Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord naar rechter om verbod op uitfans bij Lille

Feyenoord naar rechter om verbod op uitfans bij Lille

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord vecht het verbod om uitsupporters mee te nemen naar de Champions League-wedstrijd bij Lille juridisch aan. Daarvoor doet de club samen met de supportersvereniging beroep op een Franse advocaat, bevestigt een woordvoerder van Feyenoord na berichtgeving van het AD.

Volgens supportersvereniging FSV De Feijenoorder doen ook de Nederlandse, Franse en Europese supporterskoepels mee aan het kort geding. De juristen bestuderen het besluit nu en dienen dan naar verwachting donderdag hun verweer in. Waarschijnlijk volgen dan vrijdag de zitting en de uitspraak, in Frankrijk. Kees Lau, voorzitter van FSV De Feijenoorder, zegt dat normaal gesproken zo'n 1500 tot 2000 fans naar Lille zouden gaan.

De supporters keerden zich dinsdag na het bekend worden van het verbod al tegen het besluit en hoopten samen met de club op te trekken. "De club moet daarin uiteindelijk de beslissing nemen. PSV heeft eerder het goede voorbeeld gegeven en uiteindelijk de zaak gewonnen", zei Lau. De Eindhovenaren spanden in oktober succesvol een kort geding aan tegen het verbod op uitfans bij Paris Saint-Germain.

Feyenoord neemt het woensdagavond eerst op eigen veld op tegen Bayern München en sluit de hoofdronde van de Champions League volgende week af bij Lille.

Meer uit Voetbal

AZ met winst op FC Noah naar achtste finale van Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).

54 minuten geleden
Geblesseerde Brobbey mist komende duels van Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.

2 uur geleden
AZ begint met Mijnans en Smit tegen FC Noah

ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.

3 uur geleden
Aanvalster Miedema blijft nog een seizoen bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.

4 uur geleden
Celstraf geëist tegen fan van Oviedo voor racisme tegen Mbappé

OVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.

5 uur geleden
Belgische middenvelder Fernandez (18) verlengt contract met PSV

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.

5 uur geleden
KNVB gaat kennis delen met voetbalbond van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.

6 uur geleden