Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord scoort viermaal en heeft geen kind aan Willem II

Feyenoord scoort viermaal en heeft geen kind aan Willem II

TILBURG (ANP) - Met aanvallend voetbal heeft Feyenoord de uitwedstrijd tegen Willem II tot een goed einde gebracht. De vernieuwde ploeg uit Rotterdam zegevierde met 0-4 en won zo vertrouwen voor het thuisduel van komende donderdag met het Zweedse IF Elfsborg in de play-offs van de Conference League.

Feyenoord trapte af zonder Alireza Jahanbakhsh. De opvolger van Steven Berghuis was onvoldoende hersteld van de liesblessure die hij donderdag tegen FC Luzern opliep. Trainer Arne Slot heeft kennelijk nog geen hoge pet op van Róbert Bozenik. De opvolger van Dick Advocaat posteerde Jens Toornstra, van origine middenvelder, op de rechterflank en liet zijn Slowaakse spits op de bank beginnen. Bozenik mocht in de slotfase nog wel invallen, toen de wedstrijd allang gespeeld was.

Willem II beleefde een rommelige voorbereiding op het seizoen. De nieuwe trainer Fred Grim zag niet alleen sleutelspelers als Mike Trésor (KRC Genk) en Vangelis Pavlidis (AZ) vertrekken. Bij Willem II testten er zo veel personen positief op corona dat er soms maar acht spelers op het trainingsveld stonden.

Eerste kans

De eerste kans was nog wel voor Willem II. Maar doelman Justin Bijlow redde uitstekend op een kopbal van Kwasi Wriedt. Vervolgens trok Feyenoord de wedstrijd snel naar zich toe. Bryan Linssen opende in de 17e minuut de score, na slecht keeperswerk van Robbin Ruiter. Luis Sinisterra maakte in de 25e minuut de 2-0.

Het nieuwe Feyenoord lijkt niet meer op de ploeg die vorig seizoen onder Advocaat vaak zo compact mogelijk probeerde te verdedigen. Trainer Slot ziet zijn ploeg het liefst op de helft van de tegenstander voetballen. Alle aanwinsten van de club uit Rotterdam lijken de ploeg ook beter te maken. Gernot Trauner verdedigde ook in Tilburg stevig maar solide. Marcus Holmgren Pedersen is een rechtsback met aanvallende intenties en Guus Til en Fredrik Aursnes voetbalden makkelijk mee op het middenveld.

Tweede helft

In de openingsfase van de tweede helft ontdeed Til de wedstrijd van het laatste beetje spanning. De middenvelder tekende voor de 3-0. Hij zal zelf ook niet helemaal beseffen wat hem allemaal overkomt. Zo zit je op de bank bij Freiburg en zo rijg je de doelpunten aaneen bij Feyenoord en word je ook nog door bondscoach Louis van Gaal opgenomen in de voorlopige selectie van Oranje voor de duels met Noorwegen, Montenegro en Turkije in de WK-kwalificatie.

Willem II moest na een klein uur verder met tien man, nadat Emil Bergström zijn tegenstander Sinisterra lomp had gevloerd. Feyenoord had het vizier toen al op Elfsborg gericht. De ingevallen Naoufal Bannis bepaalde in blessuretijd nog wel de eindstand op 4-0.

Meer uit Voetbal

Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

13 minuten geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

1 uur geleden
Willem II naar finale play-offs na zege op Almere City

TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.

1 uur geleden
Afellay stopt na seizoen als assistent-trainer bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.

1 uur geleden
Vrouwen FC Twente kloppen PSV na strafschoppen en winnen beker

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).

2 uur geleden
Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

5 uur geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

5 uur geleden