Feyenoord profiteert van defensieve problemen PSV
EINDHOVEN (ANP) - Feyenoord heeft de eerste prijs van het nieuwe seizoen binnen. De bekerwinnaar profiteerde van defensieve problemen van kampioen PSV en pakte de Johan Cruijff Schaal na een gelijke stand na reguliere speeltijd (4-4) en strafschoppen. Johan Bakayoko en Guus Til misten vanaf elf meter in het Philips Stadion.
PSV en Feyenoord konden niet verbergen dat ze een aantal belangrijke spelers misten. De problemen van de thuisploeg lagen vooral in de verdediging, waar Olivier Boscagli, Mauro Júnior, Sergiño Dest en Armando Obispo ontbraken. De nieuwe trainer van Feyenoord, Brian Priske, moest zonder Gernot Trauner, Quinten Timber, Quilindschy Hartman, Gijs Smal en Julian Carranza zijn defensie en middenveld improviseren.
PSV domineerde de openingsfase en kwam in de negende minuut op voorsprong. Noa Lang, eindelijk hersteld van een hamstringblessure, vierde zijn rentree met de 1-0. Feyenoord hapte zo'n 25 minuten naar adem maar kreeg hulp uit onverwachte hoek. Fredrik Oppegård, de linksback van PSV, veroorzaakte een strafschop met een overtreding op Gjivai Zechiël. Santiago Giménez benutte de penalty genadeloos (1-1).
Strafschop
De spits uit Mexico leverde vier minuten later ook de assist op een treffer van Bart Nieuwkoop, die was ontsnapt aan de aandacht van Oppegård (1-2). Igor Paixão profiteerde in de slotfase van de eerste helft ook bijna van slecht verdedigen van de Noorse linksback van PSV. Het was niet alleen de schuld van Oppegård dat de defensie van PSV haperde. Jerdy Schouten speelt liever op het middenveld dan centraal achterin naast nieuwkomer Ryan Flamengo, die vlak voor de 1-2 werd uitgespeeld door Giménez.
Luuk de Jong schoot PSV in de 48e minuut op gelijke hoogte (2-2), maar vijf minuten later stond de defensie van PSV zo slecht opgesteld dat Giménez een vrije doorgang kreeg. De spits werd gevloerd door doelman Walter Benítez en benutte opnieuw een strafschop (2-3). De ingevallen Guus Til stond nog geen twee minuten in het veld toen hij de derde treffer van PSV maakte (3-3).
Maar de thuisploeg bleef schutteren in de defensie en in de 72e minuut was het de ingevallen Antoni Milambo die profiteerde (3-4). Opnieuw kwam PSV terug. De Jong benutte in de tachtigste minuut een strafschop (4-4), na een overtreding van de nieuwe eerste doelman Timon Wellenreuther van Feyenoord op Til.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ondanks de kwalificatie van België voor de kwartfinales van het WK voetbal, laat de Belgische voetbalbond (KBVB) de zaak rondom de Amerikaanse spits Folarin Balogun niet rusten. Dat meldde de KBVB dinsdag.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/BELGA) - België kan tijdens het WK voetbal geen beroep meer doen op Amadou Onana. De middenvelder heeft tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten in de achtste finales (4-1) een zware knieblessure opgelopen.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.
9 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.
13 uur geledenARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.
14 uur geledenSEATTLE (ANP/DPA) - De Amerikaanse spits Folarin Balogun snapt de commotie over het opheffen van zijn schorsing voor het verloren WK-duel met België (1-4) in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag. "Natuurlijk wordt het omstreden als zo'n besluit wordt teruggedraaid. Wij accepteerden de beslissing toen ik rood kreeg, maar we accepteerden ook de beslissing toen ons werd verteld dat ik mocht spelen", aldus de 25-jarige aanvaller.
14 uur geleden