Feyenoord slaat ook tegen AZ in slotfase toe en loopt verder uit
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een belangrijke slag geslagen. De koploper versloeg in De Kuip eerste achtervolger AZ in de slotfase met 2-1 en vergrootte de voorsprong op de Alkmaarders tot 5 punten.
Het was de tweede thuiswedstrijd op rij dat Feyenoord het verschil maakte tegen het einde van de wedstrijd. De Rotterdammers stonden twee weken geleden tegen PSV met 2-0 achter, maar wisten alsnog langszij te komen (2-2).
Feyenoord leidt na 22 speelronden met 49 punten. AZ heeft 44 punten. Ajax (43 punten) en PSV (42 punten) kunnen AZ zondag passeren.
Kökcü
Feyenoord moest het doen zonder Orkun Kökcü. De aanvoerder kreeg zondag in de slotfase van de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-2) zijn vijfde gele kaart van het seizoen en was daarom geschorst. Trainer Arne Slot koos ervoor Javairô Dilrosun een linie terug te laten zakken, naar het middenveld. Alireza Jahanbakhsh mocht de vrijgekomen positie rechts voorin invullen.
AZ, dat met dezelfde basisspelers startte als vorige week tegen Excelsior (5-0), slaagde er voor rust goed in Feyenoord van het doel te houden. De Alkmaarders creëerden in het eerste kwartier zelf ook geen kans, maar kwamen kort daarna wel op voorsprong. Na een door Jesper Karlsson genomen hoekschop, kopte Dilrosun de bal achterwaarts in zijn eigen doel (0-1).
Higler
Scheidsrechter Dennis Higler deelde vijf gele kaarten (drie voor Feyenoord en twee voor AZ) uit in de eerste helft, waarin Feyenoord in de laatste minuut van de reguliere speeltijd pas voor het eerst op doel schoot. Na een actie van Jahanbakhsh, schoot Quinten Timber net naast.
Feyenoord bleek bijzonder effectief, want de tweede kans leverde wel een doelpunt. In de blessuretijd kopte Jahanbakhsh, op aangeven van Oussama Idrissi, raak. Jahanbakhsh en Idrissi voetbalden in het verleden allebei bij AZ.
Buitenspel
Na rust begon Feyenoord beter en stond AZ even onder druk. Spits Santiago Giménez kopte net over en zag na een uur spelen de 2-1 worden afgekeurd wegens buitenspel.
AZ overleefde die fase en kwam er daarna af en toe gevaarlijk uit, met ballen die net achter de verdediging van Feyenoord werden gelegd. Eerst nam spits Vangelis Pavlidis de bal net niet goed aan, even later overkwam Karlsson hetzelfde.
Feyenoord drong in de slotfase aan Slot bracht met Danilo een extra aanvaller in de ploeg. Dat loonde. Verdediger Marcus Pedersen schoot van afstand met links in de verre hoek raak.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de thuiswedstrijd tegen Feyenoord met 2-0 gewonnen. Davy Klaassen opende in de dertiende minuut de score in de Johan Cruijff ArenA, waar de Zuid-tribune leeg bleef vanwege een grote vuurwerkactie tijdens een duel met FC Groningen. Jorthy Mokio bepaalde in blessuretijd de eindstand.
4 uur geleden