Feyenoord schudt AZ van zich af in strijd om tweede plek
ALKMAAR (ANP) - Feyenoord heeft AZ in de strijd om deelname aan het hoofdtoernooi van de Champions League op een haast onoverbrugbare achterstand gezet. Het elftal van trainer Arne Slot won in Alkmaar met 1-0 en heeft 11 punten meer. AZ deelt de vierde plek nu met Ajax, maar heeft wel een beter doelsaldo.
De bovenste twee clubs uit de Eredivisie mogen komend seizoen aan de Champions League meedoen. De nummer 3 speelt in de voorronden. Feyenoord heeft 10 punten minder dan koploper PSV en 5 punten meer dan nummer 3 FC Twente.
Feyenoord begon bij AZ overtuigend en nam al snel de leiding. Quinten Timber schoot de bal vanuit een vrije trap tegen de paal, waarna Mats Wieffer vanuit de rebound alsnog scoorde: 0-1. Timber speelde als meest aanvallende middenvelder. Calvin Stengs keerde na een blessure terug in de basis, als rechtsbuiten dit keer. Dat ging ten koste van Bart Nieuwkoop.
Herpakt
Het duurde na die vroege tegenslag even voor AZ zich herpakte. De Alkmaarders noteerden halverwege de eerste helft de eerste kans. Topscorer Vangelis Pavlidis schoot vanuit een moeilijke hoek zelf op doel, terwijl Ruben van Bommel er bij de tweede paal beter voor stond.
Dat moment was de inleiding voor een reeks kansen en mogelijkheden voor de thuisploeg. Dani de Wit kreeg de grootste kans. De middenvelder zag zijn inzet in de 25e minuut van dichtbij worden gestopt door Justin Bijlow.
De doelman van Feyenoord moest zich niet veel later laten vervangen. De keeper liep, voor de zoveelste keer in zijn loopbaan, een blessure op, aan zijn rechtervoet of rechterbeen. Bijlow werd, met de tranen in zijn ogen, van het veld gedragen. Het is nog niet duidelijk of zijn blessure gevolgen heeft voor het komende EK in juni. Oranje speelt eind maart nog twee oefenwedstrijden, tegen Schotland en Duitsland, en komt daarna pas weer bij elkaar als de voorbereiding op het EK begint.
Tweede helft
AZ had in de tweede helft ook veel de bal, maar was veel minder dreigend. Grote kansen bleven uit voor de thuisploeg, die onder interim-trainer Maarten Martens in drie duels nog niet heeft weten te winnen. De debuterende invaller Lequincio Zeefuik testte keeper Timon Wellenreuther nog wel een keer met een afstandsschot.
Feyenoord en AZ staan woensdag weer tegenover elkaar, dan in de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker in De Kuip.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
4 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
7 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
19 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
19 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
21 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
21 uur geleden