Feyenoord slikt zes treffers en ziet sleutelspelers uitvallen
LILLE (ANP) - Feyenoord heeft de poule van de Champions League op een vervelende manier afgesloten. De ploeg van trainer Brian Priske verloor de uitwedstrijd tegen Lille (6-1), mede door twee eigen doelpunten van Gernot Trauner. Santiago Giménez en Justin Bijlow vielen in de eerste helft geblesseerd uit.
Feyenoord was voor het duel met Lille al zeker van deelname aan de tussenronde om een plek in de achtste finales. De club had nog een kleine kans zich met een eindklassering in de top 8 direct voor de laatste zestien van de Champions League te plaatsen.
Giménez en Bijlow waren vorige week de uitblinkers bij Feyenoord in het gewonnen thuisduel met Bayern München (3-0). In Lille moesten ze zich al in de eerste helft geblesseerd laten vervangen. De topscorer uit Mexico leek last van een spierblessure te hebben. Bijlow greep naar een knie. Giménez stond eerder dit seizoen al twee maanden aan de kant met een bovenbeenblessure. Bijlow kampt de laatste seizoenen met aanhoudende blessures. Hij leek afgelopen zomer op weg naar Southampton, maar kwam niet door de medische keuring bij de Engelse club.
Feyenoord wordt dit seizoen geplaagd door blessures. Trainer Brian Priske kon tegen Lille geen beroep doen op de geblesseerde Quinten Timber, Calvin Stengs, Ramiz Zerrouki, Chris-Kévin Nadje, Quilindschy Hartman en Jordan Lotomba. Feyenoord speelt zondag een uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie en gaat drie dagen later op bezoek bij PSV voor een duel in de kwartfinale van de KNVB-beker.
Hwang In-beom, pas hersteld van een blessure, verscheen aan de aftrap in Lille voor zijn eerste speelminuten van dit kalenderjaar. Hij hield het een helft vol en maakte vervolgens plaats voor Gjivai Zechiël. Feyenoord keek toen tegen een achterstand van 2-1 aan. Osame Sahraoui, vorig seizoen nog actief voor sc Heerenveen, opende in de vierde minuut de score. Giménez verlengde een kopbal van Trauner tot in het Franse doel. Trauner werkte een voorzet van Sahraoui in eigen doel.
De ongelukkige Hancko werkte een schot van Angel Gomes in eigen doel. Hij passeerde Wellenreuther, de vervanger van de geblesseerde Bijlow. De ingevallen Jonathan David tekende voor de 4-1, waarna Trauner de bal voor de tweede keer in eigen doel schoot. Rémy Cabella maakte het zesde doelpunt voor de thuisploeg.
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
1 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
8 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
10 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
10 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
13 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
13 uur geleden