Feyenoord profiteert van defensieve problemen PSV
EINDHOVEN (ANP) - Feyenoord heeft de eerste prijs van het nieuwe seizoen binnen. De bekerwinnaar profiteerde van defensieve problemen van kampioen PSV en pakte de Johan Cruijff Schaal na een gelijke stand na reguliere speeltijd (4-4) en strafschoppen. Johan Bakayoko en Guus Til misten vanaf elf meter in het Philips Stadion.
PSV en Feyenoord konden niet verbergen dat ze een aantal belangrijke spelers misten. De problemen van de thuisploeg lagen vooral in de verdediging, waar Olivier Boscagli, Mauro Júnior, Sergiño Dest en Armando Obispo ontbraken. De nieuwe trainer van Feyenoord, Brian Priske, moest zonder Gernot Trauner, Quinten Timber, Quilindschy Hartman, Gijs Smal en Julian Carranza zijn defensie en middenveld improviseren.
PSV domineerde de openingsfase en kwam in de negende minuut op voorsprong. Noa Lang, eindelijk hersteld van een hamstringblessure, vierde zijn rentree met de 1-0. Feyenoord hapte zo'n 25 minuten naar adem maar kreeg hulp uit onverwachte hoek. Fredrik Oppegård, de linksback van PSV, veroorzaakte een strafschop met een overtreding op Gjivai Zechiël. Santiago Giménez benutte de penalty genadeloos (1-1).
Strafschop
De spits uit Mexico leverde vier minuten later ook de assist op een treffer van Bart Nieuwkoop, die was ontsnapt aan de aandacht van Oppegård (1-2). Igor Paixão profiteerde in de slotfase van de eerste helft ook bijna van slecht verdedigen van de Noorse linksback van PSV. Het was niet alleen de schuld van Oppegård dat de defensie van PSV haperde. Jerdy Schouten speelt liever op het middenveld dan centraal achterin naast nieuwkomer Ryan Flamengo, die vlak voor de 1-2 werd uitgespeeld door Giménez.
Luuk de Jong schoot PSV in de 48e minuut op gelijke hoogte (2-2), maar vijf minuten later stond de defensie van PSV zo slecht opgesteld dat Giménez een vrije doorgang kreeg. De spits werd gevloerd door doelman Walter Benítez en benutte opnieuw een strafschop (2-3). De ingevallen Guus Til stond nog geen twee minuten in het veld toen hij de derde treffer van PSV maakte (3-3).
Maar de thuisploeg bleef schutteren in de defensie en in de 72e minuut was het de ingevallen Antoni Milambo die profiteerde (3-4). Opnieuw kwam PSV terug. De Jong benutte in de tachtigste minuut een strafschop (4-4), na een overtreding van de nieuwe eerste doelman Timon Wellenreuther van Feyenoord op Til.
Meer uit Voetbal
XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
1 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
11 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
14 uur geleden