
Feyenoord rekent in 35 minuten af met kansloos PEC Zwolle
ROTTERDAM (ANP) - Met speels gemak heeft Feyenoord de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle gewonnen. Het elftal van trainer Arne Slot zegevierde met 4-0 in een lege Kuip, waar supporters buiten vooral in de openingsfase van het eenzijdige duel veel vuurwerk afstaken. De eindstand stond al na 35 minuten op het scorebord.
Zo blijft Feyenoord de ploeg met de minste verliespunten in de Eredivisie. PEC Zwolle staat nu nog troostelozer onderaan, met slechts 4 punten uit 13 duels. Al voor de winterstop is duidelijk geworden dat er bij de club uit Overijssel veel moet veranderen als het ook volgend seizoen weer op het hoogste niveau wil uitkomen.
Trainer Art Langeler zag afgelopen week geen toekomst meer voor zich bij PEC en stapte op. Zijn opvolger Dick Schreuder koos na slechts twee trainingen voor een systeem met vijf verdedigers. Bondscoach Louis van Gaal benadrukt regelmatig bij het Nederlands elftal dat een dergelijk speelwijze veel oefening kost. PEC verdedigde vooral voor rust naïef en onwennig.
Vroege goals
Feyenoord deed wat het moest doen en leidde na 9 minuten al met 2-0. Bryan Linssen opende de score, na een handig balletje van Orkun Kökçü. Luis Sinisterra tekende voor de 2-0. Na 35 minuten was het al 4-0, door doelpunten van opnieuw Linssen en Guus Til.
Justin Bijlow verdedigde het doel van Feyenoord. Hij voelde zich dinsdag nog onvoldoende fit om voor Oranje tegen de Noren uit te komen. Fredrik Aursnes, met de Noorwegen uitgeschakeld voor het WK, startte weer op het middenveld. Jens Toornstra had een aanvallende rol op rechts en daardoor moest Alireza Jahanbakhsh op de bank beginnen.
Gas terug
Feyenoord nam na rust gas terug, met het oog op de uitwedstrijd van donderdag tegen Slavia Praag in de Conference League. De club uit Rotterdam hoopt zich voor het eerst in 7 jaar weer eens te kwalificeren voor de knockout-fase van een Europees toernooi. Feyenoord overwinterde in het seizoen 2014/2015 voor het laatst in Europa. Dat gebeurde in de Europa League, in een poule met HNK Rijeka, Sevilla en Standard Luik.
Cyriel Dessers, Lutsharel Geertruida, João Carlos Teixeira, Reiss Nelson en Jahanbakhsh mochten na rust invallen bij Feyenoord. Teixeira schoot in de slotfase nog op de paal.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Sparta heeft een 1-0-zege geboekt bij Heracles Almelo. Joshua Kitolano maakte na een uur de enige treffer van het matige duel.
15 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Newcastle United heeft thuis met 1-0 gewonnen van het Manchester United van trainer Erik ten Hag. De druk op de Nederlander zal daardoor opnieuw toenemen.
18 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de topploegen in de Serie A in het zicht gehouden. Het elftal van Oranje-international Tijjani Reijnders was in het eigen stadion met 3-1 te sterk voor middenmoter Frosinone.
34 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is thuis niet verder gekomen dan een 2-2 gelijkspel tegen Excelsior. De thuisploeg leidde comfortabel met 2-0, maar die voorsprong ging verloren.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Vitesse heeft ook de tweede wedstrijd onder coach Edward Sturing niet kunnen winnen. De Arnhemmers gingen onderuit bij Fortuna Sittard (3-1) na een razendsnelle goal van Kai Sierhuis.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de eerste plaats in La Liga weer overgenomen van Girona FC. De ploeg uit de hoofdstad was in het eigen Bernabéu met 2-0 te sterk voor Granada.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - Didier Deschamps is niet tevreden over de loting voor de groepsfase van het EK in Duitsland, die Frankrijk aan het Nederlands elftal, Oostenrijk en Polen, Wales, Finland of Estland heeft gekoppeld. "Dat wordt heel lastig", zei hij. "Het had zeker makkelijker gekund."
2 uur geleden