Feyenoord profiteert van defensieve problemen PSV
EINDHOVEN (ANP) - Feyenoord heeft de eerste prijs van het nieuwe seizoen binnen. De bekerwinnaar profiteerde van defensieve problemen van kampioen PSV en pakte de Johan Cruijff Schaal na een gelijke stand na reguliere speeltijd (4-4) en strafschoppen. Johan Bakayoko en Guus Til misten vanaf elf meter in het Philips Stadion.
PSV en Feyenoord konden niet verbergen dat ze een aantal belangrijke spelers misten. De problemen van de thuisploeg lagen vooral in de verdediging, waar Olivier Boscagli, Mauro Júnior, Sergiño Dest en Armando Obispo ontbraken. De nieuwe trainer van Feyenoord, Brian Priske, moest zonder Gernot Trauner, Quinten Timber, Quilindschy Hartman, Gijs Smal en Julian Carranza zijn defensie en middenveld improviseren.
PSV domineerde de openingsfase en kwam in de negende minuut op voorsprong. Noa Lang, eindelijk hersteld van een hamstringblessure, vierde zijn rentree met de 1-0. Feyenoord hapte zo'n 25 minuten naar adem maar kreeg hulp uit onverwachte hoek. Fredrik Oppegård, de linksback van PSV, veroorzaakte een strafschop met een overtreding op Gjivai Zechiël. Santiago Giménez benutte de penalty genadeloos (1-1).
Strafschop
De spits uit Mexico leverde vier minuten later ook de assist op een treffer van Bart Nieuwkoop, die was ontsnapt aan de aandacht van Oppegård (1-2). Igor Paixão profiteerde in de slotfase van de eerste helft ook bijna van slecht verdedigen van de Noorse linksback van PSV. Het was niet alleen de schuld van Oppegård dat de defensie van PSV haperde. Jerdy Schouten speelt liever op het middenveld dan centraal achterin naast nieuwkomer Ryan Flamengo, die vlak voor de 1-2 werd uitgespeeld door Giménez.
Luuk de Jong schoot PSV in de 48e minuut op gelijke hoogte (2-2), maar vijf minuten later stond de defensie van PSV zo slecht opgesteld dat Giménez een vrije doorgang kreeg. De spits werd gevloerd door doelman Walter Benítez en benutte opnieuw een strafschop (2-3). De ingevallen Guus Til stond nog geen twee minuten in het veld toen hij de derde treffer van PSV maakte (3-3).
Maar de thuisploeg bleef schutteren in de defensie en in de 72e minuut was het de ingevallen Antoni Milambo die profiteerde (3-4). Opnieuw kwam PSV terug. De Jong benutte in de tachtigste minuut een strafschop (4-4), na een overtreding van de nieuwe eerste doelman Timon Wellenreuther van Feyenoord op Til.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
14 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
16 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
17 uur geleden