Feyenoord moet vrezen voor nieuwe straf van UEFA
PRAAG (ANP) - Feyenoord moet opnieuw vrezen voor een straf van de UEFA. Supporters van de club uit Rotterdam gooiden tijdens de uitwedstrijd tegen Slavia Praag in de Conference League voorwerpen naar een speler van de thuisclub, terwijl die een hoekschop probeerde te nemen.
Scheidsrechter Mattias Gestranius uit Finland keek het even aan. Hij liet het spel hervatten nadat de stadionspeaker fans van Feyenoord in het Nederlands had verzocht om geen voorwerpen meer op het veld te gooien. De club uit Rotterdam wordt tijdens het duel door zo'n 3000 meegereisde supporters gesteund.
Feyenoord is dit seizoen na Europese wedstrijden al zes keer bestraft door de UEFA. Aanhangers van de club staken onder meer voor en tijdens duels vuurwerk af en gooiden voorwerpen op het veld. Feyenoord liet vorige week weten dat het al bijna 280.000 euro aan boetes heeft moeten betalen. "We roepen het hiervoor verantwoordelijke deel van de supporters andermaal op om te stoppen met gedragingen die de club grote financiële en overige schade berokkenen", stelde de club.
Feyenoord kreeg een startpremie van bijna 3 miljoen euro voor deelname aan de Conference League. Een overwinning in het nieuwe toernooi van de UEFA levert 500.000 euro op, een gelijkspel 166.000 euro.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
4 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
8 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
10 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
16 uur geleden