Feyenoord profiteert van defensieve problemen PSV
EINDHOVEN (ANP) - Feyenoord heeft de eerste prijs van het nieuwe seizoen binnen. De bekerwinnaar profiteerde van defensieve problemen van kampioen PSV en pakte de Johan Cruijff Schaal na een gelijke stand na reguliere speeltijd (4-4) en strafschoppen. Johan Bakayoko en Guus Til misten vanaf elf meter in het Philips Stadion.
PSV en Feyenoord konden niet verbergen dat ze een aantal belangrijke spelers misten. De problemen van de thuisploeg lagen vooral in de verdediging, waar Olivier Boscagli, Mauro Júnior, Sergiño Dest en Armando Obispo ontbraken. De nieuwe trainer van Feyenoord, Brian Priske, moest zonder Gernot Trauner, Quinten Timber, Quilindschy Hartman, Gijs Smal en Julian Carranza zijn defensie en middenveld improviseren.
PSV domineerde de openingsfase en kwam in de negende minuut op voorsprong. Noa Lang, eindelijk hersteld van een hamstringblessure, vierde zijn rentree met de 1-0. Feyenoord hapte zo'n 25 minuten naar adem maar kreeg hulp uit onverwachte hoek. Fredrik Oppegård, de linksback van PSV, veroorzaakte een strafschop met een overtreding op Gjivai Zechiël. Santiago Giménez benutte de penalty genadeloos (1-1).
Strafschop
De spits uit Mexico leverde vier minuten later ook de assist op een treffer van Bart Nieuwkoop, die was ontsnapt aan de aandacht van Oppegård (1-2). Igor Paixão profiteerde in de slotfase van de eerste helft ook bijna van slecht verdedigen van de Noorse linksback van PSV. Het was niet alleen de schuld van Oppegård dat de defensie van PSV haperde. Jerdy Schouten speelt liever op het middenveld dan centraal achterin naast nieuwkomer Ryan Flamengo, die vlak voor de 1-2 werd uitgespeeld door Giménez.
Luuk de Jong schoot PSV in de 48e minuut op gelijke hoogte (2-2), maar vijf minuten later stond de defensie van PSV zo slecht opgesteld dat Giménez een vrije doorgang kreeg. De spits werd gevloerd door doelman Walter Benítez en benutte opnieuw een strafschop (2-3). De ingevallen Guus Til stond nog geen twee minuten in het veld toen hij de derde treffer van PSV maakte (3-3).
Maar de thuisploeg bleef schutteren in de defensie en in de 72e minuut was het de ingevallen Antoni Milambo die profiteerde (3-4). Opnieuw kwam PSV terug. De Jong benutte in de tachtigste minuut een strafschop (4-4), na een overtreding van de nieuwe eerste doelman Timon Wellenreuther van Feyenoord op Til.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
5 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
7 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
8 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
10 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
12 uur geleden