Feyenoord sluit kopen van De Kuip niet uit
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord denkt na over de mogelijkheden om zelf eigenaar van De Kuip te worden. Dat zei algemeen directeur Dennis te Kloese tijdens de nieuwjaarsreceptie in het stadion.
"Eigenaar worden van het stadion zou zeker een overweging zijn. Maar we moeten daar wel heel goed over nadenken", aldus Te Kloese. "Er liggen nog een aantal rekeningen die opgelost moeten worden en dat moet niet ten koste van de club gaan."
Feyenoord werkte jarenlang aan plannen om een nieuw stadion te laten bouwen. Vorig jaar besloot de club daar alsnog van af te zien, omdat het financieel te risicovol was. Te Kloese was op dat moment pas een paar maanden directeur in Rotterdam. Op de nieuwjaarsreceptie kreeg hij de vraag of dat tot nu toe zijn belangrijkste besluit is geweest. "Het was in ieder geval een besluit, dat was het belangrijkste", aldus Te Kloese, die wist dat zijn voorgangers jarenlang hadden geworsteld met de stadionplannen en het sentiment onder de achterban over De Kuip.
Onderhoud
De bijna 85 jaar oude Kuip, die wordt beheerd door Stadion Feijenoord, kampt met achterstallig onderhoud. Geld voor renovatie is er niet. Bovendien moet onder meer een lening van 17,5 miljoen euro worden terugbetaald aan een Amerikaanse bank. Dat geld was geleend voor de ontwikkelingskosten voor een nieuw stadion, dat er dus niet gaat komen.
Als hoofdbespeler van het stadion sluit Feyenoord de mogelijkheid om ook eigenaar te worden van De Kuip niet uit. "We zijn net begonnen met een nieuwe stadiondirectrice, Lilian de Leeuw", aldus Te Kloese, die samen met De Leeuw alle bezoekers aan de nieuwjaarsreceptie aan de deur ontving. "Ze brengt een frisse blik, energie en nieuwe ideeën. Bovendien heeft ze veel ervaring. De volledige focus ligt nu op De Kuip. De komende maanden gaan we op formele wijze plannen uitwerken. Er zijn meer dan genoeg capabele mensen om daar op een goede manier mee om te gaan."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
2 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
3 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
6 uur geleden