Feyenoord opent condoleanceregister voor Eddy PG
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een condoleanceregister geopend voor oud-doelman Eddy Pieters Graafland. Supporters en betrokkenen kunnen daarop via de website van de club virtueel een kaars aansteken en een tekst toevoegen. Eddy 'PG' overleed dinsdag op 86-jarige leeftijd.
"Met grote droefenis heeft Feyenoord kennisgenomen van het overlijden van Eddy Pieters Graafland", stelt de club. Met Pieters Graafland won Feyenoord in 1970 als eerste Nederlandse club de Europa Cup 1 door in de finale Celtic te verslaan. Dat gebeurde in Milaan, onder leiding van de legendarische coach Ernst Happel.
In het register zijn al waarderende teksten te lezen. "Rust zacht Eddy. Met recht was je een fantastisch clubicoon." En: "Ongelooflijk veel sterkste voor de nabestaanden. Rust zacht Eddy." Ook op internet stromen de reacties binnen. "Gentlemen op en buiten het veld. RIP Eddy PG", zegt oud-doelman en trainer Frans Hoek.
KNVB
"Eddy Pieters Graafland bracht zijn bescheiden aard mee onder de lat", zegt de KNVB in een reactie. "In Oranje loste hij eind jaren vijftig op natuurlijke wijze Frans de Munck af. Het contrast met zijn extraverte, gesoigneerde voorganger kon niet groter. Pieters Graafland hield zich niet bezig met randzaken. Zijn voornaamste opdracht was ballen tegenhouden en dat deed hij met verve. Het hoefde niet spectaculair. In zijn ogen was keepen een sober vak, waarbij je zo min mogelijk fouten diende te maken en vooral rust moest uitstralen naar de rest van het team."
Voor Eddy PG kwam er in 1967 op 33-jarige leeftijd een eind aan zijn interlandloopbaan. Na het vriendschappelijke duel met Joegoslavië koos bondscoach George Kessler voor Jan van Beveren. Met 47 'caps' staat Eddy Pieters Graafland op de zesde plaats van keepers in Oranje, achter Edwin van der Sar (130), Hans van Breukelen (73), Maarten Stekelenburg (58), Jasper Cillessen (56) en Gejus van der Meulen (54).
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
19 uur geleden