Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord rekent op Trauner en Stengs voor bekerduel met AZ

Feyenoord rekent op Trauner en Stengs voor bekerduel met AZ

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht dat Gernot Trauner en Calvin Stengs voldoende fit zijn om woensdagavond tegen AZ te spelen in de kwartfinale van de KNVB-beker. "Ze hebben getraind, maar we moeten even afwachten hoe ze reageren", zei hij op een persconferentie. "Ik heb echter alle aanleiding om te veronderstellen dat ze kunnen spelen."

Trauner kan niet altijd drie duels per week spelen en Stengs miste anderhalve week geleden een thuisduel met FC Twente omdat hij niet helemaal fit uit een bekerduel met PSV was gekomen.

Het heeft er alle schijn van dat Santiago Giménez ook aan de aftrap verschijnt in De Kuip. De topscorer van Feyenoord scoorde in de eerste helft van het seizoen achttien keer in de Eredivisie. Na de winterstop trof de Mexicaan alleen doel tegen NEC. Hij scoorde niet in zijn laatste vier duels.

Eredivisie

Slot wisselde Giménez zondag in het gewonnen uitduel met AZ (0-1) in de Eredivisie. De coach was na die ontmoeting tevreden over de uitslag. "Maar vooral aan de bal deden we het niet goed. "Santi kan beter, maar andere jongens ook. Hij moet leveren en een beetje geluk krijgen. Geluk krijgen kan je met hard werken een beetje afdwingen. Hij hoeft van mij niet te scoren, maar ik verwacht wel dat hij hard werkt."

Feyenoord kan in het bekerduel met AZ weer beschikken over Ayase Ueda. De spits uit Japan is teruggekeerd van de Azië Cup.

AZ mist Vangelis Pavlidis. De topscorer van de club uit Alkmaar is geschorst.

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

2 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

2 uur geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

4 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

5 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

5 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

5 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

6 uur geleden