buiten het stadion."

Triest

De club vindt het "bijzonder triest" voor iedereen die bij Feyenoord betrokken is om "na de teleurstelling van het verliezen van de finale en de trots die er heerst over de Europese campagne en het schitterende feest in de fanzone in Tirana, in de stad en De Kuip, dan toch met de bewuste foto geconfronteerd te worden".

Eerder vrijdag werd bekend dat de Rotterdamse politie een onderzoek is gestart naar spandoeken. Een groep supporters van de zogeheten Rotterdamse Jongeren Kern (RJK) lieten ze zien in Tirana waar Feyenoord woensdag de finale van de Conference League speelde.

De RJK kwam al vaker in opspraak na doodsbedreigingen aan en een poging tot brandstichting op het bedrijfspand van Paul van Dorst van lhbti-supportersgroep de Roze Kameraden, die ook woensdag weer doelwit was. Ook waren er bedreigingen aan het adres van Mark Koevermans, toenmalig bestuurslid van Feyenoord en werd zijn huis beklad met de letters RJK.

Meer uit Binnenland

15-jarige veroordeeld voor voorbereiding en poging tot letsel 

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een destijds 15-jarige jongen veroordeeld tot een jeugdgevangenisstraf van 290 dagen, waarvan 120 voorwaardelijk, voor het voorbereiden van en pogingen tot het toebrengen van letsel aan anderen. Hij kreeg ook een werkstraf van honderd uur.

50 minuten geleden
Raadsleden eisen uitleg van Halsema over omgang met ombudsman

AMSTERDAM (ANP) - De gang van zaken rondom de publicatie van een rapport van ombudsman Munish Ramlal zorgt voor ongemak in de Amsterdamse gemeenteraad. De raadsleden eisen helderheid van burgemeester Femke Halsema over de gang van zaken rondom de publicatie van het rapport.

51 minuten geleden
Vier supporters FC Utrecht aangehouden voor geweld rond wedstrijd

UTRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag en woensdag vier supporters van FC Utrecht aangehouden. De vier zouden na de Europese wedstrijd tegen Olympique Lyon op 25 september openlijk geweld hebben gepleegd. Zij mogen voorlopig niet bij wedstrijden van hun club aanwezig zijn. Tijdens de wedstrijd tegen FC Porto van donderdagavond moeten ze zich melden bij de politie.

54 minuten geleden
Schoof wil klimaatdoelen halen, maar hamert ook op betaalbaarheid

BELÉM (ANP) - Nederland blijft gecommitteerd aan de internationaal afgesproken klimaatdoelen, zegt demissionair premier Dick Schoof vanuit Belém. "Dat staat niet ter discussie. Maar het is wel buitengewoon verstandig om meer aandacht te besteden aan haalbaarheid en betaalbaarheid", voegt hij eraan toe.

1 uur geleden
Loonsverhoging voor leraren middelbare scholen en basisscholen

UTRECHT (ANP) - Leraren en andere medewerkers op basisscholen en middelbare scholen krijgen een hoger loon. De salarissen gaan in een jaar tijd met 5,8 procent omhoog. Dat is afgesproken in twee cao-akkoorden die tegelijk zijn afgesloten. Vakbond CNV spreekt van "een dubbelslag" en hoopt op rust in het onderwijs.

1 uur geleden
Vlaardingse pleegmoeder: we hadden 'grote ruzie' over kooi

ROTTERDAM (ANP) - "Toen ik de kooi voor het eerst zag, hebben we grote ruzie gehad." Dit zei verdachte Daisy W. (38) donderdagmiddag in de rechtbank in Rotterdam tijdens de eerste zittingsdag in de zaak over het mishandelen en opsluiten van het 10-jarige Vlaardingse pleegmeisje.

2 uur geleden
Over 4 maanden mogelijk meer duidelijkheid over verdediging Taghi

VUGHT (ANP) - Over uiterlijk vier maanden zou mogelijk meer duidelijk kunnen worden over de verdedigingssituatie van Ridouan Taghi. Het gerechtshof besloot donderdag op een extra ingelaste zitting het vraagstuk neer te leggen bij de onderzoeksrechter van het gerechtshof. "Waar het ons om gaat, is dat er een resultaat komt", zei de voorzitter van het hof. Het wil over uiterlijk vier maanden ingelicht worden door de onderzoeksrechter.

2 uur geleden