Feyenoord oefent tegen Sparta voor 3000 fans met mondkapje
EREDIVISIEROTTERDAM (ANP) - Feyenoord start het seizoen met een oefenwedstrijd tegen Sparta Rotterdam. Zo'n 3000 toeschouwers in De Kuip zien mogelijk de aanwinsten Bryan Linssen en Mark Diemers debuteren bij de thuisploeg. Christian Conteh, overgekomen van Sankt Pauli, is ook speelgerechtigd.
Feyenoord wilde aanvankelijk 7000 toeschouwers toelaten in het eigen stadion. De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb vond dat niet verstandig nadat hij beelden van de openbare training van woensdag had gezien. Supporters van Feyenoord zongen hun spelers tijdens de oefensessie herhaaldelijk toe. En dat is in strijd met de regels tegen de verspreiding van het coronavirus. Premier Mark Rutte sprak er donderdag tijdens een persconferentie schande van.
Na overleg met de gemeente heeft Feyenoord nu besloten slechts 3000 fans toe te laten. De supporters moeten allemaal een mondkapje dragen vanaf het moment dat ze in de rij staan om het stadion binnen te gaan tot bij het verlaten van De Kuip. Ook in het stadion moeten ze 1,5 meter afstand bewaren. Alleen mensen uit hetzelfde huishouden of jongeren tot achttien jaar mogen dicht naast elkaar zitten.
De gemeente en Feyenoord nemen na het oefenduel met Sparta weer contact met elkaar op. Dan wordt besproken of er volgende week fans bij de oefenwedstrijd tegen FC Twente mogen komen kijken.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
2 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
3 uur geleden