Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord schudt AZ van zich af in strijd om tweede plek

Feyenoord schudt AZ van zich af in strijd om tweede plek

ALKMAAR (ANP) - Feyenoord heeft AZ in de strijd om deelname aan het hoofdtoernooi van de Champions League op een haast onoverbrugbare achterstand gezet. Het elftal van trainer Arne Slot won in Alkmaar met 1-0 en heeft 11 punten meer. AZ deelt de vierde plek nu met Ajax, maar heeft wel een beter doelsaldo.

De bovenste twee clubs uit de Eredivisie mogen komend seizoen aan de Champions League meedoen. De nummer 3 speelt in de voorronden. Feyenoord heeft 10 punten minder dan koploper PSV en 5 punten meer dan nummer 3 FC Twente.

Feyenoord begon bij AZ overtuigend en nam al snel de leiding. Quinten Timber schoot de bal vanuit een vrije trap tegen de paal, waarna Mats Wieffer vanuit de rebound alsnog scoorde: 0-1. Timber speelde als meest aanvallende middenvelder. Calvin Stengs keerde na een blessure terug in de basis, als rechtsbuiten dit keer. Dat ging ten koste van Bart Nieuwkoop.

Herpakt

Het duurde na die vroege tegenslag even voor AZ zich herpakte. De Alkmaarders noteerden halverwege de eerste helft de eerste kans. Topscorer Vangelis Pavlidis schoot vanuit een moeilijke hoek zelf op doel, terwijl Ruben van Bommel er bij de tweede paal beter voor stond.

Dat moment was de inleiding voor een reeks kansen en mogelijkheden voor de thuisploeg. Dani de Wit kreeg de grootste kans. De middenvelder zag zijn inzet in de 25e minuut van dichtbij worden gestopt door Justin Bijlow.

De doelman van Feyenoord moest zich niet veel later laten vervangen. De keeper liep, voor de zoveelste keer in zijn loopbaan, een blessure op, aan zijn rechtervoet of rechterbeen. Bijlow werd, met de tranen in zijn ogen, van het veld gedragen. Het is nog niet duidelijk of zijn blessure gevolgen heeft voor het komende EK in juni. Oranje speelt eind maart nog twee oefenwedstrijden, tegen Schotland en Duitsland, en komt daarna pas weer bij elkaar als de voorbereiding op het EK begint.

Tweede helft

AZ had in de tweede helft ook veel de bal, maar was veel minder dreigend. Grote kansen bleven uit voor de thuisploeg, die onder interim-trainer Maarten Martens in drie duels nog niet heeft weten te winnen. De debuterende invaller Lequincio Zeefuik testte keeper Timon Wellenreuther nog wel een keer met een afstandsschot.

Feyenoord en AZ staan woensdag weer tegenover elkaar, dan in de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker in De Kuip.

Meer uit Voetbal

Verbruggen baalt van vierde tegentreffer: dit is frustrerend

KANSAS CITY (ANP) - Doelman Bart Verbruggen van het Nederlands elftal baalde ervan dat hij op het wereldkampioenschap voetbal ook in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tunesië een doelpunt tegen kreeg. Het werd 3-1. Ook tegen Japan (2-2) en Zweden (5-1 winst) wist Oranje de nul niet te houden.

58 minuten geleden
Aké kan na seizoen met weinig speeltijd leven met reserverol

KANSAS CITY (ANP) - Nathan Aké kan na een seizoen met weinig speeltijd bij Manchester City leven met een rol als reserve bij het Nederlands elftal. De 31-jarige verdediger mocht in de met 3-1 gewonnen laatste groepswedstrijd tegen Tunesië wel vanaf het begin meedoen, omdat bondscoach Ronald Koeman Micky van de Ven op de bank hield. Van de Ven kreeg in het openingsduel met Japan een gele kaart en zou bij een gele kaart tegen Tunesië geschorst zijn voor de ontmoeting in de zestiende finales met Marokko.

58 minuten geleden
'Man van de wedstrijd' Brobbey weet niet of hij eretitel viert

KANSAS CITY (ANP) - Brian Brobbey hecht niet veel waarde aan zijn uitverkiezing als beste speler van de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Tunesië (3-1). "Ik weet niet of je dat moet vieren", zei hij in een flashinterview vlak na de wedstrijd.

58 minuten geleden
WK-debutant Kluivert wil later in toernooi nog belangrijk zijn

KANSAS CITY (ANP) - Justin Kluivert heeft goede hoop dat hij dit wereldkampioenschap nog belangrijk kan zijn voor het Nederlands elftal. Dat zei de 27-jarige aanvallende middenvelder van Bournemouth na zijn WK-debuut tegen Tunesië. Oranje won met 3-1 en plaatste zich zo als groepswinnaar voor de knock-outfase.

58 minuten geleden
Oranje heeft 11 miljoen dollar op het WK verdiend

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal heeft tot nu toe 11 miljoen dollar (ongeveer 9,68 miljoen euro) verdiend op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Oranje dankt het bedrag aan deelname aan de groepsfase en plaatsing voor de zestiende finales.

58 minuten geleden
Aanvoerder Van Dijk baalt van tegentreffer uit hoekschop

KANSAS CITY (ANP) - Virgil van Dijk baalde dat het Nederlands elftal ook tijdens het gewonnen groepsduel met Tunesië (3-1) een doelpunt na een hoekschop moest incasseren. "Weer een tegentreffer na een spelhervatting", mopperde de aanvoerder. "Ik werd opnieuw geblokt, dat moeten we beter doen."

1 uur geleden
Koeman: slordige momenten kunnen Oranje de kop kosten

KANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman benadrukte dat het Nederlands elftal tegen Marokko beter moet spelen dan in de poule van het WK. "Ik zag slordige momenten die je de kop kunnen kosten", zei de bondscoach na een zege op Tunesië (3-1) in de laatste groepswedstrijd in Kansas City.

1 uur geleden