Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord moet tegen Celtic deel stadion leeg laten na straf UEFA

Feyenoord moet tegen Celtic deel stadion leeg laten na straf UEFA

NYON (ANP) - Feyenoord moet op last van de UEFA een deel van de tribunes leeg laten tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd in de Europa League, op 27 november tegen het Schotse Celtic. De Europese voetbalunie bestraft de Rotterdamse club daarmee, omdat fans tijdens het duel met het Griekse Panathinaikos vuurwerk hebben afgestoken en gangpaden blokkeerden.

Feyenoord had nog een voorwaardelijke straf staan voor het afsteken van vuurwerk door de fans in het duel uit de Champions League met Bayern München in januari. Die wedstrijd moest enige tijd worden onderbroken.

De UEFA heeft besloten dat die straf nu in werking treedt, waardoor Feyenoord de Gerard Meijer Tribune, achter een van de doelen, leeg moet laten. Daarnaast besloot de bond Feyenoord vanwege de nieuwe overtreding van het verbod op vuurwerk nog eens extra te straffen met een boete van 60.000 euro en nog een duel waarbij de betreffende tribune niet mag worden bevolkt. Dat betreft de thuiswedstrijd op 22 januari tegen het Oostenrijkse Sturm Graz.

28.000 euro boete

Voor het blokkeren van doorgangen op de tribune kreeg Feyenoord een boete van 28.000 euro. De club zegt op de website "het vonnis, de feiten en de achtergronden nader te bestuderen en zich vervolgens te beraden". De vakken waar geen fans welkom zijn, bevinden zich zowel op de parterre, de lage tribune, als op de eerste en tweede ring achter een van de doelen.

FC Utrecht kreeg een boete van 15.000 euro omdat fans bij het uitduel uit de Europa League met het Duitse Freiburg vuurwerk hadden afgestoken. De UEFA sprak daarnaast een voorwaardelijke straf van twee jaar uit. Als in die periode nogmaals een overtreding volgt, mag de club één Europees uitduel geen fans meenemen.

Meer uit Voetbal

Advocaat reageert laconiek op afzeggen Hansen bij Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat van Curaçao heeft laconiek gereageerd op de beslissing van Sontje Hansen om niet meer voor het land uit te komen. De oud-speler van Ajax en NEC zou teleurgesteld zijn over zijn beperkte speeltijd tijdens het afgelopen WK.

1 uur geleden
Infantino wil met alle bonden praten over hervormingen FIFA

ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.

12 uur geleden
Atlético maant Mourinho: stop met lastigvallen arbitrage

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')

13 uur geleden
Jurriën Timber traint na blessure nog apart bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.

16 uur geleden
Engeland ziet vijf spelers afhaken voor komende interlandperiode

LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.

18 uur geleden
Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

20 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

20 uur geleden