Feyenoord presenteert oud-speler Van Persie als nieuwe trainer
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de komst van Robin van Persie als nieuwe hoofdtrainer bevestigd. De oud-speler van de club komt per direct over van sc Heerenveen, waar hij dit seizoen voor het eerst als coach op het hoogste niveau werkte. De 41-jarige topscorer aller tijden van Oranje tekent maandag, wanneer hij begint in De Kuip, een contract tot de zomer van 2027.
Van Persie heeft gekozen voor René Hake als ervaren assistent. Etiënne Reijnen, John de Wolf en keeperstrainer Jyri Nieminen vormen de rest van de technische staf van de Rotterdammers. Heerenveen meldt dat assistent-trainer Brian Pinas met Van Persie meegaat naar Feyenoord, maar volgens de nummer 3 van de Eredivisie lopen die gesprekken nog.
"We zijn verheugd dat we met Robin van Persie een echt clubicoon kunnen aanstellen", reageert Feyenoord-directeur Dennis te Kloese op de website van Feyenoord. "Met zijn enorme internationale ervaring kan Robin de spelers natuurlijk helpen zich hier verder te ontwikkelen. Zijn voetbalvisie sluit bovendien uitstekend aan bij hetgeen we bij Feyenoord voor ogen hebben: aanvallend en verzorgd voetbal, gecombineerd met lef, intensiteit en strijd."
Champions League
Van Persie geeft zelf aan "trots en vereerd" te zijn. "Iedereen weet hoe bijzonder mijn band met Feyenoord is. Ik kijk er enorm naar uit om aan de slag te gaan en vervolgens samen in De Kuip successen te behalen.'"
Feyenoord haalde afgelopen week onder leiding van interim-trainer Pascal Bosschaart de achtste finales van de Champions League. Daarin is Internazionale begin volgende maand de tegenstander. De Deen Brian Priske werd eerder deze maand ontslagen na tegenvallende prestaties in de Eredivisie en uitschakeling in het bekertoernooi. Bosschaart keert na de komst van Van Persie terug in zijn rol als trainer van het onder 21-team.
Negende plek sc Heerenveen
Van Persie presteerde in zijn eerste maanden als hoofdtrainer wisselvallig met sc Heerenveen. De Friezen staan negende, maar hebben ook maar een voorsprong van 3 punten op nummer 15 Heracles Almelo.
Oud-spits Van Persie begon zijn trainerscarrière in de jeugdopleiding van Feyenoord. Daar had hij tot afgelopen seizoen het elftal voor spelers onder de 18 jaar onder zijn hoede. De geboren Rotterdammer speelde zelf ook in de jeugdopleiding van de club en beleefde er zowel het begin (in 2002) als einde van zijn loopbaan (in 2019).
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - In het Kroatische Split zijn achttien Ajax-supporters opgepakt, melden Kroatische media. De club uit Amsterdam speelt daar donderdag een wedstrijd tegen Hajduk Split in de Conference League.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.
11 uur geledenLEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.
14 uur geledenGETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
1 dag geleden