Feyenoord opent condoleanceregister voor Eddy PG
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een condoleanceregister geopend voor oud-doelman Eddy Pieters Graafland. Supporters en betrokkenen kunnen daarop via de website van de club virtueel een kaars aansteken en een tekst toevoegen. Eddy 'PG' overleed dinsdag op 86-jarige leeftijd.
"Met grote droefenis heeft Feyenoord kennisgenomen van het overlijden van Eddy Pieters Graafland", stelt de club. Met Pieters Graafland won Feyenoord in 1970 als eerste Nederlandse club de Europa Cup 1 door in de finale Celtic te verslaan. Dat gebeurde in Milaan, onder leiding van de legendarische coach Ernst Happel.
In het register zijn al waarderende teksten te lezen. "Rust zacht Eddy. Met recht was je een fantastisch clubicoon." En: "Ongelooflijk veel sterkste voor de nabestaanden. Rust zacht Eddy." Ook op internet stromen de reacties binnen. "Gentlemen op en buiten het veld. RIP Eddy PG", zegt oud-doelman en trainer Frans Hoek.
KNVB
"Eddy Pieters Graafland bracht zijn bescheiden aard mee onder de lat", zegt de KNVB in een reactie. "In Oranje loste hij eind jaren vijftig op natuurlijke wijze Frans de Munck af. Het contrast met zijn extraverte, gesoigneerde voorganger kon niet groter. Pieters Graafland hield zich niet bezig met randzaken. Zijn voornaamste opdracht was ballen tegenhouden en dat deed hij met verve. Het hoefde niet spectaculair. In zijn ogen was keepen een sober vak, waarbij je zo min mogelijk fouten diende te maken en vooral rust moest uitstralen naar de rest van het team."
Voor Eddy PG kwam er in 1967 op 33-jarige leeftijd een eind aan zijn interlandloopbaan. Na het vriendschappelijke duel met Joegoslavië koos bondscoach George Kessler voor Jan van Beveren. Met 47 'caps' staat Eddy Pieters Graafland op de zesde plaats van keepers in Oranje, achter Edwin van der Sar (130), Hans van Breukelen (73), Maarten Stekelenburg (58), Jasper Cillessen (56) en Gejus van der Meulen (54).
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.
3 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
11 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
14 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
16 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
16 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
18 uur geleden