Feyenoord mist geschorste Berghuis tegen ADO en Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord moet het in de komende twee competitiewedstrijden, tegen ADO Den Haag en Ajax, doen zonder aanvoerder Steven Berghuis. De clubtopscorer (zeventien doelpunten) accepteerde het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal: een schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk.
Berghuis werd zondag met rood van het veld gestuurd in de thuiswedstrijd tegen Vitesse (0-0). De nummer 10 maakte een kwartier voor tijd na balverlies een overtreding van achteren op zijn tegenstander Maximilian Wittek. De Duitse linksback van Vitesse raakte daarbij geblesseerd en kon niet verder spelen. "Hij was gewoon te laat", zei trainer Dick Advocaat over de actie van zijn captain.
Het betekende voor Berghuis al zijn tweede rode kaart dit jaar. De Oranje-international werd in februari ook van het veld gestuurd in de bekerwedstrijd tegen sc Heerenveen. Met tien man gaf Feyenoord een 3-1-voorsprong uit handen en werd het alsnog uitgeschakeld (4-3).
Ajax
Feyenoord speelt zondag in Den Haag tegen hekkensluiter ADO en ontvangt een week later koploper Ajax in De Kuip. De kans is groot dat de Amsterdammers als landskampioen naar Rotterdam komen. Ajax kan in de komende speelronde de titel binnenhalen.
Berghuis is dit seizoen met afstand de belangrijkste speler bij Feyenoord. Naast zijn zeventien doelpunten (waarvan acht benutte strafschoppen) gaf de rechtsbuiten ook twaalf assists. Door het gelijkspel tegen Vitesse bleef Feyenoord op de vijfde plaats in de Eredivisie staan, met 2 punten minder dan de Arnhemmers. De ploeg die als vierde eindigt, ontvangt een ticket voor de derde voorronde van de Conference League. De nummer 5 moet via de play-offs Europees voetbal zien te halen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa lijkt Feyenoord toch niet te verlaten voor Al-Ittihad. Beide clubs hebben vooralsnog geen akkoord bereikt over de betalingsvoorwaarden, zo meldden veel media.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is in punten gelijkgekomen met koploper Manchester City. De landskampioen uit Londen won de derby met rivaal Chelsea in eigen huis met 2-1.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa staat alsnog voor een vertrek bij Feyenoord. De club uit Rotterdam zou een nieuw bod van Al-Ittihad op de rechtsbuiten hebben geaccepteerd, zo vertelde de zaakwaarnemer van de rechtsbuiten aan buitenlandse media.
8 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona is in vorm vlak voor het thuisduel van woensdag met Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje maakte indruk in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-5).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft Fortuna Sittard aan een uitzege op ADO Den Haag geholpen. Hij had met twee doelpunten en een assist een groot aandeel in de overwinning (2-3).
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld ergerde zich zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-3) in de Eredivisie een helft lang aan het spel van zijn eigen ploeg. "We waren te passief, niet goed in de duels en lieten onze doelman steeds de lange bal spelen. Dat hebben we niet goed gedaan", vertelde de 57-jarige oud-spits.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester United heeft opnieuw punten verspeeld in de Premier League. De ploeg kwam in de uitwedstrijd tegen Everton niet verder dan een gelijkspel (2-2).
9 uur geleden