Feyenoord mist Trauner, Nieuwkoop en Hadj Moussa tegen PSV
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mist woensdag Gernot Trauner, Bart Nieuwkoop en Anis Hadj Moussa in het bekerduel bij PSV. Verdediger Trauner heeft rust nodig na de wedstrijden tegen Lille (6-1-verlies) en Ajax (2-1-verlies), Nieuwkoop en Hadj Moussa hielden lichte blessures over aan de Klassieker in Amsterdam.
Linksback Quilindschy Hartman maakte zondag tegen Ajax als invaller zijn rentree na tien maanden blessureleed, maar het was al duidelijk dat speeltijd tegen PSV te ambitieus zou zijn. In het competitieduel met Sparta Rotterdam zaterdag is de verdediger wel weer beschikbaar.
Feyenoord-trainer Brian Priske mist naar eigen zeggen negen spelers in de kwartfinale bij PSV (18.45 uur), zo gaf hij aan op zijn persconferentie. Daarbij kwam maandag ook het vertrek van spits Santiago Giménez naar AC Milan. De club is nog druk bezig een opvolger vast te leggen.
Bekertoernooi
Priske vond het moeilijk te zeggen of het seizoen is mislukt als zijn ploeg woensdag wordt uitgeschakeld in het bekertoernooi. "We gaan voor de tweede plek en de beker, maar het loopt niet altijd zo makkelijk. Ik zal zeker ontgoocheld zijn als wij niet de halve finales halen, maar het is niet zo makkelijk te zeggen dat het seizoen dan een fiasco is", zei de Deen.
In de Eredivisie is de achterstand op nummer 2 Ajax 12 punten. Feyenoord is wel nog actief in de Champions League, waarin het later deze maand AC Milan treft in de tussenronde.
"Wij gaan zo lang het mogelijk is voor de tweede plek. Daar gaan we alles aan doen. Ons probleem is de continuïteit op het veld en de vele blessures. Dat maakt het soms moeilijker om een resultaat te halen. De ene keer lukt dat heel mooi, de andere keer weer niet. Maar ik vind zeker dat we goede wedstrijden hebben gespeeld dit seizoen, zeker in de Champions League", aldus de opvolger van Arne Slot.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
22 uur geleden