Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord sluit 2020 winnend af dankzij hattrick Linssen

Feyenoord sluit 2020 winnend af dankzij hattrick Linssen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat als nummer 3 van de Eredivisie de korte winterstop in. De ploeg van trainer Dick Advocaat versloeg sc Heerenveen in de laatste competitiewedstrijd van 2020 met 3-0, dankzij een hattrick in de tweede helft van Bryan Linssen. Feyenoord heeft na veertien duels 5 punten achterstand op koploper Ajax en 4 punten op PSV.

Advocaat zal daarmee zeker niet ontevreden zijn. De Hagenaar moest in de eerste seizoenshelft voor vrijwel iedere wedstrijd puzzelen, vanwege een groot aantal blessures in zijn selectie. Hoewel Feyenoord vaak moeizaam speelde en slechts sporadisch echt kon overtuigen, doet de ploeg van Advocaat voorlopig toch bovenin mee.

De trainer hoopt na de feestdagen niet alleen op wat versterkingen, maar hij weet ook dat enkele belangrijke spelers terugkomen van blessures. Leroy Fer is al weer terug en Luis Sinisterra viel al een paar keer in, al ontbrak de Colombiaan tegen Heerenveen.

Blessures

Op de dag van de wedstrijd haakte wel spits Nicolai Jørgensen weer af met liesklachten. Daarom moest Linssen wederom noodgedwongen in de punt van de aanval staan. Uitgerekend hij, de zomeraanwinst die zo op zoek was naar vorm én doelpunten, vertolkte in het laatste duel van het jaar de hoofdrol. Linssen kopte in de 48e minuut een voorzet van linksback Tyrell Malacia binnen en 10 minuten later tekende de aanvaller ook voor de 2-0, na een flitsende actie van aanvoerder Steven Berghuis langs Ibrahim Dresevic.

Berghuis kon zondag tegen Vitesse vanwege een lichte blessure niet meedoen en prompt incasseerde Feyenoord de eerste competitienederlaag onder Advocaat (1-0). Met Berghuis terug in de ploeg domineerden de Rotterdammers het duel met Heerenveen. De thuisclub miste voor rust de ene na de andere kans. Luciano Narsingh raakte paal en lat. Heerenveen-keeper Erwin Mulder hield Berghuis, Jens Toornstra en Mark Diemers van scoren af.

Heerenveen kreeg voor rust één grote kans, na een slippertje van Eric Botteghin. Spits Henk Veerman verzuimde echter te profiteren. Dankzij de goals van Linssen, die sinds zijn komst pas één keer had gescoord, trok Feyenoord in de tweede helft de wedstrijd naar zich toe.

Meer uit Voetbal

Ajacied Regeer verwacht weer fit te zijn voor bekerduel met AZ

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.

22 minuten geleden
Arsenal na winst bij Portsmouth verder in FA Cup

PORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.

39 minuten geleden
Ajax-aanvoerder Klaassen ontevreden ondanks zege op Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.

43 minuten geleden
Ajax verkleint achterstand op Feyenoord na zege op Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.

50 minuten geleden
Halilovic helpt Fortuna bij rentree aan laat punt bij Go Ahead

DEVENTER (ANP) - Alen Halilovic heeft Fortuna Sittard aan een laat gelijkspel bij Go Ahead Eagles geholpen. De van een enkelblessure herstelde Kroaat maakte in de 89e minuut na negen maanden zijn rentree en gaf in de laatste minuut van de blessuretijd de assist op de gelijkmaker van Justin Hubner: 2-2.

53 minuten geleden
Axel van Dongen: er kwam van alles bij mij los

HEERENVEEN (ANP) - Amourricho van Axel Dongen kon zijn emoties nauwelijks meer de baas na zijn gelijkmaker voor sc Heerenveen in de slotfase van het duel met Feyenoord (2-2). "Er ging zoveel door me heen", glunderde de aanvaller. "Al die blessures en al die mooie momenten die ik daardoor waarschijnlijk heb moeten missen. Er kwam echt veel bij mij los."

2 uur geleden
Van Persie baalt van late gelijkmaker van Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin van Persie zag Feyenoord een voorsprong verspelen in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen (2-2). "Dat is zuur en overkomt ons te vaak. Die jongen kan de bal na een hoekschop zomaar inschieten", doelde hij op invaller Amourricho van Axel Dongen. "Dat mag natuurlijk niet. Als je in de 87e minuut nog voorstaat, dan moet je de wedstrijd winnen."

2 uur geleden