Feyenoord scoort tweemaal voor Atlético en is uit Champions League
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag zich na de winterstop niet meer met de beste clubs van Europa meten. De ploeg van Arne Slot kwam voor eigen publiek tekort tegen Atlético Madrid (1-3) en is voor de laatste speelronde van de groepsfase al zeker van de derde plaats in de poule. De Rotterdammers vervolgen het Europese avontuur komend voorjaar in de tussenronde van de Europa League.
Feyenoord oogstte lof in uitduels met Atlético en Lazio, maar stond uiteindelijk wel met lege handen in Madrid en Rome. Daardoor kwam er veel druk te liggen op de drie thuisduels. Celtic en Lazio gingen onderuit in De Kuip, maar Atlético is van een ander niveau. Toch deed Feyenoord ook zichzelf pijn met eigen doelpunten van Lutsharel Geertruida en een verder vrij onzichtbare Santiago Giménez
Feyenoord wist vlak voor de aftrap waar het aan toe was, na de zege van Lazio op Celtic (2-0). De kampioen van Nederland had een zege op Atlético nodig om de kans op een plaats in de achtste finales in eigen hand te houden. Trainer Arne Slot koos ook voor een aanvallende opstelling, met Yankuba Minteh als rechtsbuiten en niet Ramiz Zerrouki maar Calvin Stengs op het middenveld.
Eerste kans
De snelle Minteh, gehuurd van Newcastle United, kreeg de eerste kans van de wedstrijd. De 19-jarige Gambiaan schoot rakelings naast, na een leep balletje van Quinten Timber. Vervolgens liet Atlético zien waarom het in Spanje al jaren de voornaamste uitdager van Real Madrid en FC Barcelona is. De bezoekers namen het initiatief en combineerden steeds weer onder de druk van Feyenoord uit.
Toch had Atlético een eigen doelpunt nodig om op voorsprong te komen. Geertruida werkte in de 14e minuut een voorzet van Marcos Llorente in eigen doel. Even voor de openingstreffer had doelman Justin Bijlow zijn ploeg al voor een achterstand behoed toen Álvaro Morata na een geniaal passje van Antoine Griezmann alleen op hem af kwam lopen.
Wissels Feyenoord
Met een extra spits Ayase Ueda voor de tegenvallende linksbuiten Igor Paixão probeerde Feyenoord iets te forceren. Quilindschy Hartman bracht Giménez eindelijk in stelling, maar de topscorer van de Eredivisie schampte de bal. Mario Hermoso maakte in de 57e minuut wel een schitterend doelpunt voor Atlético en toen leek het duel wel gespeeld.
Trainer Slot dacht met zijn wissels al een beetje aan zondag als koploper PSV een voorsprong van 7 punten in De Kuip verdedigt. Maar Mats Wieffer kopte de thuisploeg naar 1-2. Het was 4 minuten later echt voorbij toen ook Giménez zijn eigen doelman passeerde. Memphis Depay was even voor die ongelukkige treffer ingevallen bij Atlético.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
5 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
10 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
10 uur geleden