Feyenoord na zevende zege op rij met vertrouwen richting Lazio
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich in aanloop naar de belangrijke Champions League-wedstrijd tegen Lazio niet bovenmatig hoeven in te spannen. Vitesse had in De Kuip vrijwel niets in te brengen en verloor met 4-0. Voor Feyenoord betekende het de zevende overwinning op rij in de Eredivisie. De achterstand op koploper PSV blijft 4 punten.
Justin Bijlow keerde bij Feyenoord terug onder de lat. De doelman liep twee maanden geleden een breuk op in de pols van zijn linkerhand en werd sindsdien vervangen door Timon Wellenreuther. Bijlow hoefde tegen Vitesse pas kort voor rust in actie te komen, toen hij goed redde op een afstandsschot van Million Manhoef.
Feyenoord leidde op dat moment al met 2-0. De thuisploeg zette Vitesse vanaf het begin onder druk en al in de 7e minuut opende Calvin Stengs met een schot in de korte hoek de score: 1-0. Quinten Timber stond met een goede pass aan de basis van de treffer.
Stengs was na een half uur spelen dicht bij zijn tweede treffer. De lat bracht redding voor Vitesse, dat niet veel later alsnog een doelpunt moest incasseren. Na een steekpass van Stengs prikte Santiago Giménez de bal langs keeper Eloy Room in het doel (2-0). Voor de Mexicaan betekende het alweer zijn dertiende doelpunt dit seizoen in de Eredivisie.
Feyenoord ging na rust gewoon verder. Giménez stelde verdediger Lutsharel Geertruida in de 49e minuut in staat van dichtbij met zijn hoofd te scoren (3-0). Een tegenvaller voor de thuisploeg was daarna het uitvallen van Giménez, die een enkelblessure opliep na een duel met Nicolas Isimiat-Mirin. Giménez, die het veld strompelend verliet, miste de vorige twee groepswedstrijden in de Champions League vanwege een schorsing. Tegen Lazio mag hij voor het eerst wel weer meedoen.
Kort voor tijd zorgde de ingevallen Antoni Milambo met zijn eerste doelpunt in de Eredivisie voor de eindstand van 4-0.
Vitesse staat met 7 punten op de veertiende plaats.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
6 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
12 uur geleden