Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord rekent op Trauner en Stengs voor bekerduel met AZ

Feyenoord rekent op Trauner en Stengs voor bekerduel met AZ

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht dat Gernot Trauner en Calvin Stengs voldoende fit zijn om woensdagavond tegen AZ te spelen in de kwartfinale van de KNVB-beker. "Ze hebben getraind, maar we moeten even afwachten hoe ze reageren", zei hij op een persconferentie. "Ik heb echter alle aanleiding om te veronderstellen dat ze kunnen spelen."

Trauner kan niet altijd drie duels per week spelen en Stengs miste anderhalve week geleden een thuisduel met FC Twente omdat hij niet helemaal fit uit een bekerduel met PSV was gekomen.

Het heeft er alle schijn van dat Santiago Giménez ook aan de aftrap verschijnt in De Kuip. De topscorer van Feyenoord scoorde in de eerste helft van het seizoen achttien keer in de Eredivisie. Na de winterstop trof de Mexicaan alleen doel tegen NEC. Hij scoorde niet in zijn laatste vier duels.

Eredivisie

Slot wisselde Giménez zondag in het gewonnen uitduel met AZ (0-1) in de Eredivisie. De coach was na die ontmoeting tevreden over de uitslag. "Maar vooral aan de bal deden we het niet goed. "Santi kan beter, maar andere jongens ook. Hij moet leveren en een beetje geluk krijgen. Geluk krijgen kan je met hard werken een beetje afdwingen. Hij hoeft van mij niet te scoren, maar ik verwacht wel dat hij hard werkt."

Feyenoord kan in het bekerduel met AZ weer beschikken over Ayase Ueda. De spits uit Japan is teruggekeerd van de Azië Cup.

AZ mist Vangelis Pavlidis. De topscorer van de club uit Alkmaar is geschorst.

Meer uit Voetbal

Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

2 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

3 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

4 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

5 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

7 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

11 uur geleden