Feyenoord sluit 2020 winnend af dankzij hattrick Linssen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat als nummer 3 van de Eredivisie de korte winterstop in. De ploeg van trainer Dick Advocaat versloeg sc Heerenveen in de laatste competitiewedstrijd van 2020 met 3-0, dankzij een hattrick in de tweede helft van Bryan Linssen. Feyenoord heeft na veertien duels 5 punten achterstand op koploper Ajax en 4 punten op PSV.
Advocaat zal daarmee zeker niet ontevreden zijn. De Hagenaar moest in de eerste seizoenshelft voor vrijwel iedere wedstrijd puzzelen, vanwege een groot aantal blessures in zijn selectie. Hoewel Feyenoord vaak moeizaam speelde en slechts sporadisch echt kon overtuigen, doet de ploeg van Advocaat voorlopig toch bovenin mee.
De trainer hoopt na de feestdagen niet alleen op wat versterkingen, maar hij weet ook dat enkele belangrijke spelers terugkomen van blessures. Leroy Fer is al weer terug en Luis Sinisterra viel al een paar keer in, al ontbrak de Colombiaan tegen Heerenveen.
Blessures
Op de dag van de wedstrijd haakte wel spits Nicolai Jørgensen weer af met liesklachten. Daarom moest Linssen wederom noodgedwongen in de punt van de aanval staan. Uitgerekend hij, de zomeraanwinst die zo op zoek was naar vorm én doelpunten, vertolkte in het laatste duel van het jaar de hoofdrol. Linssen kopte in de 48e minuut een voorzet van linksback Tyrell Malacia binnen en 10 minuten later tekende de aanvaller ook voor de 2-0, na een flitsende actie van aanvoerder Steven Berghuis langs Ibrahim Dresevic.
Berghuis kon zondag tegen Vitesse vanwege een lichte blessure niet meedoen en prompt incasseerde Feyenoord de eerste competitienederlaag onder Advocaat (1-0). Met Berghuis terug in de ploeg domineerden de Rotterdammers het duel met Heerenveen. De thuisclub miste voor rust de ene na de andere kans. Luciano Narsingh raakte paal en lat. Heerenveen-keeper Erwin Mulder hield Berghuis, Jens Toornstra en Mark Diemers van scoren af.
Heerenveen kreeg voor rust één grote kans, na een slippertje van Eric Botteghin. Spits Henk Veerman verzuimde echter te profiteren. Dankzij de goals van Linssen, die sinds zijn komst pas één keer had gescoord, trok Feyenoord in de tweede helft de wedstrijd naar zich toe.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met Kjetil Haug een nieuwe keeper aangetrokken. De 27-jarige Noor komt transfervrij over van Toulouse. In Deventer heeft hij zijn handtekening gezet onder een verbintenis voor drie seizoenen, meldt de Overijsselse club.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys vertrekt voortijdig bij het gedegradeerde FC Volendam. Dat zijn de 41-jarige coach en de club "in goed overleg" overeengekomen. Kruys had nog een contract voor twee seizoenen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense doelman Kasper Schmeichel beëindigt noodgedwongen zijn carrière. De 39-jarige voormalig keeper van Leicester City liep in februari bij zijn club Celtic een schouderblessure op en kan daar volgens medische experts niet meer voldoende van herstellen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Said Bakkati vervangt volgend seizoen Etiënne Reijnen in de technische staf van hoofdcoach Robin van Persie bij Feyenoord. Bakkati (44) werkte eerder al in 2019 en 2020 in De Kuip onder trainers Jaap Stam en Dick Advocaat. Hij komt over van Sparta Rotterdam. Ook is Bakkati nog assistent bij Jong Oranje, waar hij in oktober mee stopt.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalstadions in de Eredivisie zaten afgelopen seizoen voller dan ze in jaren hebben gezeten. Per duel zaten gemiddeld een kleine 20.000 mensen op de tribunes. Daarmee kwam de bezettingsgraad op 95 procent, de hoogste in de afgelopen vijftien jaar. Dat meldt voetbalbond KNVB in een terugblik op het seizoen.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
15 uur geleden