Feyenoord mist geblesseerde Timber in uitduel met Heracles Almelo
ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber mist zondag ook nog de uitwedstrijd van Feyenoord tegen Heracles Almelo. De middenvelder is onvoldoende hersteld van een voetblessure, die hem ook de laatste interlands van het Nederlands elftal tegen Malta en Finland kostte. "Quinten heeft net gedeeltelijk meegetraind", vertelde trainer Robin van Persie tijdens een persconferentie in De Kuip. "Maar hij is nog niet fit voor zondag. Daarvoor heeft hij simpelweg nog te weinig gedaan."
Feyenoord staat aan kop van de Eredivisie, met een voorsprong van 3 punten op PSV. Beide titelkandidaten ontmoeten elkaar volgende week zondag in De Kuip.
Feyenoord speelt donderdag eerst nog een thuisduel met Panathinaikos in de Europa League. Heracles Almelo staat onderaan. "Zij zitten in een moeilijke fase. Het vertrouwen is lager dan normaal", zei Van Persie. "Maar we nemen deze wedstrijd zeker niet te licht op. Deze wedstrijd is misschien nog wel belangrijker dan die van volgende week tegen PSV. Hier moeten we de punten pakken."
Blessure
Voor de geblesseerde Jakub Moder komt het duel met Heracles nog te vroeg. Van Persie zag de afgelopen dagen veel internationals van zijn selectie tevreden terugkeren. "Ik ben blij dat ze fit zijn gebleven. Gaoussou Diarra heeft zijn eerste doelpunt voor Mali gemaakt. Jordan Bos scoorde tegen de Verenigde Staten en Ayase Ueda maakte doelpunten tegen Braziliƫ en Paraguay. We hebben net een meeting gehad en daarin hebben we weer op de belangen en doelen van Feyenoord gewezen."
Van Persie ziet zijn tweede doelman Justin Bijlow ook steeds fitter worden. "Hij kan nu alle trainingen meedoen", zei hij. "Nu moet hij minuten gaan maken. Misschien kan dat in het bekertoernooi."
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
5 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australiƫ. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
17 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
17 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardiniƫ en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
21 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
1 dag geleden