Feyenoord sluit kopen van De Kuip niet uit
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord denkt na over de mogelijkheden om zelf eigenaar van De Kuip te worden. Dat zei algemeen directeur Dennis te Kloese tijdens de nieuwjaarsreceptie in het stadion.
"Eigenaar worden van het stadion zou zeker een overweging zijn. Maar we moeten daar wel heel goed over nadenken", aldus Te Kloese. "Er liggen nog een aantal rekeningen die opgelost moeten worden en dat moet niet ten koste van de club gaan."
Feyenoord werkte jarenlang aan plannen om een nieuw stadion te laten bouwen. Vorig jaar besloot de club daar alsnog van af te zien, omdat het financieel te risicovol was. Te Kloese was op dat moment pas een paar maanden directeur in Rotterdam. Op de nieuwjaarsreceptie kreeg hij de vraag of dat tot nu toe zijn belangrijkste besluit is geweest. "Het was in ieder geval een besluit, dat was het belangrijkste", aldus Te Kloese, die wist dat zijn voorgangers jarenlang hadden geworsteld met de stadionplannen en het sentiment onder de achterban over De Kuip.
Onderhoud
De bijna 85 jaar oude Kuip, die wordt beheerd door Stadion Feijenoord, kampt met achterstallig onderhoud. Geld voor renovatie is er niet. Bovendien moet onder meer een lening van 17,5 miljoen euro worden terugbetaald aan een Amerikaanse bank. Dat geld was geleend voor de ontwikkelingskosten voor een nieuw stadion, dat er dus niet gaat komen.
Als hoofdbespeler van het stadion sluit Feyenoord de mogelijkheid om ook eigenaar te worden van De Kuip niet uit. "We zijn net begonnen met een nieuwe stadiondirectrice, Lilian de Leeuw", aldus Te Kloese, die samen met De Leeuw alle bezoekers aan de nieuwjaarsreceptie aan de deur ontving. "Ze brengt een frisse blik, energie en nieuwe ideeën. Bovendien heeft ze veel ervaring. De volledige focus ligt nu op De Kuip. De komende maanden gaan we op formele wijze plannen uitwerken. Er zijn meer dan genoeg capabele mensen om daar op een goede manier mee om te gaan."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de vijfde wedstrijd van het seizoen de eerste punten verspeeld in de Bundesliga. In eigen huis gaf de koploper tegen Werder Bremen een 2-0-voorsprong weg en moest genoegen nemen met 2-2.
9 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft de eerste periode in de eerste divisie gewonnen. De club van trainer Vincent Heilmann won met 3-0 van RKC Waalwijk en stelde daarmee de periodetitel veilig.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste competitiewedstrijd na de interlandbreak met 2-0 gewonnen van sc Heerenveen. De landskampioen won in Eindhoven dankzij een treffer van Guus Til en een eigen doelpunt van Marcus Linday, een opsteker na de nederlaag in het vorige Eredivisieduel met FC Twente.
9 uur geledenFELCSÚT (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn een stap dichter bij een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Nederland boekte in de eerste van twee play-offwedstrijden tegen Hongarije de grootste overwinning onder bondscoach Arjan Veurink: 0-8. In de Pancho Aréna in het Hongaarse Felcsút was het klasseverschil groot; bij rust was het al 0-4.
9 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.
11 uur geledenFELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.
11 uur geleden