Feyenoord sluit kopen van De Kuip niet uit
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord denkt na over de mogelijkheden om zelf eigenaar van De Kuip te worden. Dat zei algemeen directeur Dennis te Kloese tijdens de nieuwjaarsreceptie in het stadion.
"Eigenaar worden van het stadion zou zeker een overweging zijn. Maar we moeten daar wel heel goed over nadenken", aldus Te Kloese. "Er liggen nog een aantal rekeningen die opgelost moeten worden en dat moet niet ten koste van de club gaan."
Feyenoord werkte jarenlang aan plannen om een nieuw stadion te laten bouwen. Vorig jaar besloot de club daar alsnog van af te zien, omdat het financieel te risicovol was. Te Kloese was op dat moment pas een paar maanden directeur in Rotterdam. Op de nieuwjaarsreceptie kreeg hij de vraag of dat tot nu toe zijn belangrijkste besluit is geweest. "Het was in ieder geval een besluit, dat was het belangrijkste", aldus Te Kloese, die wist dat zijn voorgangers jarenlang hadden geworsteld met de stadionplannen en het sentiment onder de achterban over De Kuip.
Onderhoud
De bijna 85 jaar oude Kuip, die wordt beheerd door Stadion Feijenoord, kampt met achterstallig onderhoud. Geld voor renovatie is er niet. Bovendien moet onder meer een lening van 17,5 miljoen euro worden terugbetaald aan een Amerikaanse bank. Dat geld was geleend voor de ontwikkelingskosten voor een nieuw stadion, dat er dus niet gaat komen.
Als hoofdbespeler van het stadion sluit Feyenoord de mogelijkheid om ook eigenaar te worden van De Kuip niet uit. "We zijn net begonnen met een nieuwe stadiondirectrice, Lilian de Leeuw", aldus Te Kloese, die samen met De Leeuw alle bezoekers aan de nieuwjaarsreceptie aan de deur ontving. "Ze brengt een frisse blik, energie en nieuwe ideeën. Bovendien heeft ze veel ervaring. De volledige focus ligt nu op De Kuip. De komende maanden gaan we op formele wijze plannen uitwerken. Er zijn meer dan genoeg capabele mensen om daar op een goede manier mee om te gaan."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
11 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
12 uur geleden