Feyenoord opent condoleanceregister voor Eddy PG
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een condoleanceregister geopend voor oud-doelman Eddy Pieters Graafland. Supporters en betrokkenen kunnen daarop via de website van de club virtueel een kaars aansteken en een tekst toevoegen. Eddy 'PG' overleed dinsdag op 86-jarige leeftijd.
"Met grote droefenis heeft Feyenoord kennisgenomen van het overlijden van Eddy Pieters Graafland", stelt de club. Met Pieters Graafland won Feyenoord in 1970 als eerste Nederlandse club de Europa Cup 1 door in de finale Celtic te verslaan. Dat gebeurde in Milaan, onder leiding van de legendarische coach Ernst Happel.
In het register zijn al waarderende teksten te lezen. "Rust zacht Eddy. Met recht was je een fantastisch clubicoon." En: "Ongelooflijk veel sterkste voor de nabestaanden. Rust zacht Eddy." Ook op internet stromen de reacties binnen. "Gentlemen op en buiten het veld. RIP Eddy PG", zegt oud-doelman en trainer Frans Hoek.
KNVB
"Eddy Pieters Graafland bracht zijn bescheiden aard mee onder de lat", zegt de KNVB in een reactie. "In Oranje loste hij eind jaren vijftig op natuurlijke wijze Frans de Munck af. Het contrast met zijn extraverte, gesoigneerde voorganger kon niet groter. Pieters Graafland hield zich niet bezig met randzaken. Zijn voornaamste opdracht was ballen tegenhouden en dat deed hij met verve. Het hoefde niet spectaculair. In zijn ogen was keepen een sober vak, waarbij je zo min mogelijk fouten diende te maken en vooral rust moest uitstralen naar de rest van het team."
Voor Eddy PG kwam er in 1967 op 33-jarige leeftijd een eind aan zijn interlandloopbaan. Na het vriendschappelijke duel met Joegoslavië koos bondscoach George Kessler voor Jan van Beveren. Met 47 'caps' staat Eddy Pieters Graafland op de zesde plaats van keepers in Oranje, achter Edwin van der Sar (130), Hans van Breukelen (73), Maarten Stekelenburg (58), Jasper Cillessen (56) en Gejus van der Meulen (54).
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
6 uur geleden