Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord roemloos uitgeschakeld door Oostenrijkse nummer 7

Feyenoord roemloos uitgeschakeld door Oostenrijkse nummer 7

KLAGENFURT (ANP) - Feyenoord ontbreekt voor het zesde seizoen op rij in de knock-outfase van de Europa League. De ploeg van Dick Advocaat kon in Oostenrijk de ambities niet waarmaken. De Rotterdammers gingen tegen Wolfsberger AC roemloos met 1-0 onderuit. Daardoor eindigde Feyenoord als nummer 3 in groep K.

Feyenoord had in Klagenfurt een overwinning nodig om zich bij de laatste 32 ploegen te scharen. De ploeg van Advocaat dwong echter veel te weinig af tegen de nummer 7 van Oostenrijk. In defensief opzicht bleek de Rotterdamse formatie bovendien kwetsbaar.

Wolfsberger AC, dat eind oktober al verrassend met 4-1 won in De Kuip, overwintert als nummer 2 van de poule voor de eerste keer in Europees verband. Dinamo Zagreb, vooraf al zeker van de groepswinst, sloot de poulefase af met een overwinning tegen hekkensluiter CSKA Moskou (3-1).

Moeizaam

Feyenoord had op het zware veld moeite om tot goed voetbal te komen. Het compact spelende Wolfsberger AC had minder last van de winterse omstandigheden en had daardoor in de beginfase een licht overwicht. Doelman Nick Marsman liet zich echter niet verrassen.

De eerste grote kans was halverwege de eerste helft voor Feyenoord. Jens Toornstra mocht in vrijstaande positie aanleggen, maar hij schoot naast. Na een half uur viel de openingstreffer aan de andere kant. Orkün Kökcü liet zich fysiek aftroeven door Matthäus Taferner waarna Dejan Joveljic de bal van dichtbij over de doellijn kon werken.

Linssen

Bryan Linssen, hersteld van een blessure, kon daarna een voorzet van Kökcü net niet aantikken, waardoor de gelijkmaker uitbleef. Van aanvoerder Steven Berghuis ging voor de rust nauwelijks enige dreiging uit.

Na de pauze ploeterde Feyenoord voort. De Rotterdamse brigade slaagde er niet in om het stug verdedigende Wolfsberger AC echt onder druk te zetten. Met een dubbele wissel in de 72e minuut trachtte Advocaat zijn haperende ploeg van nieuwe impulsen te voorzien. Ook met João Carlos Teixeira, Luis Sinisterra (terug na een langdurige knieblessure) en later ook Naoufal Bannis wilde het echter niet lukken.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

4 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

5 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

6 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

8 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

11 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

11 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden