Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord naar rechter om verbod op uitfans bij Lille

Feyenoord naar rechter om verbod op uitfans bij Lille

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord vecht het verbod om uitsupporters mee te nemen naar de Champions League-wedstrijd bij Lille juridisch aan. Daarvoor doet de club samen met de supportersvereniging beroep op een Franse advocaat, bevestigt een woordvoerder van Feyenoord na berichtgeving van het AD.

Volgens supportersvereniging FSV De Feijenoorder doen ook de Nederlandse, Franse en Europese supporterskoepels mee aan het kort geding. De juristen bestuderen het besluit nu en dienen dan naar verwachting donderdag hun verweer in. Waarschijnlijk volgen dan vrijdag de zitting en de uitspraak, in Frankrijk. Kees Lau, voorzitter van FSV De Feijenoorder, zegt dat normaal gesproken zo'n 1500 tot 2000 fans naar Lille zouden gaan.

De supporters keerden zich dinsdag na het bekend worden van het verbod al tegen het besluit en hoopten samen met de club op te trekken. "De club moet daarin uiteindelijk de beslissing nemen. PSV heeft eerder het goede voorbeeld gegeven en uiteindelijk de zaak gewonnen", zei Lau. De Eindhovenaren spanden in oktober succesvol een kort geding aan tegen het verbod op uitfans bij Paris Saint-Germain.

Feyenoord neemt het woensdagavond eerst op eigen veld op tegen Bayern München en sluit de hoofdronde van de Champions League volgende week af bij Lille.

Meer uit Voetbal

Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

18 minuten geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

1 uur geleden
Introverte Brugts wil bij Oranje vooral met haar voeten spreken

ZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.

2 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar WK voetbal

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.

2 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat groepstraining bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.

6 uur geleden
Onbegrip bij Barcelona-coach over VAR na nederlaag tegen Atlético

BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.

10 uur geleden
PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

21 uur geleden