Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord roemloos uitgeschakeld door Oostenrijkse nummer 7

Feyenoord roemloos uitgeschakeld door Oostenrijkse nummer 7

KLAGENFURT (ANP) - Feyenoord ontbreekt voor het zesde seizoen op rij in de knock-outfase van de Europa League. De ploeg van Dick Advocaat kon in Oostenrijk de ambities niet waarmaken. De Rotterdammers gingen tegen Wolfsberger AC roemloos met 1-0 onderuit. Daardoor eindigde Feyenoord als nummer 3 in groep K.

Feyenoord had in Klagenfurt een overwinning nodig om zich bij de laatste 32 ploegen te scharen. De ploeg van Advocaat dwong echter veel te weinig af tegen de nummer 7 van Oostenrijk. In defensief opzicht bleek de Rotterdamse formatie bovendien kwetsbaar.

Wolfsberger AC, dat eind oktober al verrassend met 4-1 won in De Kuip, overwintert als nummer 2 van de poule voor de eerste keer in Europees verband. Dinamo Zagreb, vooraf al zeker van de groepswinst, sloot de poulefase af met een overwinning tegen hekkensluiter CSKA Moskou (3-1).

Moeizaam

Feyenoord had op het zware veld moeite om tot goed voetbal te komen. Het compact spelende Wolfsberger AC had minder last van de winterse omstandigheden en had daardoor in de beginfase een licht overwicht. Doelman Nick Marsman liet zich echter niet verrassen.

De eerste grote kans was halverwege de eerste helft voor Feyenoord. Jens Toornstra mocht in vrijstaande positie aanleggen, maar hij schoot naast. Na een half uur viel de openingstreffer aan de andere kant. Orkün Kökcü liet zich fysiek aftroeven door Matthäus Taferner waarna Dejan Joveljic de bal van dichtbij over de doellijn kon werken.

Linssen

Bryan Linssen, hersteld van een blessure, kon daarna een voorzet van Kökcü net niet aantikken, waardoor de gelijkmaker uitbleef. Van aanvoerder Steven Berghuis ging voor de rust nauwelijks enige dreiging uit.

Na de pauze ploeterde Feyenoord voort. De Rotterdamse brigade slaagde er niet in om het stug verdedigende Wolfsberger AC echt onder druk te zetten. Met een dubbele wissel in de 72e minuut trachtte Advocaat zijn haperende ploeg van nieuwe impulsen te voorzien. Ook met João Carlos Teixeira, Luis Sinisterra (terug na een langdurige knieblessure) en later ook Naoufal Bannis wilde het echter niet lukken.

Meer uit Sport

Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

1 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

3 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

17 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

21 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

1 dag geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

1 dag geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

1 dag geleden