Feyenoord slaat ook tegen AZ in slotfase toe en loopt verder uit
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een belangrijke slag geslagen. De koploper versloeg in De Kuip eerste achtervolger AZ in de slotfase met 2-1 en vergrootte de voorsprong op de Alkmaarders tot 5 punten.
Het was de tweede thuiswedstrijd op rij dat Feyenoord het verschil maakte tegen het einde van de wedstrijd. De Rotterdammers stonden twee weken geleden tegen PSV met 2-0 achter, maar wisten alsnog langszij te komen (2-2).
Feyenoord leidt na 22 speelronden met 49 punten. AZ heeft 44 punten. Ajax (43 punten) en PSV (42 punten) kunnen AZ zondag passeren.
Kökcü
Feyenoord moest het doen zonder Orkun Kökcü. De aanvoerder kreeg zondag in de slotfase van de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-2) zijn vijfde gele kaart van het seizoen en was daarom geschorst. Trainer Arne Slot koos ervoor Javairô Dilrosun een linie terug te laten zakken, naar het middenveld. Alireza Jahanbakhsh mocht de vrijgekomen positie rechts voorin invullen.
AZ, dat met dezelfde basisspelers startte als vorige week tegen Excelsior (5-0), slaagde er voor rust goed in Feyenoord van het doel te houden. De Alkmaarders creëerden in het eerste kwartier zelf ook geen kans, maar kwamen kort daarna wel op voorsprong. Na een door Jesper Karlsson genomen hoekschop, kopte Dilrosun de bal achterwaarts in zijn eigen doel (0-1).
Higler
Scheidsrechter Dennis Higler deelde vijf gele kaarten (drie voor Feyenoord en twee voor AZ) uit in de eerste helft, waarin Feyenoord in de laatste minuut van de reguliere speeltijd pas voor het eerst op doel schoot. Na een actie van Jahanbakhsh, schoot Quinten Timber net naast.
Feyenoord bleek bijzonder effectief, want de tweede kans leverde wel een doelpunt. In de blessuretijd kopte Jahanbakhsh, op aangeven van Oussama Idrissi, raak. Jahanbakhsh en Idrissi voetbalden in het verleden allebei bij AZ.
Buitenspel
Na rust begon Feyenoord beter en stond AZ even onder druk. Spits Santiago Giménez kopte net over en zag na een uur spelen de 2-1 worden afgekeurd wegens buitenspel.
AZ overleefde die fase en kwam er daarna af en toe gevaarlijk uit, met ballen die net achter de verdediging van Feyenoord werden gelegd. Eerst nam spits Vangelis Pavlidis de bal net niet goed aan, even later overkwam Karlsson hetzelfde.
Feyenoord drong in de slotfase aan Slot bracht met Danilo een extra aanvaller in de ploeg. Dat loonde. Verdediger Marcus Pedersen schoot van afstand met links in de verre hoek raak.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
13 minuten geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Roefs heeft woensdag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige doelman van Sunderland kwam in de thuiswedstrijd tegen Algerije na rust als vervanger van Bart Verbruggen in het veld.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay is woensdag tegen Algerije aan zijn 109e wedstrijd voor het Nederlands elftal begonnen. De 32-jarige aanvaller van Corinthians verving halverwege Crysencio Summerville en kwam daarmee qua aantal interlands op gelijke hoogte met Rafael van der Vaart. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.
38 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft per direct afscheid genomen van trainer Melvin Boel. De 39-jarige trainer had net zijn eerste seizoen afgemaakt en had nog een contract voor twee seizoenen in Deventer. "Na een intensieve en open evaluatie van het afgelopen seizoen kwamen beide partijen gezamenlijk tot de conclusie dat het beter is om uit elkaar te gaan", meldt de club.
1 uur geleden