Feyenoord ontvangt Ajax in uitverkochte De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en Ajax treffen elkaar voor een onderling duel in De Kuip. Beide clubs twijfelen er niet meer aan dat PSV het seizoen als kampioen afsluit. Maar voor de spelers en supporters van de twee ploegen staat er veel eer op het spel.
Feyenoord staat tweede op de ranglijst, met 12 punten minder dan koploper PSV en 6 punten meer dan het als derde geklasseerde FC Twente. Ajax bekleedt de vijfde positie, met een voorsprong van 2 punten op NEC.
Bij Feyenoord is het meespelen van Bart Nieuwkoop onzeker. Justin Bijlow, Gernot Trauner, Quilindschy Hartman en Alireza Jahanbakhsh ontbreken bij de thuisploeg. Bij Ajax hopen ze dat Brian Brobbey een deel van het duel kan spelen. Trainer John van 't Schip kan geen beroep doen op Jordan Henderson, Steven Berghuis en doelman Diant Ramaj.
Ahmed Aboutaleb, tot oktober burgemeester van Rotterdam, heeft de supporters van Feyenoord gewaarschuwd in aanloop naar De Klassieker. Hij sluit niet uit dat zijn opvolger in de toekomst helemaal geen fans meer toelaat bij De Klassieker als het weer mis gaat. Fans van Ajax zijn niet welkom in De Kuip.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
13 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
16 uur geleden