Feyenoord ontvangt Ajax op 5 april voor halve finale KNVB-beker
ZEIST (ANP) - De halve finale tussen Feyenoord en Ajax in het KNVB-bekertoernooi is voor woensdag 5 april in De Kuip vastgesteld. De andere halve eindstrijd tussen Spakenburg en PSV staat voor 4 april op het programma. De gemeente Bunschoten heeft de amateurclub, die FC Utrecht verrassend uitschakelde in de kwartfinales, toestemming gegeven om het duel met de titelverdediger van het bekertoernooi op het eigen Sportpark De Westmaat te spelen.
Bij het duel tussen Feyenoord en Ajax zijn geen supporters van de club uit Amsterdam welkom, zoals al jarenlang steeds geen fans van de bezoekende club naar binnen mogen bij de Klassieker in competitieverband. Feyenoord bekijkt nog welke extra veiligheidsmaatregelen genomen moeten worden. Feyenoord en Ajax troffen elkaar op 22 januari ook al in De Kuip, toen voor de competitie. De Rotterdamse club had metershoge netten opgehangen tussen de tribunes en het veld, om te voorkomen dat supporters voorwerpen richting het veld zouden kunnen gooien. Ook werden er speciale maatregelen genomen om de spelersbus van Ajax zonder problemen bij De Kuip te laten arriveren.
De winnaar van de halve finale tussen Feyenoord en Ajax is op zondag 30 april de thuisploeg in de finale. De amateurs van Spakenburg spelen vanwege religieuze overwegingen niet op zondagen. "Maar komende week staat een overleg met alle halvefinalisten op de planning", zei competitieplanner Timo Reessink van de KNVB afgelopen zaterdag na de loting. "Dan zal dit ongetwijfeld op tafel komen. We gaan bekijken wat de mogelijkheden zijn. Maar de finale staat wel voor een zondag op het programma."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
39 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
40 minuten geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
1 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.
2 uur geleden