Feyenoord rekent op Senesi tegen Maccabi Haifa
HAIFA (ANP) - Feyenoord rekent dinsdag in de groepsfase van de Conference League tegen Maccabi Haifa weer op Marcos Senesi. De Argentijnse verdediger was wegens een blessure even uit de roulatie, maar trainer Arne Slot verwacht dat hij in Haifa kan spelen. Voorwaarde is wel dat hij de laatste training voor de wedstrijd goed doorstaat. "En dat gaat zeer waarschijnlijk lukken", aldus Slot. Het duel begint om 16.30 uur Nederlandse tijd.
Alireza Jahanbakhsh behoort niet tot de selectie. Feyenoord besloot eerder al de aanvaller niet mee te nemen om te voorkomen dat hij in de toekomst niet meer uit kan komen voor de nationale ploeg, een mogelijke sanctie voor Iraniërs die in actie komen tegen Israëlische sporters.
"Natuurlijk is het vervelend dat hij ontbreekt", aldus Slot. "Ook al omdat wij vergeleken met andere clubs die Europees spelen niet de allerbreedste selectie hebben. Eigenlijk hebben we als vleugelspeler nu alleen maar Luis Sinisterra. Maar Bryan Linssen kan het ook invullen."
Zware tegenstander
Cyriel Dessers, de Belgische spits die onlangs werd gehuurd van Racing Genk, is eveneens beschikbaar. Slot: "We hadden een speler nodig die zich snel kan aanpassen en voor ons te betalen was. Cyriel kent de Nederlandse competitie en spreekt onze taal. Nadeel is alleen dat hij de laatste tijd maar heel weinig hele wedstrijden heeft gespeeld."
Slot verwacht in Haifa een zware tegenstander. "We spelen tegen de kampioen van Israël en dat er 30.000 mensen in het stadion zitten zegt wel iets over deze club. Ze zijn gewoon heel goed. Maar wij hebben in de eerste weken van de competitie ook goed gespeeld. Ik heb er daarom veel vertrouwen in."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Doelman Eloy Room heeft met vijftien reddingen bij de 0-0 van zijn land Curaçao tegen Ecuador een WK-record gevestigd. Nog nooit hield een doelman op het WK voetbal bij de mannen zoveel ballen tegen, terwijl hij de nul hield. Dat meldt statistiekbureau Opta na de wedstrijd in de nacht van zaterdag op zondag.
2 uur geledenMONTERREY (ANP/RTR) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu was na de 4-0-overwinning op Tunesië op het WK-voetbal lovend over Ajax-verdedigers Kō Itakura en Takehiro Tomiyasu, die deze zomer vertrekt uit Amsterdam. Beide spelers begonnen tegen het Nederlands elftal (2-2) op de bank, maar mochten starten in de driemansverdediging tegen Tunesië.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Eloy Room noemde het WK-duel van Curaçao tegen Ecuador "de beste wedstrijd van zijn loopbaan". Voor Room voelde het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador als een overwinning. De doelman werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd.
4 uur geledenMONTERREY (ANP) - Japan heeft zich bij het wereldkampioenschap voetbal weer naast het Nederlands elftal aan kop gemeld van groep F. Het elftal van bondscoach Hajime Moriyasu was in Monterrey met 4-0 te sterk voor Tunesië, dat daarmee is uitgeschakeld.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat keek in de nacht van zaterdag op zondag vol trots terug op het 0-0 gelijkspel van Curaçao tegen Ecuador. De bondscoach gunde vooral de mensen van het eiland een resultaat nadat het nationale elftal de eerste WK-wedstrijd met 7-1 van Duitsland had verloren.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) heeft op het WK voetbal met eigen ogen gezien dat sport verbroedert. "In deze moeilijke tijden zorgt sport voor een zachte diplomatie", zei Sterk in Kansas City tegen het ANP waar ze samen met het koningspaar en prinses Ariane de wedstrijd van Curaçao tegen Ecuador bezocht. "Sport staat op het WK centraal. En dat is maar goed ook."
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal waren na afloop van de ruime zege op Zweden in de groepsfase van het WK (5-1) in het Houston Stadium eensgezind in hun mening. Euforie was er over het gevarieerde, snelle aanvalsspel en de vele doelpunten. Kritische geluiden klonken er over de kansen en ruimte die Oranje op meerdere momenten weggaf.
4 uur geleden