Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord mist geschorste Berghuis tegen ADO en Ajax

Feyenoord mist geschorste Berghuis tegen ADO en Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord moet het in de komende twee competitiewedstrijden, tegen ADO Den Haag en Ajax, doen zonder aanvoerder Steven Berghuis. De clubtopscorer (zeventien doelpunten) accepteerde het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal: een schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk.

Berghuis werd zondag met rood van het veld gestuurd in de thuiswedstrijd tegen Vitesse (0-0). De nummer 10 maakte een kwartier voor tijd na balverlies een overtreding van achteren op zijn tegenstander Maximilian Wittek. De Duitse linksback van Vitesse raakte daarbij geblesseerd en kon niet verder spelen. "Hij was gewoon te laat", zei trainer Dick Advocaat over de actie van zijn captain.

Het betekende voor Berghuis al zijn tweede rode kaart dit jaar. De Oranje-international werd in februari ook van het veld gestuurd in de bekerwedstrijd tegen sc Heerenveen. Met tien man gaf Feyenoord een 3-1-voorsprong uit handen en werd het alsnog uitgeschakeld (4-3).

Ajax

Feyenoord speelt zondag in Den Haag tegen hekkensluiter ADO en ontvangt een week later koploper Ajax in De Kuip. De kans is groot dat de Amsterdammers als landskampioen naar Rotterdam komen. Ajax kan in de komende speelronde de titel binnenhalen.

Berghuis is dit seizoen met afstand de belangrijkste speler bij Feyenoord. Naast zijn zeventien doelpunten (waarvan acht benutte strafschoppen) gaf de rechtsbuiten ook twaalf assists. Door het gelijkspel tegen Vitesse bleef Feyenoord op de vijfde plaats in de Eredivisie staan, met 2 punten minder dan de Arnhemmers. De ploeg die als vierde eindigt, ontvangt een ticket voor de derde voorronde van de Conference League. De nummer 5 moet via de play-offs Europees voetbal zien te halen.

Meer uit Voetbal

Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

3 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

17 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

17 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

17 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

21 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

1 dag geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

1 dag geleden