Feyenoord mist Moder ook in thuisduel met NAC Breda
ROTTERDAM (ANP) - Jakub Moder mist zaterdag de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen NAC Breda. De Poolse middenvelder is nog onvoldoende fit. "Ik denk dat de uitwedstrijd van dinsdag tegen Fenerbahçe ook een probleem voor hem wordt", zei trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
Gijs Smal ontbreekt ook nog tegen NAC. "Maar hij traint alweer buiten en hij moet Fenerbahçe misschien wel kunnen halen", zei Van Persie.
Feyenoord verdedigt dinsdag een voorsprong van 2-1 op de Turkse topclub. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Champions League. Feyenoord verdiende afgelopen seizoen bijna 75 miljoen euro in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal. Van Persie erkent het belang van voetballen in de Champions League, maar is niet van plan veel spelers te sparen tegen NAC. "We willen goed aan de competitie beginnen", zei Van Persie. "Ik wissel het liefst zo weinig mogelijk, maar ik moet wel kijken hoe mijn spelers uit de thuiswedstrijd tegen Fenerbahçe zijn gekomen."
De leiding
Van Persie bevestigde dat Quinten Timber en de leiding van Feyenoord nog steeds in gesprek zijn over de toekomst van de middenvelder. "Ik heb woensdag al gezegd dat we met Timber een grotere kans maken om eerste te worden dan zonder Timber. Dat is mijn verhaal richting de directie en Quinten zelf, dat heb ik hem verteld", zei de coach van Feyenoord.
Timber is onder Van Persie geen aanvoerder meer omdat hij zijn contract niet wil verlengen. "Als hij nog gewoon alles geeft voor de club waarvoor hij speelt, en dat lijkt in Timbers geval zo te zijn, zou de contractsituatie voor mij niets veranderen aan zijn status als aanvoerder", zei bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal daarover in het televisieprogramma De Oranjezomer.
"Ik heb het niet gezien, maar ik heb het gelezen", reageerde Van Persie. "Dat is prima. Als de bondscoach van een afstand zijn mening mag geven, dan mag dat uiteraard."
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
13 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
16 uur geleden