Feyenoord scoort viermaal en heeft geen kind aan Willem II
TILBURG (ANP) - Met aanvallend voetbal heeft Feyenoord de uitwedstrijd tegen Willem II tot een goed einde gebracht. De vernieuwde ploeg uit Rotterdam zegevierde met 0-4 en won zo vertrouwen voor het thuisduel van komende donderdag met het Zweedse IF Elfsborg in de play-offs van de Conference League.
Feyenoord trapte af zonder Alireza Jahanbakhsh. De opvolger van Steven Berghuis was onvoldoende hersteld van de liesblessure die hij donderdag tegen FC Luzern opliep. Trainer Arne Slot heeft kennelijk nog geen hoge pet op van Róbert Bozenik. De opvolger van Dick Advocaat posteerde Jens Toornstra, van origine middenvelder, op de rechterflank en liet zijn Slowaakse spits op de bank beginnen. Bozenik mocht in de slotfase nog wel invallen, toen de wedstrijd allang gespeeld was.
Willem II beleefde een rommelige voorbereiding op het seizoen. De nieuwe trainer Fred Grim zag niet alleen sleutelspelers als Mike Trésor (KRC Genk) en Vangelis Pavlidis (AZ) vertrekken. Bij Willem II testten er zo veel personen positief op corona dat er soms maar acht spelers op het trainingsveld stonden.
Eerste kans
De eerste kans was nog wel voor Willem II. Maar doelman Justin Bijlow redde uitstekend op een kopbal van Kwasi Wriedt. Vervolgens trok Feyenoord de wedstrijd snel naar zich toe. Bryan Linssen opende in de 17e minuut de score, na slecht keeperswerk van Robbin Ruiter. Luis Sinisterra maakte in de 25e minuut de 2-0.
Het nieuwe Feyenoord lijkt niet meer op de ploeg die vorig seizoen onder Advocaat vaak zo compact mogelijk probeerde te verdedigen. Trainer Slot ziet zijn ploeg het liefst op de helft van de tegenstander voetballen. Alle aanwinsten van de club uit Rotterdam lijken de ploeg ook beter te maken. Gernot Trauner verdedigde ook in Tilburg stevig maar solide. Marcus Holmgren Pedersen is een rechtsback met aanvallende intenties en Guus Til en Fredrik Aursnes voetbalden makkelijk mee op het middenveld.
Tweede helft
In de openingsfase van de tweede helft ontdeed Til de wedstrijd van het laatste beetje spanning. De middenvelder tekende voor de 3-0. Hij zal zelf ook niet helemaal beseffen wat hem allemaal overkomt. Zo zit je op de bank bij Freiburg en zo rijg je de doelpunten aaneen bij Feyenoord en word je ook nog door bondscoach Louis van Gaal opgenomen in de voorlopige selectie van Oranje voor de duels met Noorwegen, Montenegro en Turkije in de WK-kwalificatie.
Willem II moest na een klein uur verder met tien man, nadat Emil Bergström zijn tegenstander Sinisterra lomp had gevloerd. Feyenoord had het vizier toen al op Elfsborg gericht. De ingevallen Naoufal Bannis bepaalde in blessuretijd nog wel de eindstand op 4-0.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
5 uur geleden