Feyenoord schudt AZ van zich af in strijd om tweede plek
ALKMAAR (ANP) - Feyenoord heeft AZ in de strijd om deelname aan het hoofdtoernooi van de Champions League op een haast onoverbrugbare achterstand gezet. Het elftal van trainer Arne Slot won in Alkmaar met 1-0 en heeft 11 punten meer. AZ deelt de vierde plek nu met Ajax, maar heeft wel een beter doelsaldo.
De bovenste twee clubs uit de Eredivisie mogen komend seizoen aan de Champions League meedoen. De nummer 3 speelt in de voorronden. Feyenoord heeft 10 punten minder dan koploper PSV en 5 punten meer dan nummer 3 FC Twente.
Feyenoord begon bij AZ overtuigend en nam al snel de leiding. Quinten Timber schoot de bal vanuit een vrije trap tegen de paal, waarna Mats Wieffer vanuit de rebound alsnog scoorde: 0-1. Timber speelde als meest aanvallende middenvelder. Calvin Stengs keerde na een blessure terug in de basis, als rechtsbuiten dit keer. Dat ging ten koste van Bart Nieuwkoop.
Herpakt
Het duurde na die vroege tegenslag even voor AZ zich herpakte. De Alkmaarders noteerden halverwege de eerste helft de eerste kans. Topscorer Vangelis Pavlidis schoot vanuit een moeilijke hoek zelf op doel, terwijl Ruben van Bommel er bij de tweede paal beter voor stond.
Dat moment was de inleiding voor een reeks kansen en mogelijkheden voor de thuisploeg. Dani de Wit kreeg de grootste kans. De middenvelder zag zijn inzet in de 25e minuut van dichtbij worden gestopt door Justin Bijlow.
De doelman van Feyenoord moest zich niet veel later laten vervangen. De keeper liep, voor de zoveelste keer in zijn loopbaan, een blessure op, aan zijn rechtervoet of rechterbeen. Bijlow werd, met de tranen in zijn ogen, van het veld gedragen. Het is nog niet duidelijk of zijn blessure gevolgen heeft voor het komende EK in juni. Oranje speelt eind maart nog twee oefenwedstrijden, tegen Schotland en Duitsland, en komt daarna pas weer bij elkaar als de voorbereiding op het EK begint.
Tweede helft
AZ had in de tweede helft ook veel de bal, maar was veel minder dreigend. Grote kansen bleven uit voor de thuisploeg, die onder interim-trainer Maarten Martens in drie duels nog niet heeft weten te winnen. De debuterende invaller Lequincio Zeefuik testte keeper Timon Wellenreuther nog wel een keer met een afstandsschot.
Feyenoord en AZ staan woensdag weer tegenover elkaar, dan in de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker in De Kuip.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
10 uur geleden