Feyenoord mist geschorste Berghuis tegen ADO en Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord moet het in de komende twee competitiewedstrijden, tegen ADO Den Haag en Ajax, doen zonder aanvoerder Steven Berghuis. De clubtopscorer (zeventien doelpunten) accepteerde het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal: een schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk.
Berghuis werd zondag met rood van het veld gestuurd in de thuiswedstrijd tegen Vitesse (0-0). De nummer 10 maakte een kwartier voor tijd na balverlies een overtreding van achteren op zijn tegenstander Maximilian Wittek. De Duitse linksback van Vitesse raakte daarbij geblesseerd en kon niet verder spelen. "Hij was gewoon te laat", zei trainer Dick Advocaat over de actie van zijn captain.
Het betekende voor Berghuis al zijn tweede rode kaart dit jaar. De Oranje-international werd in februari ook van het veld gestuurd in de bekerwedstrijd tegen sc Heerenveen. Met tien man gaf Feyenoord een 3-1-voorsprong uit handen en werd het alsnog uitgeschakeld (4-3).
Ajax
Feyenoord speelt zondag in Den Haag tegen hekkensluiter ADO en ontvangt een week later koploper Ajax in De Kuip. De kans is groot dat de Amsterdammers als landskampioen naar Rotterdam komen. Ajax kan in de komende speelronde de titel binnenhalen.
Berghuis is dit seizoen met afstand de belangrijkste speler bij Feyenoord. Naast zijn zeventien doelpunten (waarvan acht benutte strafschoppen) gaf de rechtsbuiten ook twaalf assists. Door het gelijkspel tegen Vitesse bleef Feyenoord op de vijfde plaats in de Eredivisie staan, met 2 punten minder dan de Arnhemmers. De ploeg die als vierde eindigt, ontvangt een ticket voor de derde voorronde van de Conference League. De nummer 5 moet via de play-offs Europees voetbal zien te halen.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
6 uur geleden