Feyenoord neemt in Tilburg chagrijn weg bij coach Advocaat
TILBURG (ANP) - De spelers van Feyenoord hebben hun trainer Dick Advocaat in Tilburg een groot plezier gedaan. De voormalige bondscoach maakte afgelopen vrijdag in De Kuip een chagrijnige indruk. Hij vond dat de clubleiding te weinig begrip toonde voor zijn interne oproep tot versterking in aanvallend opzicht. De uitwedstrijd tegen Willem II leidde niettemin tot een zonnig humeur bij Advocaat: 1-4.
Advocaat kwam in Tilburg zowel achterin als voorin mankracht tekort, deels door blessures en een tweetal coronagevallen in de A-selectie. De Servische huurling Uros Spajic maakte noodgedwongen zijn debuut in de Rotterdamse defensie, hoewel hij daar volgens Advocaat nog niet helemaal aan toe was. Voorin speelde Bryan Linssen centraal, met Mark Diemers en aanvoerder Steven Berghuis op de flanken.
Róbert Bozenik, de aanvalsleider vorig weekeinde tegen ADO Den Haag (4-2), is volgens Advocaat op dit moment nog niet de basisspeler die Feyenoord nodig heeft. Aangezien ook centrumspits Nicolai Jørgensen voor nog onbepaalde tijd uit de roulatie is, zou de Hagenaar er graag voor het verstrijken van de transfertermijn (dinsdag) nog een spits bij krijgen. De kans dat die gewenste aanvaller nog komt (Joshua Zirkzee?), is echter klein, erkende Advocaat in Tilburg.
Het centrale verdedigingsduo Marcos Senesi/Spajic oogde aanvankelijk nog wat onwennig. Dat was in de dertiende minuut goed zichtbaar. Uit een hoekschop kon de vrijstaande Vangelis Pavlidis de bal van dichtbij intikken, 1-0. Kort daarna was het alweer gelijk dankzij Ridgeciano Haps. Hij zette met de hulp van João Carlos Teixeira een aanval op die hij zelf afrondde: 1-1.
Feyenoord had na de gelijkmaker een overwicht. Linssen liet de grootste kans liggen. Hij schoot de bal in riante positie tegen doelman Robbin Ruiter. Kort na de rust was Linssen wel trefzeker. Hij kreeg de bal zomaar voor het inschieten en maakte deze keer geen fout: 1-2.
In de 56e minuut besliste Berghuis het duel met een droge knal. Opnieuw kwam de assist op naam van Teixeira. Met name Linssen was daarna nog een paar keer dicht bij zijn tweede treffer. Namens Willem II raakte Mike Trésor uit een vrije trap de bovenkant van de lat voordat Berghuis met een fraaie draaibal, na een fout bij Ruiter, de eindstand bepaalde: 1-4.
Meer uit Voetbal
GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
22 minuten geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
5 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
15 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
16 uur geleden