Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord scoort tweemaal voor Atlético en is uit Champions League

Feyenoord scoort tweemaal voor Atlético en is uit Champions League

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag zich na de winterstop niet meer met de beste clubs van Europa meten. De ploeg van Arne Slot kwam voor eigen publiek tekort tegen Atlético Madrid (1-3) en is voor de laatste speelronde van de groepsfase al zeker van de derde plaats in de poule. De Rotterdammers vervolgen het Europese avontuur komend voorjaar in de tussenronde van de Europa League.

Feyenoord oogstte lof in uitduels met Atlético en Lazio, maar stond uiteindelijk wel met lege handen in Madrid en Rome. Daardoor kwam er veel druk te liggen op de drie thuisduels. Celtic en Lazio gingen onderuit in De Kuip, maar Atlético is van een ander niveau. Toch deed Feyenoord ook zichzelf pijn met eigen doelpunten van Lutsharel Geertruida en een verder vrij onzichtbare Santiago Giménez

Feyenoord wist vlak voor de aftrap waar het aan toe was, na de zege van Lazio op Celtic (2-0). De kampioen van Nederland had een zege op Atlético nodig om de kans op een plaats in de achtste finales in eigen hand te houden. Trainer Arne Slot koos ook voor een aanvallende opstelling, met Yankuba Minteh als rechtsbuiten en niet Ramiz Zerrouki maar Calvin Stengs op het middenveld.

Eerste kans

De snelle Minteh, gehuurd van Newcastle United, kreeg de eerste kans van de wedstrijd. De 19-jarige Gambiaan schoot rakelings naast, na een leep balletje van Quinten Timber. Vervolgens liet Atlético zien waarom het in Spanje al jaren de voornaamste uitdager van Real Madrid en FC Barcelona is. De bezoekers namen het initiatief en combineerden steeds weer onder de druk van Feyenoord uit.

Toch had Atlético een eigen doelpunt nodig om op voorsprong te komen. Geertruida werkte in de 14e minuut een voorzet van Marcos Llorente in eigen doel. Even voor de openingstreffer had doelman Justin Bijlow zijn ploeg al voor een achterstand behoed toen Álvaro Morata na een geniaal passje van Antoine Griezmann alleen op hem af kwam lopen.

Wissels Feyenoord

Met een extra spits Ayase Ueda voor de tegenvallende linksbuiten Igor Paixão probeerde Feyenoord iets te forceren. Quilindschy Hartman bracht Giménez eindelijk in stelling, maar de topscorer van de Eredivisie schampte de bal. Mario Hermoso maakte in de 57e minuut wel een schitterend doelpunt voor Atlético en toen leek het duel wel gespeeld.

Trainer Slot dacht met zijn wissels al een beetje aan zondag als koploper PSV een voorsprong van 7 punten in De Kuip verdedigt. Maar Mats Wieffer kopte de thuisploeg naar 1-2. Het was 4 minuten later echt voorbij toen ook Giménez zijn eigen doelman passeerde. Memphis Depay was even voor die ongelukkige treffer ingevallen bij Atlético.

Meer uit Voetbal

Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

10 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

10 uur geleden
Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

16 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

17 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 dag geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

1 dag geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

1 dag geleden