Feyenoord ontvangt AZ voor topper in Eredivisie
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord ontvangt zaterdagavond AZ voor de absolute topper van het weekeinde in de Eredivisie. Het verschil tussen de nummers 1 en 2 van de ranglijst bedraagt slechts 2 punten, in Rotterdams voordeel.
Orkun Kökcü ontbreekt bij Feyenoord wegens een schorsing. Lutsharel Geertruida neemt de aanvoerdersband over. Dat komt mede omdat verdediger Gernot Trauner en doelman Justin Bijlow eveneens ontbreken.
Trainer Arne Slot van Feyenoord ziet raakvlakken tussen zijn ploeg en de tegenstander uit Alkmaar. "Ik denk dat we allebei herkenbaar en goed voetballen en we willen ook allebei graag aanvallen." AZ-coach Pascal Jansen zei: "het kan in alle opzichten een mooie 'clash' worden tussen twee ploegen die elkaar niet veel ontlopen". Het duel in De Kuip begint om 21.00 uur.
Ajax, de nummer 3 van de Eredivisie, speelt zondag tegen Sparta Rotterdam. PSV, vierde, treft op die dag FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
17 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
30 minuten geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
13 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
13 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
13 uur geleden