Feyenoord mist tegen Sparta positief geteste aanvaller Nelson
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mist in de stadsderby tegen Sparta aanvaller Reiss Nelson. Trainer Arne Slot zei op zijn persconferentie dat de 22-jarige Engelsman vrijdag naar huis moest na een positieve test op het coronavirus. Nelson verscheen op de club met klachten en werd gelijk getest. Het is volgens Slot afwachten of hij andere spelers heeft besmet. Zaterdag volgt een nieuwe testronde voor de wedstrijd van zondag.
Nelson had in de laatste Eredivisiewedstrijd tegen NEC nog een basisplaats.
Ook winteraanwinst Philippe Sandler is tegen Sparta niet beschikbaar. De 24-jarige verdediger heeft nog tijd nodig om wedstrijdfit te worden. Slot maakte wel bekend dat de van Manchester City overgekomen Sandler op een inschrijving voor de Conference League kan rekenen. Dat geldt ook voor de in de winter aangetrokken Jorrit Hendrix en Patrik Wålemark. De nieuwe Amerikaanse middenvelder Cole Bassett zal in dat Europese toernooi niet gaan spelen.
Transferperiode
Gezien het beperkte financiële budget dat Feyenoord heeft, zegt Slot tevreden te zijn over de afgelopen transferperiode. "Alhoewel het geen geheim is dat we Joey Veerman heel graag wilden hebben." Hij koos uiteindelijk voor concurrent PSV. "Dus dat was jammer. Maar ik denk dat wij daar heel goed op geanticipeerd hebben door Wålemark aan te trekken, wat ook een creatieve speler is. Weliswaar een iets andere positie, maar ook een speler die kansen kan creëren voor zijn team en goals kan maken. We hadden de ruimte om eenmalig een wat grotere transfersom uit te geven. "
Wålemark, een 20-jarige Zweedse buitenspeler, kwam over van BK Häcken uit Göteborg en tekende een contract voor 4,5 jaar.
Feyenoord staat bij de hervatting van de Eredivisie na de interlandbreak derde. Sparta, zondag om 12.15 uur in De Kuip de tegenstander, staat zestiende.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
7 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
17 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden