Feyenoord mist Trauner, Nieuwkoop en Hadj Moussa tegen PSV
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mist woensdag Gernot Trauner, Bart Nieuwkoop en Anis Hadj Moussa in het bekerduel bij PSV. Verdediger Trauner heeft rust nodig na de wedstrijden tegen Lille (6-1-verlies) en Ajax (2-1-verlies), Nieuwkoop en Hadj Moussa hielden lichte blessures over aan de Klassieker in Amsterdam.
Linksback Quilindschy Hartman maakte zondag tegen Ajax als invaller zijn rentree na tien maanden blessureleed, maar het was al duidelijk dat speeltijd tegen PSV te ambitieus zou zijn. In het competitieduel met Sparta Rotterdam zaterdag is de verdediger wel weer beschikbaar.
Feyenoord-trainer Brian Priske mist naar eigen zeggen negen spelers in de kwartfinale bij PSV (18.45 uur), zo gaf hij aan op zijn persconferentie. Daarbij kwam maandag ook het vertrek van spits Santiago Giménez naar AC Milan. De club is nog druk bezig een opvolger vast te leggen.
Bekertoernooi
Priske vond het moeilijk te zeggen of het seizoen is mislukt als zijn ploeg woensdag wordt uitgeschakeld in het bekertoernooi. "We gaan voor de tweede plek en de beker, maar het loopt niet altijd zo makkelijk. Ik zal zeker ontgoocheld zijn als wij niet de halve finales halen, maar het is niet zo makkelijk te zeggen dat het seizoen dan een fiasco is", zei de Deen.
In de Eredivisie is de achterstand op nummer 2 Ajax 12 punten. Feyenoord is wel nog actief in de Champions League, waarin het later deze maand AC Milan treft in de tussenronde.
"Wij gaan zo lang het mogelijk is voor de tweede plek. Daar gaan we alles aan doen. Ons probleem is de continuïteit op het veld en de vele blessures. Dat maakt het soms moeilijker om een resultaat te halen. De ene keer lukt dat heel mooi, de andere keer weer niet. Maar ik vind zeker dat we goede wedstrijden hebben gespeeld dit seizoen, zeker in de Champions League", aldus de opvolger van Arne Slot.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
9 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
11 uur geleden