Feyenoord nog zonder Nieuwkoop tegen Girona in Champions League
GIRONA (ANP) - Feyenoord-trainer Brian Priske heeft woensdag in de Champions League-wedstrijd bij Girona nog niet de beschikking over Bart Nieuwkoop. De 28-jarige verdediger is nog niet volledig hersteld van zijn blessure.
Priske had vrijdag nog de hoop uitgesproken dat Nieuwkoop voor het duel met Girona weer kon aansluiten bij de selectie, maar de wedstrijd komt te vroeg. "Het vergt wat meer tijd dan we hadden verwacht", zei de coach tijdens de persconferentie een dag voor het duel. "Hij was vrijdag terug op het veld, maar hij voelde zich niet 100 procent. Daarom hebben we besloten om het iets rustiger aan te doen."
"We willen nu geen risico met hem nemen. We hebben na Girona nog één wedstrijd tegen FC Twente voor de interlandperiode. We gaan zien of hij fit is voor Twente en anders hebben we nog twee weken om daar aan te werken", aldus Priske.
Stengs
Feyenoord mist in Spanje ook Santiago Giménez en Calvin Stengs. De Mexicaanse aanvaller liep onlangs een bovenbeenblessure op en is circa drie maanden niet inzetbaar. Stengs is nog aan het revalideren na een knie-operatie.
Feyenoord verloor zijn eerste Champions League-wedstrijd met 4-0 van Bayer Leverkusen in De Kuip. Girona ging met 1-0 onderuit bij Paris Saint-Germain. De wedstrijd tussen Feyenoord en Girona begint woensdag om 18.45 uur.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
5 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
40 minuten geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
4 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
8 uur geleden