Feyenoord slikt zes treffers en ziet sleutelspelers uitvallen
LILLE (ANP) - Feyenoord heeft de poule van de Champions League op een vervelende manier afgesloten. De ploeg van trainer Brian Priske verloor de uitwedstrijd tegen Lille (6-1), mede door twee eigen doelpunten van Gernot Trauner. Santiago Giménez en Justin Bijlow vielen in de eerste helft geblesseerd uit.
Feyenoord was voor het duel met Lille al zeker van deelname aan de tussenronde om een plek in de achtste finales. De club had nog een kleine kans zich met een eindklassering in de top 8 direct voor de laatste zestien van de Champions League te plaatsen.
Giménez en Bijlow waren vorige week de uitblinkers bij Feyenoord in het gewonnen thuisduel met Bayern München (3-0). In Lille moesten ze zich al in de eerste helft geblesseerd laten vervangen. De topscorer uit Mexico leek last van een spierblessure te hebben. Bijlow greep naar een knie. Giménez stond eerder dit seizoen al twee maanden aan de kant met een bovenbeenblessure. Bijlow kampt de laatste seizoenen met aanhoudende blessures. Hij leek afgelopen zomer op weg naar Southampton, maar kwam niet door de medische keuring bij de Engelse club.
Feyenoord wordt dit seizoen geplaagd door blessures. Trainer Brian Priske kon tegen Lille geen beroep doen op de geblesseerde Quinten Timber, Calvin Stengs, Ramiz Zerrouki, Chris-Kévin Nadje, Quilindschy Hartman en Jordan Lotomba. Feyenoord speelt zondag een uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie en gaat drie dagen later op bezoek bij PSV voor een duel in de kwartfinale van de KNVB-beker.
Hwang In-beom, pas hersteld van een blessure, verscheen aan de aftrap in Lille voor zijn eerste speelminuten van dit kalenderjaar. Hij hield het een helft vol en maakte vervolgens plaats voor Gjivai Zechiël. Feyenoord keek toen tegen een achterstand van 2-1 aan. Osame Sahraoui, vorig seizoen nog actief voor sc Heerenveen, opende in de vierde minuut de score. Giménez verlengde een kopbal van Trauner tot in het Franse doel. Trauner werkte een voorzet van Sahraoui in eigen doel.
De ongelukkige Hancko werkte een schot van Angel Gomes in eigen doel. Hij passeerde Wellenreuther, de vervanger van de geblesseerde Bijlow. De ingevallen Jonathan David tekende voor de 4-1, waarna Trauner de bal voor de tweede keer in eigen doel schoot. Rémy Cabella maakte het zesde doelpunt voor de thuisploeg.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
20 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
1 dag geleden