Feyenoord - PSV en AZ - Ajax slotduels van topmaand januari
ROTTERDAM/ALKMAAR (ANP) - De verschillen tussen Ajax, PSV, Vitesse, Feyenoord en AZ waren bij de start van het jaar nog miniem. Na een maand vol onderlinge duels, kan zondag aan kop van de ranglijst in de Eredivisie een belangrijke tussenbalans worden opgemaakt.
Feyenoord - PSV en AZ - Ajax zijn de laatste twee topwedstrijden in de maand januari. Vooral Feyenoord en AZ hebben een zege nodig om mee te blijven doen. Feyenoord verloor achtereenvolgens van Ajax, AZ en sc Heerenveen en heeft inmiddels 12 punten minder dan Ajax. AZ won in januari juist van PSV en Feyenoord, maar liet het juist afweten tegen PEC Zwolle en FC Utrecht. AZ begint het duel met de Amsterdammers zondag met een achterstand van 10 punten.
Als PSV en Ajax zondag allebei winnen, lijkt de titelstrijd (voorlopig) tussen die twee clubs te gaan. Dat komt ook doordat nummer 3 Vitesse zaterdag tegen RKC Waalwijk (1-1) voor de tweede keer deze week punten verspeelde.
Ajax heeft nu aan kop van de ranglijst 4 punten voorsprong op PSV.
Feyenoord en PSV trappen om 14.30 uur af. AZ tegen Ajax begint om 16.45 uur.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
3 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
7 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
12 uur geleden