Feyenoord slikt zes treffers en ziet sleutelspelers uitvallen
LILLE (ANP) - Feyenoord heeft de poule van de Champions League op een vervelende manier afgesloten. De ploeg van trainer Brian Priske verloor de uitwedstrijd tegen Lille (6-1), mede door twee eigen doelpunten van Gernot Trauner. Santiago Giménez en Justin Bijlow vielen in de eerste helft geblesseerd uit.
Feyenoord was voor het duel met Lille al zeker van deelname aan de tussenronde om een plek in de achtste finales. De club had nog een kleine kans zich met een eindklassering in de top 8 direct voor de laatste zestien van de Champions League te plaatsen.
Giménez en Bijlow waren vorige week de uitblinkers bij Feyenoord in het gewonnen thuisduel met Bayern München (3-0). In Lille moesten ze zich al in de eerste helft geblesseerd laten vervangen. De topscorer uit Mexico leek last van een spierblessure te hebben. Bijlow greep naar een knie. Giménez stond eerder dit seizoen al twee maanden aan de kant met een bovenbeenblessure. Bijlow kampt de laatste seizoenen met aanhoudende blessures. Hij leek afgelopen zomer op weg naar Southampton, maar kwam niet door de medische keuring bij de Engelse club.
Feyenoord wordt dit seizoen geplaagd door blessures. Trainer Brian Priske kon tegen Lille geen beroep doen op de geblesseerde Quinten Timber, Calvin Stengs, Ramiz Zerrouki, Chris-Kévin Nadje, Quilindschy Hartman en Jordan Lotomba. Feyenoord speelt zondag een uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie en gaat drie dagen later op bezoek bij PSV voor een duel in de kwartfinale van de KNVB-beker.
Hwang In-beom, pas hersteld van een blessure, verscheen aan de aftrap in Lille voor zijn eerste speelminuten van dit kalenderjaar. Hij hield het een helft vol en maakte vervolgens plaats voor Gjivai Zechiël. Feyenoord keek toen tegen een achterstand van 2-1 aan. Osame Sahraoui, vorig seizoen nog actief voor sc Heerenveen, opende in de vierde minuut de score. Giménez verlengde een kopbal van Trauner tot in het Franse doel. Trauner werkte een voorzet van Sahraoui in eigen doel.
De ongelukkige Hancko werkte een schot van Angel Gomes in eigen doel. Hij passeerde Wellenreuther, de vervanger van de geblesseerde Bijlow. De ingevallen Jonathan David tekende voor de 4-1, waarna Trauner de bal voor de tweede keer in eigen doel schoot. Rémy Cabella maakte het zesde doelpunt voor de thuisploeg.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
3 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
4 uur geledenMARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
1 dag geleden