Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord opent condoleanceregister voor Eddy PG

Feyenoord opent condoleanceregister voor Eddy PG

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een condoleanceregister geopend voor oud-doelman Eddy Pieters Graafland. Supporters en betrokkenen kunnen daarop via de website van de club virtueel een kaars aansteken en een tekst toevoegen. Eddy 'PG' overleed dinsdag op 86-jarige leeftijd.

"Met grote droefenis heeft Feyenoord kennisgenomen van het overlijden van Eddy Pieters Graafland", stelt de club. Met Pieters Graafland won Feyenoord in 1970 als eerste Nederlandse club de Europa Cup 1 door in de finale Celtic te verslaan. Dat gebeurde in Milaan, onder leiding van de legendarische coach Ernst Happel.

In het register zijn al waarderende teksten te lezen. "Rust zacht Eddy. Met recht was je een fantastisch clubicoon." En: "Ongelooflijk veel sterkste voor de nabestaanden. Rust zacht Eddy." Ook op internet stromen de reacties binnen. "Gentlemen op en buiten het veld. RIP Eddy PG", zegt oud-doelman en trainer Frans Hoek.

KNVB

"Eddy Pieters Graafland bracht zijn bescheiden aard mee onder de lat", zegt de KNVB in een reactie. "In Oranje loste hij eind jaren vijftig op natuurlijke wijze Frans de Munck af. Het contrast met zijn extraverte, gesoigneerde voorganger kon niet groter. Pieters Graafland hield zich niet bezig met randzaken. Zijn voornaamste opdracht was ballen tegenhouden en dat deed hij met verve. Het hoefde niet spectaculair. In zijn ogen was keepen een sober vak, waarbij je zo min mogelijk fouten diende te maken en vooral rust moest uitstralen naar de rest van het team."

Voor Eddy PG kwam er in 1967 op 33-jarige leeftijd een eind aan zijn interlandloopbaan. Na het vriendschappelijke duel met Joegoslavië koos bondscoach George Kessler voor Jan van Beveren. Met 47 'caps' staat Eddy Pieters Graafland op de zesde plaats van keepers in Oranje, achter Edwin van der Sar (130), Hans van Breukelen (73), Maarten Stekelenburg (58), Jasper Cillessen (56) en Gejus van der Meulen (54).

Meer uit Voetbal

Wereldkampioen Spanje begint Nations League met zege op Engeland

LONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.

18 minuten geleden
Xavi heeft tegen Servië beschikking over alle 24 internationals

BELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.

2 uur geleden
Heracles verstevigt koppositie eerste divisie na winst op Vitesse

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.

4 uur geleden
Georgië ontslaat bondscoach Sagnol na nederlaag in Nations League

TBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.

4 uur geleden
Voorzitter Manchester City: we kunnen onze onschuld bewijzen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.

4 uur geleden
Voetbalsters PSV winnen weer in Eredivisie na twee nederlagen

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.

6 uur geleden
Ieren spelen zondag gewoon tegen Israël, speler trekt zich terug

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.

6 uur geleden