Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord profiteert van defensieve problemen PSV

Feyenoord profiteert van defensieve problemen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Feyenoord heeft de eerste prijs van het nieuwe seizoen binnen. De bekerwinnaar profiteerde van defensieve problemen van kampioen PSV en pakte de Johan Cruijff Schaal na een gelijke stand na reguliere speeltijd (4-4) en strafschoppen. Johan Bakayoko en Guus Til misten vanaf elf meter in het Philips Stadion.

PSV en Feyenoord konden niet verbergen dat ze een aantal belangrijke spelers misten. De problemen van de thuisploeg lagen vooral in de verdediging, waar Olivier Boscagli, Mauro Júnior, Sergiño Dest en Armando Obispo ontbraken. De nieuwe trainer van Feyenoord, Brian Priske, moest zonder Gernot Trauner, Quinten Timber, Quilindschy Hartman, Gijs Smal en Julian Carranza zijn defensie en middenveld improviseren.

PSV domineerde de openingsfase en kwam in de negende minuut op voorsprong. Noa Lang, eindelijk hersteld van een hamstringblessure, vierde zijn rentree met de 1-0. Feyenoord hapte zo'n 25 minuten naar adem maar kreeg hulp uit onverwachte hoek. Fredrik Oppegård, de linksback van PSV, veroorzaakte een strafschop met een overtreding op Gjivai Zechiël. Santiago Giménez benutte de penalty genadeloos (1-1).

Strafschop

De spits uit Mexico leverde vier minuten later ook de assist op een treffer van Bart Nieuwkoop, die was ontsnapt aan de aandacht van Oppegård (1-2). Igor Paixão profiteerde in de slotfase van de eerste helft ook bijna van slecht verdedigen van de Noorse linksback van PSV. Het was niet alleen de schuld van Oppegård dat de defensie van PSV haperde. Jerdy Schouten speelt liever op het middenveld dan centraal achterin naast nieuwkomer Ryan Flamengo, die vlak voor de 1-2 werd uitgespeeld door Giménez.

Luuk de Jong schoot PSV in de 48e minuut op gelijke hoogte (2-2), maar vijf minuten later stond de defensie van PSV zo slecht opgesteld dat Giménez een vrije doorgang kreeg. De spits werd gevloerd door doelman Walter Benítez en benutte opnieuw een strafschop (2-3). De ingevallen Guus Til stond nog geen twee minuten in het veld toen hij de derde treffer van PSV maakte (3-3).

Maar de thuisploeg bleef schutteren in de defensie en in de 72e minuut was het de ingevallen Antoni Milambo die profiteerde (3-4). Opnieuw kwam PSV terug. De Jong benutte in de tachtigste minuut een strafschop (4-4), na een overtreding van de nieuwe eerste doelman Timon Wellenreuther van Feyenoord op Til.

Meer uit Voetbal

Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

3 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

6 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

14 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

16 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

16 uur geleden
Griekenland en Duitsland spelen gelijk, Oranje naar eerste plaats

THESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.

16 uur geleden
Oranje behaalt tegen Servië eerste thuiszege onder Xavi

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.

16 uur geleden