Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord rondt terugkeer verdediger Nieuwkoop af

Feyenoord rondt terugkeer verdediger Nieuwkoop af

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de terugkeer van Bart Nieuwkoop afgerond. De 27-jarige Zeeuw ondertekende donderdag in De Kuip een contract voor vier jaar. Nieuwkoop voetbalde tot 2021 al voor Feyenoord en won met de Rotterdammers onder meer de landstitel (in 2017) en twee keer de KNVB-beker.

De rechtsback verhuisde twee jaar geleden naar de Belgische club Union, omdat hij in Rotterdam niet verzekerd was van een basisplaats. Nieuwkoop werd in Belgische dienst wel een vaste waarde. Hij deed met Union zelfs twee jaar op rij mee om de Belgische titel. Afgelopen seizoen ging die echter naar Antwerp van trainer Mark van Bommel, een jaar eerder pakte Club Brugge het kampioenschap.

"Het voelt goed om dit shirt weer aan te hebben", aldus Nieuwkoop, die met rugnummer 17 gaat spelen. "De afgelopen twee seizoenen in België waren erg waardevol. Ik heb veel gespeeld en ben gegroeid als voetballer. Maar toen de mogelijkheid zich voordeed om terug te keren naar Nederland en weer bij Feyenoord te gaan voetballen heb ik niet lang hoeven na te denken. Ik kijk ontzettend uit naar het weerzien met de supporters in De Kuip en naar het leveren van een bijdrage aan de sportieve ambities die Feyenoord heeft."

Nieuwkoop had nog een contract voor een jaar bij Union, dat na twee duels met 6 punten aan kop gaat in de Belgische competitie. Feyenoord betaalt naar verluidt 2 miljoen euro om de aanvallend ingestelde vleugelverdediger terug te halen. Nieuwkoop moet de concurrentie aangaan met Lutsharel Geertruida en Marcus Pedersen. Geertruida zag deze week een transfer naar RB Leipzig afketsen. De Duitsers waren bereid bijna 30 miljoen euro te betalen voor de Oranje-international, maar op het laatste moment ging de deal niet door.

Meer uit Voetbal

Argentijnse coach Scaloni geëmotioneerd door glansoptreden Messi

KANSAS CITY (ANP) - Het emotioneerde de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni om naar Lionel Messi te kijken. "Messi is 38 jaar. Het is moeilijk uit te leggen. Het emotioneert. Het is ongelooflijk", zei Scaloni na de 3-0-overwinning van Argentinië op Algerije waarin Messi drie keer scoorde.

4 minuten geleden
Messi schiet Argentinië met drie treffers naar zege op Algerije

KANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi (38) is zijn zesde en laatste WK voetbal sensationeel begonnen. Twintig jaar na zijn WK-debuut in Duitsland maakte de superster alle doelpunten voor Argentinië in de met 3-0 gewonnen eerste groepswedstrijd tegen Algerije. Het uitverkochte Kansas City Stadium juichte Messi massaal toe tijdens de eerste passen van zijn 'Last Dance' in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Messi scoort drie keer en evenaart WK-topscorer Klose

KANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi is gedeeld topscorer aller tijden op het wereldkampioenschap voetbal. De 38-jarige Argentijn maakte in de groepswedstrijd tegen Algerije in Kansas City drie doelpunten, een voor de rust en twee erna.

1 uur geleden
Uitblinker Haaland: alle Noren blij, nu kunnen ze feestvieren

FOXBOROUGH (ANP) - Erling Haaland heeft een goed gevoel overgehouden aan de zege van Noorwegen in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Irak (4-1). De 25-jarige topscorer van Manchester City scoorde tweemaal en leverde de assist op het laatste doelpunt van de ingevallen Leo Østigård.

2 uur geleden
Messi eerste speler die zes keer op WK uitkomt

KANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi (38) is de eerste voetballer die zes keer op een WK heeft gespeeld. De 38-jarige Argentijn kreeg een basisplaats van bondscoach Lionel Scaloni in het eerste groepsduel met Algerije. De wedstrijd wordt in het Kansas City Stadium gespeeld.

2 uur geleden
Spits Haaland helpt Noorwegen met twee treffers aan zege op Irak

FOXBOROUGH (ANP) - Erling Haaland heeft Noorwegen op het WK voetbal aan een zege op Irak (4-1) geholpen. De spits van Manchester City maakte de eerste twee doelpunten van zijn ploeg en leverde de assist op de laatste treffer in een uitverkocht Boston Stadium met veel supporters van beide landenploegen.

4 uur geleden
Mbappé vindt nieuw succes met Frankrijk belangrijker dan record

EAST RUTHERFORD (ANP) - Kylian Mbappé vindt nieuw succes met Frankrijk op het wereldkampioenschap belangrijker dan persoonlijke records. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid na de zege van 3-1 op Senegal in East Rutherford.

4 uur geleden