Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord sluit kopen van De Kuip niet uit

Feyenoord sluit kopen van De Kuip niet uit

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord denkt na over de mogelijkheden om zelf eigenaar van De Kuip te worden. Dat zei algemeen directeur Dennis te Kloese tijdens de nieuwjaarsreceptie in het stadion.

"Eigenaar worden van het stadion zou zeker een overweging zijn. Maar we moeten daar wel heel goed over nadenken", aldus Te Kloese. "Er liggen nog een aantal rekeningen die opgelost moeten worden en dat moet niet ten koste van de club gaan."

Feyenoord werkte jarenlang aan plannen om een nieuw stadion te laten bouwen. Vorig jaar besloot de club daar alsnog van af te zien, omdat het financieel te risicovol was. Te Kloese was op dat moment pas een paar maanden directeur in Rotterdam. Op de nieuwjaarsreceptie kreeg hij de vraag of dat tot nu toe zijn belangrijkste besluit is geweest. "Het was in ieder geval een besluit, dat was het belangrijkste", aldus Te Kloese, die wist dat zijn voorgangers jarenlang hadden geworsteld met de stadionplannen en het sentiment onder de achterban over De Kuip.

Onderhoud

De bijna 85 jaar oude Kuip, die wordt beheerd door Stadion Feijenoord, kampt met achterstallig onderhoud. Geld voor renovatie is er niet. Bovendien moet onder meer een lening van 17,5 miljoen euro worden terugbetaald aan een Amerikaanse bank. Dat geld was geleend voor de ontwikkelingskosten voor een nieuw stadion, dat er dus niet gaat komen.

Als hoofdbespeler van het stadion sluit Feyenoord de mogelijkheid om ook eigenaar te worden van De Kuip niet uit. "We zijn net begonnen met een nieuwe stadiondirectrice, Lilian de Leeuw", aldus Te Kloese, die samen met De Leeuw alle bezoekers aan de nieuwjaarsreceptie aan de deur ontving. "Ze brengt een frisse blik, energie en nieuwe ideeën. Bovendien heeft ze veel ervaring. De volledige focus ligt nu op De Kuip. De komende maanden gaan we op formele wijze plannen uitwerken. Er zijn meer dan genoeg capabele mensen om daar op een goede manier mee om te gaan."

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

14 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

14 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

14 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

15 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

15 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

19 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

23 uur geleden