Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord sluit 2020 winnend af dankzij hattrick Linssen

Feyenoord sluit 2020 winnend af dankzij hattrick Linssen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat als nummer 3 van de Eredivisie de korte winterstop in. De ploeg van trainer Dick Advocaat versloeg sc Heerenveen in de laatste competitiewedstrijd van 2020 met 3-0, dankzij een hattrick in de tweede helft van Bryan Linssen. Feyenoord heeft na veertien duels 5 punten achterstand op koploper Ajax en 4 punten op PSV.

Advocaat zal daarmee zeker niet ontevreden zijn. De Hagenaar moest in de eerste seizoenshelft voor vrijwel iedere wedstrijd puzzelen, vanwege een groot aantal blessures in zijn selectie. Hoewel Feyenoord vaak moeizaam speelde en slechts sporadisch echt kon overtuigen, doet de ploeg van Advocaat voorlopig toch bovenin mee.

De trainer hoopt na de feestdagen niet alleen op wat versterkingen, maar hij weet ook dat enkele belangrijke spelers terugkomen van blessures. Leroy Fer is al weer terug en Luis Sinisterra viel al een paar keer in, al ontbrak de Colombiaan tegen Heerenveen.

Blessures

Op de dag van de wedstrijd haakte wel spits Nicolai Jørgensen weer af met liesklachten. Daarom moest Linssen wederom noodgedwongen in de punt van de aanval staan. Uitgerekend hij, de zomeraanwinst die zo op zoek was naar vorm én doelpunten, vertolkte in het laatste duel van het jaar de hoofdrol. Linssen kopte in de 48e minuut een voorzet van linksback Tyrell Malacia binnen en 10 minuten later tekende de aanvaller ook voor de 2-0, na een flitsende actie van aanvoerder Steven Berghuis langs Ibrahim Dresevic.

Berghuis kon zondag tegen Vitesse vanwege een lichte blessure niet meedoen en prompt incasseerde Feyenoord de eerste competitienederlaag onder Advocaat (1-0). Met Berghuis terug in de ploeg domineerden de Rotterdammers het duel met Heerenveen. De thuisclub miste voor rust de ene na de andere kans. Luciano Narsingh raakte paal en lat. Heerenveen-keeper Erwin Mulder hield Berghuis, Jens Toornstra en Mark Diemers van scoren af.

Heerenveen kreeg voor rust één grote kans, na een slippertje van Eric Botteghin. Spits Henk Veerman verzuimde echter te profiteren. Dankzij de goals van Linssen, die sinds zijn komst pas één keer had gescoord, trok Feyenoord in de tweede helft de wedstrijd naar zich toe.

Meer uit Voetbal

Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

20 uur geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

21 uur geleden
Watanabe houdt enkelblessure over aan duel met Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.

1 dag geleden
ManUnited maakt einde aan ongeslagen reeks koploper Arsenal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.

1 dag geleden
FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks

UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.

1 dag geleden
Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

1 dag geleden
Feyenoord boekt tegen Heracles eerste competitiezege dit jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.

1 dag geleden