Feyenoord slikt zes treffers en ziet sleutelspelers uitvallen
LILLE (ANP) - Feyenoord heeft de poule van de Champions League op een vervelende manier afgesloten. De ploeg van trainer Brian Priske verloor de uitwedstrijd tegen Lille (6-1), mede door twee eigen doelpunten van Gernot Trauner. Santiago Giménez en Justin Bijlow vielen in de eerste helft geblesseerd uit.
Feyenoord was voor het duel met Lille al zeker van deelname aan de tussenronde om een plek in de achtste finales. De club had nog een kleine kans zich met een eindklassering in de top 8 direct voor de laatste zestien van de Champions League te plaatsen.
Giménez en Bijlow waren vorige week de uitblinkers bij Feyenoord in het gewonnen thuisduel met Bayern München (3-0). In Lille moesten ze zich al in de eerste helft geblesseerd laten vervangen. De topscorer uit Mexico leek last van een spierblessure te hebben. Bijlow greep naar een knie. Giménez stond eerder dit seizoen al twee maanden aan de kant met een bovenbeenblessure. Bijlow kampt de laatste seizoenen met aanhoudende blessures. Hij leek afgelopen zomer op weg naar Southampton, maar kwam niet door de medische keuring bij de Engelse club.
Feyenoord wordt dit seizoen geplaagd door blessures. Trainer Brian Priske kon tegen Lille geen beroep doen op de geblesseerde Quinten Timber, Calvin Stengs, Ramiz Zerrouki, Chris-Kévin Nadje, Quilindschy Hartman en Jordan Lotomba. Feyenoord speelt zondag een uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie en gaat drie dagen later op bezoek bij PSV voor een duel in de kwartfinale van de KNVB-beker.
Hwang In-beom, pas hersteld van een blessure, verscheen aan de aftrap in Lille voor zijn eerste speelminuten van dit kalenderjaar. Hij hield het een helft vol en maakte vervolgens plaats voor Gjivai Zechiël. Feyenoord keek toen tegen een achterstand van 2-1 aan. Osame Sahraoui, vorig seizoen nog actief voor sc Heerenveen, opende in de vierde minuut de score. Giménez verlengde een kopbal van Trauner tot in het Franse doel. Trauner werkte een voorzet van Sahraoui in eigen doel.
De ongelukkige Hancko werkte een schot van Angel Gomes in eigen doel. Hij passeerde Wellenreuther, de vervanger van de geblesseerde Bijlow. De ingevallen Jonathan David tekende voor de 4-1, waarna Trauner de bal voor de tweede keer in eigen doel schoot. Rémy Cabella maakte het zesde doelpunt voor de thuisploeg.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
16 uur geleden