Feyenoord mist tegen Sparta positief geteste aanvaller Nelson
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mist in de stadsderby tegen Sparta aanvaller Reiss Nelson. Trainer Arne Slot zei op zijn persconferentie dat de 22-jarige Engelsman vrijdag naar huis moest na een positieve test op het coronavirus. Nelson verscheen op de club met klachten en werd gelijk getest. Het is volgens Slot afwachten of hij andere spelers heeft besmet. Zaterdag volgt een nieuwe testronde voor de wedstrijd van zondag.
Nelson had in de laatste Eredivisiewedstrijd tegen NEC nog een basisplaats.
Ook winteraanwinst Philippe Sandler is tegen Sparta niet beschikbaar. De 24-jarige verdediger heeft nog tijd nodig om wedstrijdfit te worden. Slot maakte wel bekend dat de van Manchester City overgekomen Sandler op een inschrijving voor de Conference League kan rekenen. Dat geldt ook voor de in de winter aangetrokken Jorrit Hendrix en Patrik Wålemark. De nieuwe Amerikaanse middenvelder Cole Bassett zal in dat Europese toernooi niet gaan spelen.
Transferperiode
Gezien het beperkte financiële budget dat Feyenoord heeft, zegt Slot tevreden te zijn over de afgelopen transferperiode. "Alhoewel het geen geheim is dat we Joey Veerman heel graag wilden hebben." Hij koos uiteindelijk voor concurrent PSV. "Dus dat was jammer. Maar ik denk dat wij daar heel goed op geanticipeerd hebben door Wålemark aan te trekken, wat ook een creatieve speler is. Weliswaar een iets andere positie, maar ook een speler die kansen kan creëren voor zijn team en goals kan maken. We hadden de ruimte om eenmalig een wat grotere transfersom uit te geven. "
Wålemark, een 20-jarige Zweedse buitenspeler, kwam over van BK Häcken uit Göteborg en tekende een contract voor 4,5 jaar.
Feyenoord staat bij de hervatting van de Eredivisie na de interlandbreak derde. Sparta, zondag om 12.15 uur in De Kuip de tegenstander, staat zestiende.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een zege bij Levante (0-2) de koppositie in Spanje veroverd. Alejandro Grimaldo en Giuliano Simeone scoorden voor de ploeg van trainer Diego Simeone. FC Barcelona heeft 1 punt minder en kan Atlético zaterdagavond weer voorbijgaan bij een overwinning op Alavés.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United is door een nederlaag bij Chelsea nog verder in de problemen geraakt. De nummer 16 van de Premier League speelde op Stamford Bridge een goede eerste helft, maar verloor met 2-0. Oud-Ajacied Lisandro Martínez benadeelde United door na een uur spelen in een paar minuten twee gele kaarten te pakken en een strafschop te veroorzaken.
1 uur geledenWAREGEM (ANP) - Club Brugge kan met een goed gevoel richting Eindhoven voor de ontmoeting woensdag met PSV in de Champions League. De Belgische topploeg won vrijdag de uitwedstrijd tegen Zulte Waregem in de hoogste divisie. Het werd 4-2 voor de club van trainer Ivan Leko.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Harry Kane heeft met klein verschil de Gouden Bal gewonnen. Hij kreeg slechts 28 punten meer dan Kylian Mbappé. Dat blijkt uit de gedetailleerde puntentelling die het organiserende vakblad France Football vrijdag publiceerde.
19 uur geledenLE HAVRE (ANP) - Mika Godts heeft opnieuw gescoord voor Paris Saint-Germain. De oud-speler van Ajax deed dat vrijdag in de uitwedstrijd tegen Le Havre, die de club uit Parijs met 5-1 won.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bekerhouder AZ speelt in de tweede ronde van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen het Zeeuwse HSV Hoek. Dat is vrijdag door loting bepaald. Hoek staat na elf speelronden op de vijftiende plaats in de tweede divisie.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.
1 dag geleden