Feyenoord mist Trauner, Nieuwkoop en Hadj Moussa tegen PSV
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mist woensdag Gernot Trauner, Bart Nieuwkoop en Anis Hadj Moussa in het bekerduel bij PSV. Verdediger Trauner heeft rust nodig na de wedstrijden tegen Lille (6-1-verlies) en Ajax (2-1-verlies), Nieuwkoop en Hadj Moussa hielden lichte blessures over aan de Klassieker in Amsterdam.
Linksback Quilindschy Hartman maakte zondag tegen Ajax als invaller zijn rentree na tien maanden blessureleed, maar het was al duidelijk dat speeltijd tegen PSV te ambitieus zou zijn. In het competitieduel met Sparta Rotterdam zaterdag is de verdediger wel weer beschikbaar.
Feyenoord-trainer Brian Priske mist naar eigen zeggen negen spelers in de kwartfinale bij PSV (18.45 uur), zo gaf hij aan op zijn persconferentie. Daarbij kwam maandag ook het vertrek van spits Santiago Giménez naar AC Milan. De club is nog druk bezig een opvolger vast te leggen.
Bekertoernooi
Priske vond het moeilijk te zeggen of het seizoen is mislukt als zijn ploeg woensdag wordt uitgeschakeld in het bekertoernooi. "We gaan voor de tweede plek en de beker, maar het loopt niet altijd zo makkelijk. Ik zal zeker ontgoocheld zijn als wij niet de halve finales halen, maar het is niet zo makkelijk te zeggen dat het seizoen dan een fiasco is", zei de Deen.
In de Eredivisie is de achterstand op nummer 2 Ajax 12 punten. Feyenoord is wel nog actief in de Champions League, waarin het later deze maand AC Milan treft in de tussenronde.
"Wij gaan zo lang het mogelijk is voor de tweede plek. Daar gaan we alles aan doen. Ons probleem is de continuïteit op het veld en de vele blessures. Dat maakt het soms moeilijker om een resultaat te halen. De ene keer lukt dat heel mooi, de andere keer weer niet. Maar ik vind zeker dat we goede wedstrijden hebben gespeeld dit seizoen, zeker in de Champions League", aldus de opvolger van Arne Slot.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
18 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
23 uur geleden