Feyenoord scoort tweemaal voor Atlético en is uit Champions League
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag zich na de winterstop niet meer met de beste clubs van Europa meten. De ploeg van Arne Slot kwam voor eigen publiek tekort tegen Atlético Madrid (1-3) en is voor de laatste speelronde van de groepsfase al zeker van de derde plaats in de poule. De Rotterdammers vervolgen het Europese avontuur komend voorjaar in de tussenronde van de Europa League.
Feyenoord oogstte lof in uitduels met Atlético en Lazio, maar stond uiteindelijk wel met lege handen in Madrid en Rome. Daardoor kwam er veel druk te liggen op de drie thuisduels. Celtic en Lazio gingen onderuit in De Kuip, maar Atlético is van een ander niveau. Toch deed Feyenoord ook zichzelf pijn met eigen doelpunten van Lutsharel Geertruida en een verder vrij onzichtbare Santiago Giménez
Feyenoord wist vlak voor de aftrap waar het aan toe was, na de zege van Lazio op Celtic (2-0). De kampioen van Nederland had een zege op Atlético nodig om de kans op een plaats in de achtste finales in eigen hand te houden. Trainer Arne Slot koos ook voor een aanvallende opstelling, met Yankuba Minteh als rechtsbuiten en niet Ramiz Zerrouki maar Calvin Stengs op het middenveld.
Eerste kans
De snelle Minteh, gehuurd van Newcastle United, kreeg de eerste kans van de wedstrijd. De 19-jarige Gambiaan schoot rakelings naast, na een leep balletje van Quinten Timber. Vervolgens liet Atlético zien waarom het in Spanje al jaren de voornaamste uitdager van Real Madrid en FC Barcelona is. De bezoekers namen het initiatief en combineerden steeds weer onder de druk van Feyenoord uit.
Toch had Atlético een eigen doelpunt nodig om op voorsprong te komen. Geertruida werkte in de 14e minuut een voorzet van Marcos Llorente in eigen doel. Even voor de openingstreffer had doelman Justin Bijlow zijn ploeg al voor een achterstand behoed toen Álvaro Morata na een geniaal passje van Antoine Griezmann alleen op hem af kwam lopen.
Wissels Feyenoord
Met een extra spits Ayase Ueda voor de tegenvallende linksbuiten Igor Paixão probeerde Feyenoord iets te forceren. Quilindschy Hartman bracht Giménez eindelijk in stelling, maar de topscorer van de Eredivisie schampte de bal. Mario Hermoso maakte in de 57e minuut wel een schitterend doelpunt voor Atlético en toen leek het duel wel gespeeld.
Trainer Slot dacht met zijn wissels al een beetje aan zondag als koploper PSV een voorsprong van 7 punten in De Kuip verdedigt. Maar Mats Wieffer kopte de thuisploeg naar 1-2. Het was 4 minuten later echt voorbij toen ook Giménez zijn eigen doelman passeerde. Memphis Depay was even voor die ongelukkige treffer ingevallen bij Atlético.
Meer uit Voetbal
NOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.
5 minuten geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje doet zonder Dean Huijsen mee aan het komende wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De naam van de 21-jarige verdediger van Real Madrid ontbreekt op de maandag vrijgegeven lijst van 26 namen van bondscoach Luis de la Fuente, die geen enkele speler van Real opriep.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Joshua Kitolano van Sparta Rotterdam keert terug naar Noorwegen. De in Congo geboren Noor tekent een contract per 1 juli bij FK Bodø/Glimt, dat dit jaar indruk maakte in de Champions League.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zich in de competitiewedstrijd van Inter Miami tegen Philadelphia Union voortijdig laten wisselen. De 38-jarige Argentijnse spelmaker ging in de 73e minuut naar de kant.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree gemaakt bij Corinthians. De 32-jarige Nederlandse aanvaller kwam in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Atlético Mineiro na een uur spelen als invaller in het veld. Zakaria Labyad, oud-speler van onder meer PSV en Ajax, maakte in de slotfase het doelpunt.
3 uur geledenNAPELS (ANP/RTR) - Antonio Conte vertrekt na twee seizoenen bij Napoli. Dat maakte de 56-jarige trainer bekend na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Udinese, die met 1-0 werd gewonnen. Napoli eindigde daarmee achter kampioen Internazionale als tweede in de Serie A. Vorig seizoen ging de landstitel naar Napoli.
5 uur geleden