Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord scoort tweemaal voor Atlético en is uit Champions League

Feyenoord scoort tweemaal voor Atlético en is uit Champions League

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag zich na de winterstop niet meer met de beste clubs van Europa meten. De ploeg van Arne Slot kwam voor eigen publiek tekort tegen Atlético Madrid (1-3) en is voor de laatste speelronde van de groepsfase al zeker van de derde plaats in de poule. De Rotterdammers vervolgen het Europese avontuur komend voorjaar in de tussenronde van de Europa League.

Feyenoord oogstte lof in uitduels met Atlético en Lazio, maar stond uiteindelijk wel met lege handen in Madrid en Rome. Daardoor kwam er veel druk te liggen op de drie thuisduels. Celtic en Lazio gingen onderuit in De Kuip, maar Atlético is van een ander niveau. Toch deed Feyenoord ook zichzelf pijn met eigen doelpunten van Lutsharel Geertruida en een verder vrij onzichtbare Santiago Giménez

Feyenoord wist vlak voor de aftrap waar het aan toe was, na de zege van Lazio op Celtic (2-0). De kampioen van Nederland had een zege op Atlético nodig om de kans op een plaats in de achtste finales in eigen hand te houden. Trainer Arne Slot koos ook voor een aanvallende opstelling, met Yankuba Minteh als rechtsbuiten en niet Ramiz Zerrouki maar Calvin Stengs op het middenveld.

Eerste kans

De snelle Minteh, gehuurd van Newcastle United, kreeg de eerste kans van de wedstrijd. De 19-jarige Gambiaan schoot rakelings naast, na een leep balletje van Quinten Timber. Vervolgens liet Atlético zien waarom het in Spanje al jaren de voornaamste uitdager van Real Madrid en FC Barcelona is. De bezoekers namen het initiatief en combineerden steeds weer onder de druk van Feyenoord uit.

Toch had Atlético een eigen doelpunt nodig om op voorsprong te komen. Geertruida werkte in de 14e minuut een voorzet van Marcos Llorente in eigen doel. Even voor de openingstreffer had doelman Justin Bijlow zijn ploeg al voor een achterstand behoed toen Álvaro Morata na een geniaal passje van Antoine Griezmann alleen op hem af kwam lopen.

Wissels Feyenoord

Met een extra spits Ayase Ueda voor de tegenvallende linksbuiten Igor Paixão probeerde Feyenoord iets te forceren. Quilindschy Hartman bracht Giménez eindelijk in stelling, maar de topscorer van de Eredivisie schampte de bal. Mario Hermoso maakte in de 57e minuut wel een schitterend doelpunt voor Atlético en toen leek het duel wel gespeeld.

Trainer Slot dacht met zijn wissels al een beetje aan zondag als koploper PSV een voorsprong van 7 punten in De Kuip verdedigt. Maar Mats Wieffer kopte de thuisploeg naar 1-2. Het was 4 minuten later echt voorbij toen ook Giménez zijn eigen doelman passeerde. Memphis Depay was even voor die ongelukkige treffer ingevallen bij Atlético.

Meer uit Voetbal

Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

1 uur geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

13 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

14 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

14 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

16 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

17 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

18 uur geleden