Feyenoord na zevende zege op rij met vertrouwen richting Lazio
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich in aanloop naar de belangrijke Champions League-wedstrijd tegen Lazio niet bovenmatig hoeven in te spannen. Vitesse had in De Kuip vrijwel niets in te brengen en verloor met 4-0. Voor Feyenoord betekende het de zevende overwinning op rij in de Eredivisie. De achterstand op koploper PSV blijft 4 punten.
Justin Bijlow keerde bij Feyenoord terug onder de lat. De doelman liep twee maanden geleden een breuk op in de pols van zijn linkerhand en werd sindsdien vervangen door Timon Wellenreuther. Bijlow hoefde tegen Vitesse pas kort voor rust in actie te komen, toen hij goed redde op een afstandsschot van Million Manhoef.
Feyenoord leidde op dat moment al met 2-0. De thuisploeg zette Vitesse vanaf het begin onder druk en al in de 7e minuut opende Calvin Stengs met een schot in de korte hoek de score: 1-0. Quinten Timber stond met een goede pass aan de basis van de treffer.
Stengs was na een half uur spelen dicht bij zijn tweede treffer. De lat bracht redding voor Vitesse, dat niet veel later alsnog een doelpunt moest incasseren. Na een steekpass van Stengs prikte Santiago Giménez de bal langs keeper Eloy Room in het doel (2-0). Voor de Mexicaan betekende het alweer zijn dertiende doelpunt dit seizoen in de Eredivisie.
Feyenoord ging na rust gewoon verder. Giménez stelde verdediger Lutsharel Geertruida in de 49e minuut in staat van dichtbij met zijn hoofd te scoren (3-0). Een tegenvaller voor de thuisploeg was daarna het uitvallen van Giménez, die een enkelblessure opliep na een duel met Nicolas Isimiat-Mirin. Giménez, die het veld strompelend verliet, miste de vorige twee groepswedstrijden in de Champions League vanwege een schorsing. Tegen Lazio mag hij voor het eerst wel weer meedoen.
Kort voor tijd zorgde de ingevallen Antoni Milambo met zijn eerste doelpunt in de Eredivisie voor de eindstand van 4-0.
Vitesse staat met 7 punten op de veertiende plaats.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in Argentinië worden komend weekeinde na tien minuten even stilgelegd als eerbetoon aan Lionel Messi. De vedette maakte onlangs bekend dat hij stopt als international. Hij voetbalde altijd met rugnummer 10 voor zijn nationale ploeg.
2 uur geledenOSNABRÜCK (ANP) - Bayern München heeft de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi bereikt. De landskampioen won met 4-1 bij VfL Osnabrück uit de tweede Bundesliga.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft op de laatste dag van de transfermarkt Roberts Uldrikis vastgelegd. De 28-jarige Letse spits komt over van Arminia Bielefeld. Hij tekent voor één seizoen in Heerenveen.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Joël van den Berg aan het Schotse Celtic verkocht. De landskampioen uit Eindhoven heeft een akkoord bereikt met de Schotse landskampioen over een transfer van de 19-jarige middenvelder, die nog een contract tot medio 2028 had. Van den Berg tekent bij Celtic voor vier seizoenen met de optie voor nog een jaar.
11 uur geledenALKMAAR/TILBURG (ANP) - AZ heeft Maxim Dekker verkocht aan Willem II. De 22-jarige centrale verdediger verlaat de club uit Alkmaar na negen jaar en tekent in Tilburg een contract tot medio 2029.
11 uur geledenWATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.
23 uur geleden