Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord rekent in 35 minuten af met kansloos PEC Zwolle

Feyenoord rekent in 35 minuten af met kansloos PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Met speels gemak heeft Feyenoord de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle gewonnen. Het elftal van trainer Arne Slot zegevierde met 4-0 in een lege Kuip, waar supporters buiten vooral in de openingsfase van het eenzijdige duel veel vuurwerk afstaken. De eindstand stond al na 35 minuten op het scorebord.

Zo blijft Feyenoord de ploeg met de minste verliespunten in de Eredivisie. PEC Zwolle staat nu nog troostelozer onderaan, met slechts 4 punten uit 13 duels. Al voor de winterstop is duidelijk geworden dat er bij de club uit Overijssel veel moet veranderen als het ook volgend seizoen weer op het hoogste niveau wil uitkomen.

Trainer Art Langeler zag afgelopen week geen toekomst meer voor zich bij PEC en stapte op. Zijn opvolger Dick Schreuder koos na slechts twee trainingen voor een systeem met vijf verdedigers. Bondscoach Louis van Gaal benadrukt regelmatig bij het Nederlands elftal dat een dergelijk speelwijze veel oefening kost. PEC verdedigde vooral voor rust naïef en onwennig.

Vroege goals

Feyenoord deed wat het moest doen en leidde na 9 minuten al met 2-0. Bryan Linssen opende de score, na een handig balletje van Orkun Kökçü. Luis Sinisterra tekende voor de 2-0. Na 35 minuten was het al 4-0, door doelpunten van opnieuw Linssen en Guus Til.

Justin Bijlow verdedigde het doel van Feyenoord. Hij voelde zich dinsdag nog onvoldoende fit om voor Oranje tegen de Noren uit te komen. Fredrik Aursnes, met de Noorwegen uitgeschakeld voor het WK, startte weer op het middenveld. Jens Toornstra had een aanvallende rol op rechts en daardoor moest Alireza Jahanbakhsh op de bank beginnen.

Gas terug

Feyenoord nam na rust gas terug, met het oog op de uitwedstrijd van donderdag tegen Slavia Praag in de Conference League. De club uit Rotterdam hoopt zich voor het eerst in 7 jaar weer eens te kwalificeren voor de knockout-fase van een Europees toernooi. Feyenoord overwinterde in het seizoen 2014/2015 voor het laatst in Europa. Dat gebeurde in de Europa League, in een poule met HNK Rijeka, Sevilla en Standard Luik.

Cyriel Dessers, Lutsharel Geertruida, João Carlos Teixeira, Reiss Nelson en Jahanbakhsh mochten na rust invallen bij Feyenoord. Teixeira schoot in de slotfase nog op de paal.

Meer uit Voetbal

Ajax begint met Weghorst en Pasveer aan mogelijk kampioensduel

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst begint met Ajax aan de mogelijke kampioenswedstrijd tegen NEC. De spits vervangt Brian Brobbey, die afgelopen week een enkelblessure heeft opgelopen op de training. Brobbey zit wel op de bank als het duel om 16.45 uur begint in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA.

33 minuten geleden
Voetbalster Brugts scoort bij 9-0-zege in kampioensduel Barcelona

SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona zijn door een 9-0-zege bij Real Betis voor de zesde keer op rij kampioen van Spanje. Oranje-international Esmee Brugts maakte de derde treffer in het kampioensduel met de gedegradeerde club uit Sevilla.

59 minuten geleden
Newcastle derde in Premier League na zege op Chelsea

NEWCASTLE (ANP) - Newcastle United heeft in de strijd om een Champions League-ticket een belangrijke zege geboekt op concurrent Chelsea. De ploeg uit het noorden van Engeland won in het eigen St. James' Park met 2-0 en staat nu derde in de Premier League achter kampioen Liverpool en Arsenal.

1 uur geleden
PEC Zwolle en Go Ahead Eagles spelen opnieuw gelijk in derby

ZWOLLE (ANP) - De IJsselderby tussen PEC Zwolle en Go Ahead Eagles heeft net als de afgelopen drie edities geen winnaar opgeleverd. De club uit Deventer kwam na een zwakke eerste helft vlak na rust op voorsprong in Zwolle via Evert Linthorst, het eerste doelpunt van de ploeg sinds de bekerwinst vorige maand. Younes Namli bepaalde in de 65e minuut de eindstand op 1-1.

2 uur geleden
Feyenoord begint topper tegen PSV met Smal als linksback

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie begint met Gijs Smal als linksback aan de topper tegen PSV. Het elftal van Feyenoord kent verder geen verrassingen bij het duel dat in een uitverkochte Kuip wordt afgewerkt.

2 uur geleden
Boze fans voorkomen dat voetballers Sevilla naar huis kunnen

SEVILLA (ANP/BELGA) - Boze fans hebben ervoor gezorgd dat de voetballers van Sevilla de nacht hebben moeten doorbrengen op het trainingscomplex van de club. Sevilla leed zaterdag op het veld van Celta de vijftiende nederlaag van het seizoen en staat slechts zestiende in La Liga. Aanhangers van de Zuid-Spaanse club wachtten de spelers op bij het trainingscentrum, waar een dreigende sfeer ontstond en de politie zelfs rubber kogels moest gebruiken.

3 uur geleden
Van de Beek maanden uitgeschakeld bij Girona na hieloperatie

GIRONA (ANP) - Girona-middenvelder Donny van de Beek is vier tot vijf maanden uitgeschakeld door een hielblessure. De oud-Ajacied (28) is geopereerd en heeft tot na de start van het nieuwe seizoen nodig om daarvan te herstellen, meldde zijn club.

4 uur geleden