Feyenoord sluit kopen van De Kuip niet uit
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord denkt na over de mogelijkheden om zelf eigenaar van De Kuip te worden. Dat zei algemeen directeur Dennis te Kloese tijdens de nieuwjaarsreceptie in het stadion.
"Eigenaar worden van het stadion zou zeker een overweging zijn. Maar we moeten daar wel heel goed over nadenken", aldus Te Kloese. "Er liggen nog een aantal rekeningen die opgelost moeten worden en dat moet niet ten koste van de club gaan."
Feyenoord werkte jarenlang aan plannen om een nieuw stadion te laten bouwen. Vorig jaar besloot de club daar alsnog van af te zien, omdat het financieel te risicovol was. Te Kloese was op dat moment pas een paar maanden directeur in Rotterdam. Op de nieuwjaarsreceptie kreeg hij de vraag of dat tot nu toe zijn belangrijkste besluit is geweest. "Het was in ieder geval een besluit, dat was het belangrijkste", aldus Te Kloese, die wist dat zijn voorgangers jarenlang hadden geworsteld met de stadionplannen en het sentiment onder de achterban over De Kuip.
Onderhoud
De bijna 85 jaar oude Kuip, die wordt beheerd door Stadion Feijenoord, kampt met achterstallig onderhoud. Geld voor renovatie is er niet. Bovendien moet onder meer een lening van 17,5 miljoen euro worden terugbetaald aan een Amerikaanse bank. Dat geld was geleend voor de ontwikkelingskosten voor een nieuw stadion, dat er dus niet gaat komen.
Als hoofdbespeler van het stadion sluit Feyenoord de mogelijkheid om ook eigenaar te worden van De Kuip niet uit. "We zijn net begonnen met een nieuwe stadiondirectrice, Lilian de Leeuw", aldus Te Kloese, die samen met De Leeuw alle bezoekers aan de nieuwjaarsreceptie aan de deur ontving. "Ze brengt een frisse blik, energie en nieuwe ideeën. Bovendien heeft ze veel ervaring. De volledige focus ligt nu op De Kuip. De komende maanden gaan we op formele wijze plannen uitwerken. Er zijn meer dan genoeg capabele mensen om daar op een goede manier mee om te gaan."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
3 uur geleden